Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Šiaulių širdyje suliepsnojo atminimo laužai

Laisvės gynėjų dienai skirtus renginius užbaigė minėjimas-koncertas prie Šiaulių miesto savivaldybės. Jo metu pagerbtas už laisvę žuvusiųjų atminimas, prisiminti Parlamento gynėjai. Šiauliečiai pakviesti pasiklausyti žinomo atlikėjo dainų koncerto, sušilti prie atminimo laužų, paragauti kareiviškos košės ir karštos arbatos.

Renginys prasidėjo prasmingu už laisvę žuvusiųjų pagerbimu. Skaitant vardus ir pavardes prie scenos rikiavosi kariai savanoriai. Jų rankose liepsnojo fakelai, viena plazdanti liepsnelė – vienai atiduotai gyvybei.

Tylos minute pagerbus žuvusiųjų atminimą, kariai su fakelais uždegė simbolinius atminimo laužus. Netrukus po to, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės savanoriai iššovė tris salves: visiems kovojusiems už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, visos Lietuvos žmonių gerovei ir Lietuvos valstybės stiprinimui ir klestėjimui.

Visiems į renginį susirinkusiems Lietuvos respublikos himną padėjo sugiedoti Šiaulių universiteto gimnazijos mišrus choras „POCO“ (vad. Rasa Stoškuvienė).

Apie įtemptą ir sudėtingą Parlamento gynėjų-savanorių tarnybą, kaip jie buvo pasiryžę pasipriešinti galimam sovietų desantininkų šturmui,  pasakojo Parlamento gynėjas, šiaulietis Vaclovas Vaitiekūnaitis.

Iš viso Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos gynėjų gretose buvo net 33 šiauliečiai.

Renginyje dalyvavo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir Šiaulių vyskupas, Šiaulių miesto garbės pilietis Eugenijus Bartulis.

Pasibaigus minėjimui, gausiai susirinkę šiauliečiai pakviesti pasiklausyti koncertinės programos, sušilti vaišinantis savanorių pajėgų karių dalijama kareiviška koše ir arbata.

Po 20 metų pertraukos Šiaulių scenoje vėl pasirodė dainų autorius ir atlikėjas, šiaulietis Virgis Stakėnas su koncertine programa „Laiko ratas“.  Dainininkui pritarė gimnazistai, mišrus choras „Poco“.

Po koncerto šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje už laisvės gynėjus buvo aukojamos šventosios Mišios.Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
tel. (8 41) 596 304,
el. p. vitalis.lebedis@siauliai.lt

V. Lebedžio nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

    
 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Sausis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: