Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Šiaulių lopšelis-darželis „Pasaka“ projekto „STEM School Label“ ambasadoriai Lietuvoje

Šiaulių lopšelis-darželis „Pasaka“ išbandė savo jėgas „STEM School Label“ projekte ir buvo pripažintas tarp 300 dalyvių iš 15 šalių bei kartu su kitomis 20 mokyklų iš Portugalijos, Lietuvos, Prancūzijos, Serbijos, Ispanijos, Graikijos, Turkijos tapo STEM mokykla ambasadore.

2019-09-20/22 šių mokyklų atstovai buvo pakviesti į Scientix ir „STEM Sc

hool Label“ organizuojamą „33rd Science Projects Workshop“, kuri vyko Ateities klasėje/laboratorijoje Briuselyje. Mūsų įstaigą atstovavo direktorė Neringa Baršauskienė ir socialinė pedagogė Laura Bajoriūnė. Tarptautiniame renginyje kalbėjome apie įgyto STEM ženklelio „Competent“) keitimą į „Proficient“ ar „Expert“, todėl per 2019-2020 mokslo metus įstaiga turi tobulinti STEM ugdymo organizavimą įstaigoje: tarpdalykinė integracija,  partnerių įtraukimas,  naujų ryšių užmezgimas,  naujos įrangos įsigijimas,  ugdytinių pasiekimų vertinimo tobulinimas, pedagogų kompetencijų tobulinimas ir kt. Renginio metu dalyviai buvo supažindinti su virtualiais įrankiais, kurie palengvina ir įvairina ugdymo procesą, yra naudingi keliant hipotezes ir sprendžiant probleminius klausimus, reflektuojant , bei internetinius šaltinius mokytojams, kuriuose galima rasti idėjų, medžiagos STEM ugdymui, įsijungti į projektus (http://www.scientix.eu, https://www.stemschoollabel.eu/, http://www.eun.org/projects/stem).

Diskusijose nagrinėjome verslo subjektų įtraukimo į ugdymo procesą galimybes, džiaugiamės, kad galėjome pristatyti Šiaulių miesto vaiko asmenybės ūgties koncepciją“ ir SKU modelį, kurį sėkmingai įgyvendina ir Šiaulių lopšelis-darželis „Pasaka“. Bendraudami su kitų šalių  bei Lietuvos mokyklų atstovais sužinojome kaip galima patobulinti ugdymą taikant kodavimą, algoritmus, dirbtinį intelektą, ieškant realaus gyvenimo problemų sprendimų. Skleidėme savo patirtį, pristatėme Lauros Bajoriūnės kartu su bendraautorėmis parengtus leidinius „Pykšt ir Pokšt eksperimentai“ , „Matematika lauke“ bei jų išbandymą kartu su Šiaulių lopšelio-darželio „Pasaka“ vaikais, džiaugėmės Mąstymo mokyklos elementų taikymo patirtimi, nes būtent jie puikiai atliepia XXI amžiaus būtinų kompetencijų ugdymo pagrindą.

Daugiau apie renginį: http://www.scientix.eu/spw33-at-fcl-after, ‪#SPW33, #stemschoollabel.

Kartu su pripažinimu ateina ir įsipareigojimas dalintis, skleisti patirtį, todėl susidomėjusius pedagogus, ikimokyklinio ugdymo įstaigas kviečiame sekti Facebook „STEAM ugdymas“ paskyrą, Šiaulių lopšelio-darželio „Pasaka“ veiklas – https://pasaka.mir.lt/steam-ugdymas/, laukiame susidomėjusių ir el. paštu pasaka@splius.lt.

Šiaulių lopšelio-darželio "Pasaka" bendruomenė

Nuotrauka iš lopšelio-darželio "Pasaka" Archyvo

Facebook
Spausdinimo versija
Jūsų komentaras (Į pateiktus komentarus neatsakoma)
Vardas:
El. pašto adresas:
Įžeidžiantys komentarai neskelbiami.
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Spalis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: