Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

„Tautišką giesmę“ šiauliečiai giedojo net trijose miesto erdvėse

Įspūdinga liepos 6-osios renginių programa šiauliečius kvietė į Talkšos ežero pakrantę, kur šurmuliavo tarpukario miestelis. Vakarop bulvare prie Kaštonų alėjos pristatyta speciali tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ šventinė programa, o Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio vilos parke prasidėjo Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis. „Tautišką giesmę“ dideliame būryje norintys giedoti šiauliečiai galėjo rinktis sau mieliausią erdvę.

Nemokamas Tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio atidarymo koncertas – tai tradicinė „Aušros“ muziejaus dovana šiauliečiams ir miesto svečiams. Kaip ir kasmet festivalio meno vadovas R. Šervenikas šiauliečiams paruošė ypatingą pasirodymą.

Scenoje pasirodė žinoma solistė Evelina Sašenko ir muzikantas P. Zdanavičius su grupe. Kartu su Šiaulių kameriniu orkestru atliekami garsiausių Lietuvos kompozitorių kūriniai suskambo naujai ir netikėtai.

Tačiau dar prieš nuskambant pirmiesiems festivalio akordams, scenoje įteikti garbingi apdovanojimai. Lelijos garbės ženklą Šv. Kazimiero ordino didysis magistras Henrikas Armoška Eismantas įteikė žinomam miesto teisininkui, rašytojui ir visuomenininkui, trijų visuomeninių miesto muziejų įkūrėjui Alfredui Vilbikui.

Jaunojo Šiaulių šviesuolio „Angelo globėjo“  nominacija šiemet atiteko  jaunajai fortepijono virtuozei, tarptautinių konkursų laureatei, Šiaulių Sau­liaus Son­dec­kio me­nų gim­na­zi­jos mo­ki­nei Ka­mi­lei Kau­či­kai­tei. Laureatus visų šiauliečių vardu pasveikino ir Savivaldybės dovanas įteikė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

„Miestai ir valstybės yra stiprūs savo žmonėmis. Mūsų miestas taip pat šviečia ypatingomis asmenybėmis. Noriu išreikšti milžinišką palaikymą mūsų jaunimui. Dėka tokių jaunų ir perspektyvių žmonių kaip Ka­mi­lė mūsų laukia puiki ateitis. Ačiū jums!” – kalbėjo Artūras Visockas.  

Prieš pat 21 valandą didžiulės minios rinkosi Chaimo Frenkelio vilos parke, Vilniaus gatvės bulvare prie Kaštonų alėjos ir Talkšos ežero pakrantėje.  

Tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ scenoje šiauliečiams, giedantiems „Tautišką giesmę“ su viso pasaulio lietuviais, pritarė folkloro ansambliai ir vakaro vedėja etnomuzikologė Loreta Sungailienė. 

 

 

 Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
tel. (8 41) 596 304,
el. p. vitalis.lebedis@siauliai.lt

V. Lebedžio nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: