Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų ir pergalės diena!

Miesto širdyje susirinkę šiauliečiai pagerbė 1991 metų sausio įvykius. Galima sakyti, kad sukurta lemtingą naktį šiek tiek primenanti atmosfera – žiemos prieblandoje ruseno laužai, paprastoje scenoje prie Savivaldybės pastato skambėjo lietuviškos dainos. Tačiau saugumo ir laisvės pojūtis jau visai kitoks, ne toks trapus, kaip anuomet, kai taikiems žmonės grasino sovietų armija. Tada dar buvo kiek nedrąsu tikėtis, kad neginkluota kova atneš pergalę.

Sausio 13-osios įvykiams skirti renginiai užbaigti atminties popiete ir Laisvės gynėjų dienos koncertu.  Šiaulių miesto savivaldybės Posėdžių salėje visi, neabejingi laisvės kovoms ir jų dalyviams, dalyvavo popietėje „Laisvės sargyboje, ar budėjimas baigtas?“ Istorijos mokytojas, skautas Giedrius Globys apžvelgė laisvės kovas, kurios prasidėjo tuoj po Antrojo pasaulinio karo.

Pasipriešinimas okupaciniam sovietų režimui vyko visoje Rytų Europoje, tačiau visur sukilimai buvo numalšinti karine jėga. Pasak istoriko, paskutiniai prieš sovietų karinę techniką 1991 metais stojo Baltijos šalių gyventojai. Teko laidoti žuvusius, šimtai buvo sužeisti, bet pagaliau pasiekta pergalė! Iki tol okupaciniam režimui niekas negalėjo pasipriešinti.

Renginio metu prisiminti sausio 13-ąją žuvę laisvės gynėjai. Popietę papuošė Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos choro atliekama patriotinė liaudies muzika.

Sausio įvykių minėjimo kulminacija tapo Prisikėlimo aikštės skvere vykęs šventinis renginys, kurį pradėjo trys Krašto apsaugos savanorių pajėgų karių salvės: pirmoji skirta visiems žuvusiems už Lietuvos laisvę, antroji – visiems kovojusiems už Lietuvos laisvę, trečioji – Lietuvos valstybės stiprinimui ir klestėjimui.

Įsižiebus atminimo laužams, Lietuvos valstybės himną šiauliečiams padėjo sugiedoti Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos solistai.

Susirinkusiuosius į minėjimą pasveikino Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Pasak Savivaldybės vadovo, lietuvių kelias į laisvę buvęs ilgas ir sunkus. Vien paskutinės okupacijos metu teko išbandyti ginkluotas kovas ir taikų pasipriešinimą. Romo Kalantos tarsi pažadinti lietuviai pamažu kilo iš priespaudos, o Baltijos kelyje pasauliui jau tvirtai pareiškė apie laisvės siekį.

„Tos aukos, kurios mums atnešė nepriklausomybę, yra vertos didžiausios pagarbos. Priimdami svarbius sprendimus, turėtume savęs paklausti, ar mūsų darbai yra verti kovojusių už laisvę? Tikiu, kad mūsų miestas ir Lietuva pateisins jos gynėjų pastangas“, – kalbėjo Šiaulių meras A. Visockas.

Pirmą kartą minėjimo dalyviai pakviesti į visuotinę akciją, kurios metu iš žvakių liepsnelių sudėlioti Gediminaičių stulpai. Atminimo žiburėliai taip pat žibėjo ir Savivaldybės pastato languose.

Į sceną pakilusios legendinės roko grupės BIX lyderis Saulius Urbonavičius prisiminė, kad prieš tris dešimtmečius teko dažnai pasirodyti mitinguose ir akcijose. Šiauliečiams BIX dovanojo koncertą „Gimę čia“.

Sužvarbusius žmones šildė Krašto apsaugos savanorių pajėgų dalijama kareiviška košė ir arbata, jaunimas ir vyresnieji rinkosi prie  jaukiai spragsinčių atminimo laužų. Po koncerto Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje už žuvusius Laisvės gynėjus buvo aukojamos šv. Mišios.


Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
tel. (8 41) 596 304,
el. p. vitalis.lebedis@siauliai.lt

Facebook
Spausdinimo versija
Jūsų komentaras (Į pateiktus komentarus neatsakoma)
Vardas:
El. pašto adresas:
Įžeidžiantys komentarai neskelbiami.
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Atgal

 


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Liepa
    2018     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: