Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Šiauliai sveikina „Saulės žiedo“ svečius!

Po dvejų metų į miestą vėl grįžęs tarptautinis folkloro festivalis-konkursas „Saulės žiedas“ pasiruošęs sušildyti ir nuspalvinti lietuvišką vasarą. Pirmąją festivalio dieną atvykusios užsienio šalių delegacijos tradiciškai priimtos Šiaulių miesto savivaldybėje.

 

Šiemet Šiaulius ir visą regioną nuspalvinsiantis tarptautinis ren­gi­nys sulaukė apie 700 da­ly­vių iš Is­pa­ni­jos, Či­lės, Por­tu­ga­li­jos, Veng­ri­jos, Len­ki­jos, Tur­ki­jos, In­di­jos, Ser­bi­jos, Slo­va­ki­jos, Lat­vi­jos ir Lie­tu­vos. Tapo gražia tradicija, kad užsienio delegacijos pirmąją festivalio dieną apsilanko Šiaulių miesto savivaldybėje. Tautiniais kostiumais pasipuošusius svečius sutiko Šiaulių mero pavaduotojas Egidijus Elijošius.

„Šiauliečiai myli savo gimtąją kultūrą, bet labai laukia galimybės išvysti ir išgirsti kitų šalių dainas, muziką ir šokius. Iš tiesų kultūra ir tradicijos yra visų mūsų energijos šaltinis, taigi ir festivaliai, kurie pristato liaudies tradicijas yra ypatingi“, – sakė  Egidijus Elijošius.

Po Šiaulių miesto pristatymo, folkloro kolektyvų atstovai buvo pakviesti taip pat vieni kitiems pristatyti savo šalis ir regionus. Svečiams įteiktos Savivaldybės dovanėlės, palinkėta puikių įspūdžių viešint Šiauliuose, bendraujant su viso regiono žiūrovais ir pasirodant festivalio konkursinėje programoje.

Festivalio meno vadovas Darius Daknys Egidijui Elijošiui įteikė „Saulės žiedo“ regalijas – festivalio pažymėjimą. Tarptautinis folkloro festivalis-konkursas „Saulės žiedas“ yra Šiaulių miesto reprezentacinis renginys. Renginio organizavimui Šiaulių miesto savivaldybės skyrė 65 tūkstančius eurų.

Po delegacijų priėmimo Šiaulių miesto savivaldybėje pirmojo vakaro programa prasidės 18.30 val. iškilminga VIII Tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ dalyvių eisena Vilniaus g. bulvaru nuo „Šiaulių“ viešbučio iki didžiosios scenos prie Kaštonų alėjos. 19 val. didžiojoje scenoje vyks „Saulės žiedo“ atidarymo koncertas.

Koncertinėje programoje dalyvauja ansambliai iš Čilės („Ballet folklorico de la universidad Austral de Chile“), Vengrijos („Muzsla“), Indijos („Shrusti performing arts“), Latvijos („Dziga“, „Karagod“), Lenkijos („Jawor“), Portugalijos („Monte Verde“), Serbijos („Djido“), Slovakijos („Sabinovčan“), Ispanijos („Don Sancho“), Turkijos („Yalova Bahçeşehir College Anatolian High School“) ir Lietuvos (Loreta Sungailienė, Martinaičių šeima, „Saulė“, „Salduvė“).

 Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
tel. (8 41) 596 304,
el. p. vitalis.lebedis@siauliai.lt

V. Lebedžio nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: