Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Šiauliai atsisveikina su miesto Garbės piliete

Su giliu liūdesiu pranešame, kad po sunkios ligos mirė Šiaulių miesto garbės pilietė, vaikų gydytoja, medicinos mokslų daktarė Jūra Nijolė Viktorija Daulenskienė. Garbės pilietei šių metų balandį sukako 85-eri metai. 

Jūra Nijolė Viktorija Daulenskienė amžinojo poilsio atgulė Donelaičio kapinėse. 

In memoriam

Jūra Nijolė Viktorija Daulenskienė (Dankevičiūtė) gimė 1933 m. balandžio 5 d. Marijampolėje, pedagogės ir agronomo šeimoje. Mokėsi Marijampolės gimnazijoje ir Kauno medicinos institute, kurį baigusi 1957 metais pradėjo dirbti Šiauliuose vaikų gydytoja. Dirbo Šiaulių ligoninės Vaikų ligų skyriuje, buvo Šiaulių rajono gydytoja neurologė konsultantė, gilinosi į vaikų psichoneurologijos sritį. Nuo 1963 metų Jūra Nijolė Viktorija Daulenskienė dirbo dėstytoja Šiaulių pedagoginiame institute. 1973 metais Vilniaus universitete ji apgynė daktaro disertaciją ir tapo medicinos mokslų daktare.

Jūra Nijolė Viktorija Daulenskienė buvo Šiaulių pedagoginio instituto Defektologijos fakulteto Specialiosios pedagogikos, vėliau – Medicinos pagrindų katedrų dėstytoja, tačiau visą laiką lygiagrečiai ir neatlygintinai dirbo vaikų gydytoja neurologe ligoninėje, Vaikų poliklinikoje, Kūdikių namuose. Pedagoginėje psichologinėje tarnyboje ir konsultavo Šiaulių zonos ligoninėse gydomus vaikus.

Gydytojos darbas leido jai vykdyti svarbiausią misiją – besąlygiškai ir tiesiogiai tarnauti žmonėms. Ta patirtis buvo reikalinga ir vykdant mokslo tiriamuosius darbus, rengiant konferencijas. Nuo 1963 iki 2003 metų Jūra Nijolė Viktorija Daulenskienė rašė mokslines publikacijas, leido metodines mokymo priemones studentams. Ji visada puoselėjo ir skleidė humanizmo idėjas, gaivino krikščioniškąsias vertybes, padėjo visiems ir viskuo.

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, gydytoja ir pedagogė J. N. V. Daulenskienė tapo Moterų katalikių organizacijos nare, Senjorų klubo nare, atsiskleidė kaip poetė.

Medicinos mokslų daktarė Jūra Nijolė Viktorija Daulenskienė visą savo gyvenimą paskyrė Šiaulių miesto ir krašto vaikų sveikatinimui, mokslo tiriamajam, pedagoginiam darbui, pilietiškumo ir humanizmo sampratoms jauno žmogaus sąmonėje įtvirtinti.

Jūros Daulenskienės pasakojimai apie giminės istoriją, savo pačios gyvenimą, sutiktus žmones, taip pat poezijos posmai, artimųjų ir bičiulių mintys yra sugulę į leidyklos „Saulės delta“ išleistą knygą „Kelionė per gyvenimą“.

*****

Skaudžią netekties ir liūdesio valandą nuoširdžiai užjaučiame Garbės pilietės šeimą, artimuosius, visą mokslo ir medicinos bendruomenę.

 

Šiaulių miesto savivaldybė

 

 

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal

 


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Rugsėjis
    2018     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: