Šiauliuose kariai išlydėti į tarptautinę misiją Malyje

Šiauliuose surengta iškilminga Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6 – osios rinktinės karių išlydėtuvių ceremonija į tarptautinę misiją Malyje. Pirmą kartą į tokią operaciją vykstančio viso karinio vieneto palydose dalyvavo karinių pajėgų vadai, Seimo narys Žygimantas Pavilionis, Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis ir kiti garbūs svečiai. Šiaulių meras Artūras Visockas išvykstantiems kariams įteikė miesto vėliavą.

Lietuva stiprina dalyvavimą Jungtinių Tautų vadovaujamoje situacijos stabilizavimo operacijoje MINUSMA Malyje – nuo spalio mėnesio į operaciją siunčia 34 karių dydžio Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vienetą. Lietuvos kariai operacijoje 4 mėnesius vykdys tarptautinių pajėgų apsaugos funkcijas Vokietijos kontingento sudėtyje. Į operaciją vykstančios grupės pagrindą sudaro profesinės karo tarnybos kariai ir kariai savanoriai iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės.

Pasak sausumo pajėgų vado Valdemaro Rupšio, įprastai tarptautinėse misijose dalyvauja pavieniai kariai, pirmą kartą vykdyti kolektyvinių užduočių vyksta visas karinis vienetas. Tai – svarbi užduoti Lietuvai, taip bus parodyta vienybė su savo sąjungininkais.

„Jūs esate tikrasis mūsų valstybės pagrindas ir mūsų garbė. Jūs esate tikrieji mūsų piliečiai. Tai, kas čia vyksta, yra pasaulinis įvykis“, – iškilmingos rikiuotės metu kalbėjo Seimo Užsienio reikalų komiteto narys Žygimantas Pavilionis.

Tarptautinės misijos dalyvius pasveikinęs Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pabrėžė, kad nedidelio miesto ir nedidelės šalies kariai dabar prisidės prie didelės idėjos įgyvendinimo. Tuo pagrįstai gali didžiuotis ne tik šiauliečiai, bet ir visos Lietuvos gyventojai.

Iš Šiaulių iškeliaujančiai pirmajai karių grupei miesto meras Artūras Visockas įteikė Šiaulių vėliavą.    

Ceremonijos metu taip pat pasveikinti ir apdovanoti Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai, šią savaitę grįžę iš Ukrainos karių mokymo misijos.

Šiuo metu tarnybą JT vadovaujamoje operacijoje Malyje vykdo 5 Lietuvos kariai, kurie dislokuoti operacijos štabo valdymo centre Bamake, Gao ir Jungtinių Tautų kontroliuojamame rytų sektoriuje Timbuktu. Operacijoje MINUSMA tarnaujantys ir į ją išvyksiantys Lietuvos kariai šios operacijos koviniuose veiksmuose nedalyvaus.

Jungtinės Tautos operaciją MINUSMA (angl. Multinational Intergrated Stabilization Mission, MINUSMA) Malyje vykdo nuo 2013 m. MINUSMA siekia stabilizuoti padėtį šalyje, remti pereinamojo laikotarpio veiksmų plano įgyvendinimą, apsaugoti civilius gyventojus, propaguoti ir ginti žmogaus teises, rengti humanitarinės pagalbos teikimą, kultūros paveldo išsaugojimą ir padėti užtikrinti teisingumą nacionaliniu ir tarptautinių lygmenimis.

 

 Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
tel. (8 41) 596 304,
el. p. vitalis.lebedis@siauliai.lt

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal

 


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Rugpjūtis
    2018     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: