Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Socialinių paslaugų skyrius, vykdydamas teismo nutartį, ieško rūpintojo kandidatūros ribotai veiksniam asmeniui

Šiaulių miesto savivaldybės administracija ieško rūpintojo kandidatūros ribotai veiksniam asmeniui.

Moteris V. L., gim. 1983 m., yra pripažinta ribotai veiksnia turtinių santykių srityse (asmeninių pajamų ir išlaidų tvarkyme, susijusiame su smulkiais buitiniais sandoriais; asmeninių pajamų ir išlaidų tvarkyme, susijusiame su lizingo, daiktų pirkimu išsimokėtinai sutarčių sudarymu, paskolų, vartojimo kreditų sutarčių sudarymu; kilnojamojo turto naudojime, valdyme ir disponavime juo; nekilnojamojo turto naudojime, valdyme ir disponavime juo; paveldėjimo teisinių santykių srityje; dalyvavime ūkinėje-komercinėje veikloje) ir asmeninių neturtinių santykių srityje (sveikatos priežiūros srityje). Teismas įpareigojo Šiaulių miesto savivaldybės administraciją surasti rūpintojo kandidatūrą ribotai veiksniai V. L. Asmens, kuris sutiktų tapti rūpintoju, nėra.

Rūpintojas yra savo rūpintinio atstovas pagal įstatymą ir gina ribotai veiksnių tam tikroje srityje asmenų teises ir interesus be specialaus pavedimo. Rūpintoju gali būti skiriamas tik veiksnus šioje srityje fizinis asmuo ir tik tuo atveju, kai yra jo rašytinis sutikimas. Skiriant asmenį rūpintoju, turi būti atsižvelgiama į jo moralines ir kitokias savybes, jo galimybę įgyvendinti rūpintojo funkcijas, jo santykius su asmeniu, kuriam nustatoma rūpyba, į rūpintinio pageidavimą bei ir kitas turinčias reikšmės aplinkybes.

Asmens, vykdysiančio V. L. rūpintojo funkcijas, pareigos:
1. Duoti sutikimą sudaryti sandorį, kurio šis negali sudaryti savarankiškai turtiniuose santykiuose: asmeninių pajamų ir išlaidų tvarkyme, susijusiame su smulkiais buitiniais sandoriais, asmeninių pajamų ir išlaidų tvarkyme, susijusiame su lizingo, daiktų pirkimu išsimokėtinai sutarčių sudarymu, paskolų, vartojimo kreditų sutarčių sudarymu, kilnojamojo turto naudojime, valdyme ir disponavime juo, nekilnojamojo turto naudojime, valdyme ir disponavime juo, paveldėjimo teisinių santykių srityje, dalyvavime ūkinėje-komercinėje veikloje.
2. Padėti ribotai veiksniam tam tikroje srityje asmeniui įgyvendinti jo teises ir įvykdyti pareigas sveikatos priežiūros srityje.
3. Saugoti jo teises ir teisėtus interesus nuo trečiųjų asmenų piktnaudžiavimo išvardytose srityje.

Rūpintojas, kuris yra ribotai veiksnaus tam tikroje srityje asmens tėvas, motina ar kitas artimasis giminaitis, visais atvejais pareigas atlieka neatlygintinai. Kitais atvejais rūpintojas turi teisę į savo patirtų būtinų išlaidų, susijusių su rūpintojo pareigomis, atlyginimą iš ribotai veiksnaus tam tikroje srityje asmens turto. Šių išlaidų dydį ir jų atlyginimo tvarką nustato teismas pagal rūpintojo prašymą.

Prašome asmenis, norinčius tapti ribotai veiksnios N. S. rūpintojais, kreiptis į Socialinių paslaugų skyrių adresu Tilžės g. 170, Šiauliai (įėjimas iš Vasario 16-osios gatvės), 17 kabinetas.

Kontaktinis asmuo: Dainora Vasiliauskienė, tel. nr. (8 41) 386 484, el. paštas: dainora.vasiliauskiene@siauliai.lt

Socialinių paslaugų skyriaus informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

   
 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282901
Vasaris
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: