Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Nevyriausybinių organizacijų taryba pasisakė už viešųjų finansų taupymą

2019 metų gruodžio mėnesį Šiaulių miesto savivaldybėje vykusiame NVO tarybos posėdyje apsvarstytas klausimas dėl nevyriausybinių ir bendruomeninių organizacijų steigimo ir perregistravimo išlaidų kompensavimo. Aprašas, kuris reglamentuoja tokių išlaidų kompensavimo tvarką apibrėžia, kad prašymus gali teikti organizacijos, kurios įregistravo ar perregistravo einamaisiais kalendoriniais metais. Išlaidų kompensavimo dydį nustato NVO taryba.

Nevyriausybinių organizacijų taryba, išanalizavusi ir įvertinusi visus prašymus kompensuoti išlaidas, pasidžiaugė, kad atsirado organizacijų, įsisteigusių elektroniniu būdu. Pasak NVO tarybos atstovų, tai sektinas pavyzdys, nes šis registracijos būdas kainuoja tris kartus mažiau, taigi taupo biudžeto lėšas. Prašymus kompensuoti steigimo ir perregistravimo išlaidoms pateikė 8 organizacijos, prašomų kompensuoti lėšų suma siekė  beveik 850 Eur. NVO taryba priėmė sprendimą, kompensuoti 100 proc. lėšų vienai organizacijai, įsisteigusiai elektroniniu būdu, vienai persiregistravusiai organizacijai, o likusioms 6 organizacijoms dalinai kompensuotos išlaidos, apmokant išlaidas Registrų centrui ir nekompensuojant išlaidų notarui ir antspaudų gamybai, nes antspaudą organizacijai nėra būtina turėti. Iš viso 8 organizacijoms kompensuota už 271,73 Eur.

Viliamasi, kad NVO  tarybos pozicija dėl viešųjų finansų taupymo paskatins visas besisteigiančias organizacijas rinktis pigesnį elektroninį registracijos būdą. Steigiant organizaciją elektroniniu būdu, steigėjams reikia turėti mobilų ar stacionarų el. parašą. Registrų centras yra parengęs išsamią vaizdo instrukciją apie asociacijos registravimą Juridinių asmenų registre.

 

 Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

    
 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Sausis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: