Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Šiauliuose lankėsi lietuviškai dainuojantis Japonijos choras

Šiemetinės Lietuvos šimtmečio dainų šventės staigmena – savarankiškai lietuviškai dainuoti išmokęs Japonijos choras – atvyko į Šiaulius. Svečiai iš tolimos šalies su mūsų miesto berniukų ir jaunuolių choru „Dagilėlis“ Šiaulių katedroje surengė bendrą koncertą.

Lietuvos šimtmečio dainų šventės organizatorius nustebino anksčiau nebūta tendencija. Įspūdingiausiame šalies renginyje dalyvauti panoro ir du užsienio chorai. Iš Europos šalių, JAV ar net Australijos atvykstantys išeivių lietuvių kolektyvai dainų šventėse nėra itin reti svečiai, tačiau šiemet pirmą kartą atrankoje dalyvavo Dainų šventės repertuarą išmokę užsieniečių chorai.  Moterų chorui „Vocal Orange“ iš Austrijos programą parengti buvo kiek lengviau – šiam Zalcburgo kolektyvui vadovauja žymus lietuvių dirigentas Arūnas Pečiulis. O vyrų chorų draugijos kolektyvui „Jordankai“ iš Japonijos lietuviškų dainų teko mokytis daugiausia savo jėgomis. Pačią pirmą viešnagės Lietuvoje dieną japonai atvyko į Šiaulius – čia buvo suplanuotas pirmasis jų pasirodymas su Šiaulių berniukų ir jaunuolių choru „Dagilėlis“. Svečiai pirmiausia priimti Šiaulių miesto savivaldybėje, miesto istoriją ir dabarties aktualijas jiems pristatė Šiaulių miesto mero pavaduotojas Domas Griškevičius. Japonai domėjosi pasaulinių karų padariniais mūsų miestui, Šiaulių herbo reikšme, senąja Šiaulių pramone.  

„Japonija yra puikus pavyzdys mums lietuviams ir visam pasauliui, kaip galima puikiai suderinti meilę menui, liaudies tradicijoms ir mokslą, bei pačias moderniausias šiuolaikines technologijas“,  – sakė Domas Griškevičius, dėkodamas svečiams už pasiryžimą mokytis lietuviškų dainų ir atvykimą į Lietuvą.

Japonų vyrų choro „Jordankai“ meno vadovas Takužis Jasumoto ir dirigentas Takešis Ueda pasakojo, kad apie Lietuvą pirmą kartą sužinojo savo tėvynėje pamatę choro iš Lietuvos pasirodymą. Esą norėjosi aplankyti šalį ir atsidėkoti už jiems padovanotą kultūros dovaną.

Japonai prisipažino nustebę Lietuvos dainų šventės tradicijomis, mat tokių masinių liaudies meno švenčių Japonijoje jie neturintys. Choristai sakė suradę lietuviškai mokantį žmogų, kuris prie natų japoniškais rašmenimis surašė kiekvieno skiemens tarimą, o jau pramokę lietuviškai dainuoti japonai dar papildomai konsultavosi.      

Vyrų chorų draugiją „Jordankai“ sudaro 9 chorai iš šešių skirtingų miestų (Hitači, Torido, Abiko, Noda, Matsudo ir Tokijo), kolektyvuose iš viso dainuoja daugiau nei pustrečio šimto dainininkų. Į Lietuvą atvyko 20 choristų rinktinė. Savo gimtinėje „Jordankai“ nariai į repeticijas važinėja traukiniu – visi miestai išsidėstę prie „Jorban line“ geležinkelio linijos.Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
tel. (8 41) 596 304,
el. p. vitalis.lebedis@siauliai.lt

V. Lebedžio nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal

 


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Rugsėjis
    2018     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: