Šiauliuose – skaidresnė ir aiškesnė vaikų priėmimo į darželius tvarka

Pastaraisiais metais Šiaulių miesto savivaldybei patvirtinus naujas tvarkas, neliko galimybės įtakoti vaikų patekimo į švietimo įstaigą procesą. Informacija apie laisvas vietas darželiuose skelbiama miesto tinklalapyje www.siauliai.lt ir yra atnaujinama kas savaitę. Būsimi darželinukai registruojami vieningoje elektroninėje sistemoje ir vietų mažiesiems šiauliečiams netrūksta.

Kai kitų didmiesčių gyventojams, pageidaujantiems leisti vaikus į ikimokyklines tekdavo susidurti su nemenkais iššūkiais, Šiauliuose, ir ankstesniais metais didesnių problemų jaunoms šeimoms nekildavo. Dabar, Savivaldybei įvedus kai kurias naujoves, vaikų priėmimo į darželius tvarka tapo aiškesne, skaidresne ir lengviau kontroliuojama.  

 Tėvams pasirinkus norimą Šiaulių miesto lopšelį-darželį ir jo direktoriui pateikus patvirtintos formos prašymą, duomenys apie vaiką įrašomi elektroninėje duomenų bazėje. Automatiškai formuojama vaikų registracijos eilė bei tėvams išduodamas informacinis lapas apie registracijos patvirtinimą. Jame nurodomas vaiko vardas, pavardė, asmens kodas, registracijos data, eilės numeris grupėje, suteiktas  vartotojo vardas, svetainės adresas. Švietimo įstaigos, po duomenų įvedimo, nebeturi techninės galimybės keisti ar  koreguoti registracijos.

Atsiradus laisvai vietai, įstaigos direktorius informuoja vaiko tėvus apie laisvą vietą eilės tvarka pagal registraciją duomenų bazėje. Informacija apie laisvas vietas viešai skelbiama įstaigos ir Savivaldybės interneto svetainėje. Kiekvieną savaitės penktadienį lopšeliai-darželiai Švietimo skyriui pateikia informaciją apie laisvas vietas įstaigoje: nurodo duomenis apie  iš įstaigos išvykusius vaikus, naujai priimtus vaikus, bendrą vaikų skaičių įstaigoje, laisvas vietas kiekvienoje amžiaus grupėje ir vaikų skaičių, kurie dėl vietų stygiaus nepatenka į įstaigą, jei tokių yra.

Pradėjus naudoti elektroninę apskaitos sistemą, Šiaulių miesto lopšeliuose-darželiuose laisvų vietų skaičius išaugo. Labiausiai vietų trūkdavo pačių mažiausiųjų grupėse. 12 priešmokyklinio ugdymo grupių perkėlus į bendrojo lavinimo mokyklas, laisvose patalpose darželiai atidarė papildomas lopšelinukų grupes.

2017 m. rugsėjo 1 d. duomenimis Šiaulių miesto lopšeliuose-darželiuose buvo 85 laisvos vietos.

 

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal

 


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Liepa
    2018     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: