Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Savivaldybės pozicija dėl situacijos prie Lyros g. 13

Prie prekybinio pastato pietiniame miesto rajone išaugusi tvora sukėlė nemenką ažiotažą. Nors tai niekaip nesusiję su savivaldos kompetencijomis, Savivaldybės atstovai  kruopščiai tikrina situaciją ir tikis rasti bent kokių poveikio priemonių nenormaliai situacijai spręsti. Sudarytomis kliūtimis patekti į kitas prekybos vietas jau susidomėjo prokuratūros ir specialiųjų tarnybų atstovai. Savivaldybės administracijos vadovas išsakė abejonių ir dėl pastato Lyros g. 13 priestato teisėtumo.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos vadovas Antanas Bartulis spaudos konferencijoje  išsakė Savivaldybės poziciją dėl situacijos prie Lyros g. 13. Pasak direktoriaus, minėtu adresu esančiame pastate įsikūrusių verslininkų – bendro turto savininkų konfliktas peraugo sveiko proto ribas. Tarp Lyros g. 13 savininkų yra įvairių senų konfliktų bei nesutarimų ir dabar, UAB „Šiaulių lyra“, tarsi kerštaudama, pastatė tvorą, kuri šiauliečiams trukdo pasiekti kitas prekybos vietas. Pasak A. Bartulio, Savivaldybė kol kas neturi teisinių galimybių tiesiogiai sutramdyti verslininkus, tačiau bendradarbiauja su visomis valstybinėmis institucijomis tiriant šią situaciją. Tvoros istorija jau susidomėjo prokuratūra, Priešgaisrinė gelbėjimo valdyba.

„Šalia institucijų pradėtų tyrimų, savo žodį galėtų tarti ir šios prekyvietės lankytojai. Jei šiauliečiai čia nėra laukiami ir gerbiami, gal verta prekių ir paslaugų ieškoti kitose vietose, kurių Šiauliuose tikrai netrūksta. Gal tada verslininkai greičiau atsikvošės. Pirkėjai turi eiti lankais, kad patektų į norimą prekybos ar paslaugų vietą. Tokios tvoros atsiradimas neturi jokio logiško paaiškinimo“, – komentavo Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis.

 Savivaldybė, savo ruožtu, tikrina miestui priklausančias komunikacijos linijas. Jei  statant tvorą bus pažeisti inžinerinių tinklų apsaugos atstumai, tai bus priežastis imtis atsakomųjų veiksmų. 

„Dalis komunikacijų linijų priklauso miestui, kitos – energijos, ryšių, kitų paslaugų teikėjams. Susirinksime visą informaciją ir jei nustatysime, kad statant tvorą buvo pažeisti kokie nors teisės aktai, mums atsiras galimybė reikalauti nugriauti tvorą, ar bent ištaisyti pažeidimą“, – sakė A. Bartulis.

Savivaldybės administracijos direktorius taip pat pateikė informaciją, kuri leidžia suabejoti pastato Lyros g. 13 priestato teisėtumu.

„Šių metų birželio pabaigoje UAB „Šiaulių lyra“ kreipėsi su prašymu pradėti sklypo Lyros g. 13  sklypo formavimo ir pertvarkymo projekto rengimą, kurio esmė – prisijungti greta esantį įsiterpusį žemės sklypą. Pradedant procedūrą išsiaiškinome, kad prieš keletą metų UAB „Šiaulių lyra“ pastatytas priestatas jau ir dabar įsiterpia į valstybės žemę. Nepriklausomi matininkai patvirtino, kad Lyros g. 13  pastatas yra išsikišęs iš jam priskirto sklypo. Savo įsakymu nedelsiant sustabdžiau sklypo formavimo ir pertvarkymo projekto rengimą“, – tvirtina Savivaldybės administracijos vadovas.

Tuo tarpu pastaro registracijos dokumentuose matyti, kad jokių pažeidimų nėra. Pastato priestatas „Registrų centre“ įregistruotas ne kaip priestatas, o kaip patalpa. 2007 m. matavimus atliko šios valstybinės  įstaigos matininkas V. Indrelė.

 „Savivaldybė tikrai nebus pakanti teisės aktų pažeidimams ir imsis reikalingų veiksmų. Jau tarėmės su Šiaulių meru Artūru Visocku, nuspręsta konsultuotis su teisininkais dėl viešojo intereso gynimo galimybės ir jei tik bus bent menkiausia galimybė, tą ir darysime. Reikšminga ne tiek pažeidimo apimtis, o pats pažeidimo faktas, kuris rodo, kad kai kurios bendrovės leidžia sau ignoruoti įstatymus“, – konstatavo Antanas Bartulis.    

Kad šiuo atveju UAB „Šiaulių lyra“ yra pažeidusi imperatyvias įstatymo normas, Statybos įstatymą, konstatavo ir Nacionalinė žemės tarnyba.

 Šiaulių miesto savivaldybės informacija

A.Rutkausko irV. Lebedžio nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Rugsėjis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: