Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Šiauliuose prasidėjo verslo šventė „Šiauliai`19“

Gražia viso krašto tradicija tapusi verslo ir pasiekimų paroda „Šiauliai`19“ verčia naują puslapį. Prie jos organizatorių – Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų jungiasi ir Šiaulių miesto savivaldybė. Naujas bendradarbiavimas leido surengti švietimo renginių ciklą „Šiauliai smart“ ir netgi paruošti malonų siurprizą lankytojams – pirmą kartą per visą renginio istoriją regioninę parodą bus galima aplankyti visiškai nemokamai.

Tradicinė ir kasmet vykstanti bene didžiausia regioninė paroda „Šiauliai`19“ jau atidaryta ir iki šeštadienio popietės į vieną erdvę kviečia pardavėjus ir pirkėjus, gamintojus ir užsakovus, paslaugų teikėjus ir jų klientus, verslumo besimokančius šiauliečius.

Šiaulių arenoje ir jos prieigose lankytojų jau laukia gamintojų ir paslaugų teikėjų stendai, taip pat startavo „Šiauliai smart“ ciklo renginiai.

Arenos 4 aukšte vyko tarptautinė konferencija „Žiedinė ekonomika konkurencingiems regionams“. Pradžioje renginio dalyviams buvo perskaitytas ir Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimas.

„Šiandien nepakanka kalbėti apie aplinkosauginius iššūkius, būtina aktyviai veikti. Su kitomis ES šalimis įsipareigojame kurti klimato atžvilgiu neutralią politiką, todėl svarbu daryti viską, kad savo šalyje užtikrintume tvarų ūkio augimą. Visa tai pasieksime sėkmingai perėję prie žiedinės ekonomikos principų. Jūsų diskusija yra puiki proga iškelti naujas idėjas“, – rašoma Prezidento sveikinime.

Žiedinės ekonomikos esmę ir jos perspektyvas pristatė Europos Komisijos Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius. Savo įžvalgas žiedinės ekonomikos tema pateikė net keliolika užsienio ir Lietuvos ekspertų. Penktadienį didžiausioje Šiaulių arenos konferencijų erdvėje numatytas turizmo forumas. Labiau specializuotos, verslui aktualios temos gvildenamos dar bent keliose seminarų zonose. 

Pagrindinėje arenos erdvėje, įspūdingo dydžio Šiaulių miesto savivaldybės stende verslo idėjas pristato šių metų Savivaldybės organizuoto verslumo konkurso dalyviai. Čia lankytojai gali rasti ir modernių technologijų, ir jaukių rankų darbo gaminių.

„Švietimo, mokslo ir verslo renginių ciklas „Šiauliai smart“ yra skirtas verslui stiprinti, verslumui skatinti. Šiauliai yra jaunų žmonių karjeros miestas, todėl labai svarbu ugdyti verslumo įgūdžius. Šiemet miesto finansinę paramą laimėjo 4 jaunimo ir 4 vyresniųjų grupės atstovai – pradedantys verslininkai. Nuo 2016 metų yra finansuota jau 19 verslo projektų, tam buvo skirta apie 50 tūkstančių eurų“, – pasakojo Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Strateginės plėtros ir ekonomikos departamento vadovė Vaida Kalasevičienė.

Prie Savivaldybės stendo taip pat galima sužinoti ir apie iniciatyvą, kurios metu bus renkamos geriausios idėjos Šiauliams. Konkursu jau domisi ir kitų galaktikų atstovai.

Verslo ir pasiekimų paroda „Šiauliai`19“ šiais metais yra įtraukta į Šiaulių miesto reprezentacinių renginių sąrašą ir solidžiai užbaigs kalendorinį renginių ciklą.

„Šių metų paroda jau 24-oji, taigi, tiek metų kryptingai mes jau kuriame gerovės valstybę, apie kurią dabar daug kalbama. Tai daroma labai paprastai – kuo didesnis žmonių ir įmonių skaičius turi įsitraukti į pridėtinės vertės kūrimą ir kartu prisiimti atsakomybę kurti tą gerovę. Mūsų regionas turi eiti verslumo keliu ir jauni žmonės čia gali pamatyti pavyzdžius, kuriais reikėtų sekti“, – kalbėjo Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vidmantas Japertas.

„Džiaugiamės, kad paroda išaugo, ir dabar tai, ką matome verslininkų stenduose, yra tik dalis visos verslo šventės. Čia taip pat vyksta daug konferencijų, diskusijų, pristatymų. Pastaruosiuose, tikimės, gims įvairių sprendimų, kurie prisidės prie palankesnės verslui aplinkos kūrimo ir geresnės viso miesto ateities“, – atidarymo metu sakė Šiaulių mero pavaduotojas Domas Griškevičius. 

Parodoje didžiąją dalį stendų užima  regiono ir Lietuvos verslininkai, tačiau taip pat prisistato ir verslo atstovai iš Latvijos, Vokietijos, Lenkijos. Parodos organizatoriai sako, kad visi įmanomi plotai buvo užsakyti, iš viso Šiaulių arenoje telpa apie 150 stendų. Didžiausią regioninę parodą kasmet aplanko per 10 tūkstančių lankytojų. Paskutinę parodos dieną vyks gaminių ir paslaugų apdovanojimai.

Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
tel. (8 41) 596 304,
el. p. vitalis.lebedis@siauliai.lt

V. Lebedžio nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Gruodis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: