Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Lietuvos sporto vadybos apdovanojimuose ,,Metų sporto miesto“ nominacijos laimėtojas – Šiaulių miestas

Lietuvos sporto federacijų sąjungos rengiamuose Lietuvos sporto vadybos apdovanojimuose buvo pristatytos devynios nominacijos, kurių nugalėtojams atiteko 2019 metų sporto vadybos apdovanojimų prizai - skulptoriaus Kęstučio Musteikio specialiai apdovanojimams sukurtos granito statulėlės. Ketvirtus metus rengiamų apdovanojimų metu buvo pagerbta geriausia sporto iniciatyva, renginys, profesionalus ir mėgėjų sporto klubas, sporto miestas, infrastruktūros objektas, federacija, sporto komunikacija ir vadybininkas.

Iškilmingoje ceremonijoje, kuri vyko gruodžio 3 d. Vilniuje, Šiaulių miesto iniciatyvos, organizacijos buvo nominuotos 4 kategorijose: Metų sporto miestas (Šiaulių miestas), Metų infrastruktūros objektas (Šiaulių regbio kompleksas), Metų mėgėjų sporto klubas (Šiaulių vyrų regbio klubas ,,Vairas-Jupoja-Kalvis), Metų sporto renginys (Žirgų konkūrų pasaulio taurės etapas Šiauliuose).
Vertindama pretendentus į nominacijas darbo grupė atsižvelgė į profesionalumo, novatoriškumo, kūrybiškumo, vadybos efektyvumo kriterijus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pristatant pretendentus  ,,Metų sporto miestas“ nominacijai salėje vyravo tyla, nes ne vienas nominantas tikėjosi šio apdovanojimo. Tačiau nugalėtoju išrinktas buvo mūsų Saulės miestas. Apdovanojimą atsiėmė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

 

Šios nominacijos tikrai buvome verti, nes:

Šiaulių mieste sporto vystymui, tarptautiniams ir šalies sporto renginiams, reprezentuojantiems miestą ir šalį, sporto rezultatams siekti, sporto infrastruktūrai gerinti, bendradarbiavimui su verslo įmonėmis ir kuriamoms tradicijoms, turinčioms išliekamąją vertę, yra skiriamas ypatingai didelis dėmesys. Tą įrodo 2019 metais mieste:

- vykę unikalūs renginiai, kurie pritraukė per 50 tūkst. žiūrovų ir 8 tūkst. dalyvių (Aviacijos šventė „Sakalo sparnai 2019“ ir vienintelis Lietuvoje ,,Runway Run“ bėgimas);

-  vykę 5 miesto reprezentaciniai sporto renginiai, kuriems finansavimas didžiąja dalimi skirtas iš savivaldybės biudžeto (išsamesnė informacija priede);

  - sudarytos puikios sąlygos miesto sporto bazėse, atitinkančiose tarptautinių sporto šakų federacijų keliamus reikalavimus, vykdyti  oficialias tarptautines sporto varžybas: Europos regbio čempionato, Europos moterų futbolo atrankos į 2021 metų Europos čempionatą grupės varžybos, Europos graplingo čempionato varžybos, kurias rengė šalies sporto šakų federacijos drauge su miesto sporto organizacijomis;

-  sportininkai rengiami ne tik savivaldybės biudžetinėse įstaigos, bet ir viešosiose įstaigose ar sporto klubuose;

- Šiaulių miestas yra žaidimų sporto šakų miestas;

- olimpinės rinktinės kandidatų, besirengiančių 2020 m. Tokijo olimpinėms žaidynėms sąraše, miesto sportininkai sudaro 9 proc. rinktinės;

- vasaros sporto šakų olimpinės pamainos sportininkų sąraše miesto sportininkai sudaro 14,5 proc rinktinės.

-  savivaldybės lėšomis sparčiai gerinama sporto infrastruktūra – duris atvėrė moderni regbio sporto bazė, įrengta nauja dirbtinės dangos futbolo aikštė ir jos apšvietimas, pastatyti irklavimo elingai;

- gyventojams sudaromos puikios sąlygos nemokamai sportuoti atvirose erdvėse įrengtuose aikštynuose;

 - 6,61 proc. gyventojų organizuotai sportuoja (nuo bendro Šiaulių m. gyventojų skaičiaus);

- 21 proc. bendrojo ugdymo mokyklose besimokančių mokinių lanko savivaldybės sporto įstaigas;

- 4,84 proc. skirta sportui nuo bendro Šiaulių m. savivaldybės biudžeto (pirmaujame didžiųjų miestų tarpe);

- savivaldybės biudžeto lėšomis finansuojama privačių sporto organizacijų vykdoma sporto veikla ir iniciatyvos;

- skatinamos verslo įmonės remti sporto projektus - suteikiamos žemės, žemės nuomos už valstybinę žemę ir (ar) nekilnojamojo turto mokesčių lengvatos remiantiems sporto projektus. Pasinaudodami šia galimybe verslo įmonės rėmimą sporto projektams per pastaruosius metus padidino kone dvigubai.

- Šiaulių miestą ir  jo sporto klubus šalies ir tarptautiniuose sporto renginiuose reprezentuoja ne tik patys sportininkai, bet ir autobusai, kuriais jie vyksta į varžybas. UAB “Busturas” 2019 m. pasirašė susitarimus dėl Šiaulių miesto ir sporto klubų įvaizdžio ir prestižo šalyje ir užsienyje, skiriant ypatingą dėmesį Šiaulių miesto sportinės veiklos ir sportinių organizacijų reprezentacijai ir įvaizdžio stiprinimui suteikiant autobusą: reprezentaciniais Šiaulių miesto sportui tapo 2 autobusai. Jie apipavidalinti krepšinio ir regbio klubus reprezentuojančiu klubų vaizdine medžiaga ir logotipu.

 

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Gruodis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: