Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Kviečia Europos paveldo dienos ‘19 Šiauliuose

Pažinti istoriją ir su ja susijusius kultūros paveldo objektus galima įvairiausiais būdais: turiningai pramogaujant, žaidžiant, lankantis ekskursijose, parodose. Šiais metais į Europos paveldo dienų 19  „Kultūros paveldas: pažink ir pramogauk“ renginių kaleidoskopą įsisuka ne tik Savivaldybė, Turizmo informacijos centras, bet ir Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ ir Rėkyvos filialai, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Europos paveldo dienų Šiauliuose programa:

Rugsėjo 16-20 d.

Interaktyvus žaidimas „Atrask, pažink ir pramogauk“ socialiniame tinkle „Facebook“

Kiekvieną dieną Šiaulių turizmo informacijos centro socialinio tinklo „Facebook“ (toliau FB) paskyroje bus paskelbtos grafinės užuominos apie kultūros paveldo objektus, pagal kurias FB vartotojai turės atspėti ir rasti Šiaulių miesto kultūros paveldo objektą. Komentaruose reikės parašyti ne tik teisingą atsakymą, bet ir įkelti asmenukę prie to objekto. Išradingumu pasižymėję atsakymų autoriai bus apdovanojami saldžiais „Rūtos“ šokoladiniais prizais.

 

Rugsėjo 9–30 d.

10–18 val.

Literatūros paroda „Kultūros paveldas Šiauliuose“

Vieta: Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filialas (Spindulio g. 5, Šiauliai).

Užsukusieji į biblioteką galės susipažinti su literatūra, kurioje aprašomi įvairūs Šiaulių miesto kultūros paveldo objektai. Eksponuojami leidiniai leis pažinti kultūros paveldą Šiauliuose, jo istoriją, svarbą įamžintą knygose.

 

Rugsėjo 20 d., Penktadienis

11 val. ir 15 val.

Interaktyvus edukacinis užsiėmimas „Epaveldas: mokslui, darbui ir laisvalaikiui“

Vieta: Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka (Aušros al. 62, Šiauliai).

Jį sudaro teorinė dalis, kurioje supažindinama su virtualia kultūros paveldo svetaine www.epaveldas.lt (paieška, kolekcijos: Šiauliai, Lietuvos istorija, lietuvių literatūros klasika, el. knygos). Kita užsiėmimo dalis – interaktyvus komandinis žaidimas naudojant išmaniąsias technologijas (planšetinius kompiuterius, išmaniuosius telefonus) ir virtualų įrankį Quizlet (https://quizlet.com). Žaidimo klausimai susiję su Šiaulių miesto kultūros paveldo objektais. Nugalėtojų lauks prizai!

Būtina išankstinė registracija tel. (8 41) 37 17 37.


12 val.

Interaktyvi ekskursija „Rėkyvos lobių paieška“

Vieta: Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialas (Energetikų g. 7, Šiauliai).

Tai interaktyvus žaidimas, kuris buvo sukurtas projekto metu. Žaidimo metu, naudojantis planšetėmis ir GPS koordinatėmis,  dalyviai yra kviečiami ieškoti Rėkyvos seniūnijos „lobių“ – įžymių ir kultūriniu požiūriu vertingų vietų. Paspaudus ant norimo objekto programėlė nurodys atstumą iki jo bei informaciją apie tą vietovę. Priėjus nurodytą vietą, žaidimo vadovė pateiks klausimus apie šią vietovę (objektą). Teisingai atsakiusieji laimės prizus.

 

Rugsėjo 21 d., Šeštadienis

12 val.

Pasivaikščiojimas su istoriku dr. Dangiru Mačiuliu: „Šiauliai prieš 100 metų“ *

Vieta: gidas dr. Dangiras Mačiulis  lauks prie Šiaulių geležinkelio stoties (Dubijos g. 44, Šiauliai).

„Šiauliai prieš 100 metų: 1919-ji – metai, kai tapome laisvi“. Šios ekskursijos metu jūs pakeliausite po Šiaulius prieš šimtą metų, sužinosite kas įvyko per šiuos metus mieste, kaip tuo metu gyveno šiauliečiai ir aplankysite vietas, kur lemtingai sprendėsi ne tik miesto, bet ir visos šalies likimas.

Trukmė: 2 val.

Būtina išankstinė registracija: el. paštu ekskursijos@visitsiauliai.lt, telefonu (8 41) 52 31 10 arba Šiaulių turizmo informacijos centre (Vilniaus g. 213, Šiauliai).

 

15 val.

Orientavimosi žaidimas  „101 Lietuvai“ **

Istorinių faktų ir objektų pripildytas turistinis, foto orientacinis žaidimas „101 Lietuvai“ kviečia visus neabejingus šalies istorijai (komandą sudaro 2-5 asmenys). Istorikas Giedrius Gaidamavičius ir Lietuvos skautijos Šiaulių krašto Šiaulių tunto tuntininkas, Šiaulių Lieporių gimnazijos fizikos, IT, inžinerijos mokytojas Remigijus Pozniakovas kūrybingai sudėliojo istorinius klausimus ir užduotis: dalyviams reiks pasukti galvas ir pamiklinti kojas norint greitai atsakyti į sudėliotus klausimus ir prie finišo linijos atsidurti pirmiems. Žaidimui naudojama programėlė „Action Bound“, kurią reiktų įsidiegti telefone.

Pirmos trys komandos, per trumpiausią laiką suradusios visus reikiamus Šiaulių miesto kultūros paveldo objektus, bus pakviestos dalyvauti  Šokolado muziejaus, kuris yra įsikūręs kultūros paveldo objekte, saldainių fabriko „Rūta“ gamybiniame pastate,  edukacinėje programoje  „Saldžioji laboratorija“.          

Žygio pradžia nuo Šiaulių turizmo informacijos centro (Vilniaus g. 213, Šiauliai).

Trukmė: 2  val.

Būtina išankstinė registracija: el. paštu ekskursijos@visitsiauliai.lt, telefonu (8 41) 52 31 10 arba Šiaulių turizmo informacijos centre (Vilniaus g. 213, Šiauliai).

 

Rugsėjo 22 d., Sekmadienis

12 val.

Ekskursija-žaidimas šeimoms „Istorijos kodas: 1500 X 150 X 1,5“*

Vieta: gidas Gintas Tumulis lauks prie Sukilėlių kalnelio komplekso Nepriklausomybės paminklo (Sukilėlių g., Šiauliai)

 

Istorijos mylėtojai kviečiami į ypatingą istorinę vertę turinčią ekskursiją-žaidimą. Jos autorius gidas Gintautas Tumulis parengė 1,5 valandos trunkantį pasivaikščiojimą, kuriuo pristatomi 150 Lietuvos istorijos metų ir nueinama 1500 metrų. Todėl ir ekskursijos pavadinimas tarsi kodas: 1500x150x1,5. Gintautas Tumulis pasakoja, kad Nepriklausomybę Lietuva atgavo dainuodama, o ne žvangindama ginklais. Jei kam ir kyla klausimas, kaip galėjo įvykti toks stebuklas, kaip lietuvių tauta pasiekė tokią stiprybę, Šiaulių kultūros paveldo objektai gali padėti rasti visus atsakymus.

Trukmė 1,5 val.

Būtina išankstinė registracija: el. paštu ekskursijos@visitsiauliai.lt, telefonu (8 41) 52 31 10 arba Šiaulių turizmo informacijos centre (Vilniaus g. 213, Šiauliai).

Visi Europos paveldo dienų ‘19  renginiai nemokami.

 

Europos paveldo dienų koordinatorius: Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Urbanistinės plėtros ir ūkio departamento Architektūros, urbanistikos ir paveldosaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Mantas Antanavičius, tel. (8 41) 59 62 46, el. p. mantas.antanavicius@siauliai.lt.

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Rugsėjis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: