Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Švietimo naujienos
Neišdildomi įspūdžiai iš tarptautinio „Erasmus+“ seminaro Suomijoje

2019 m. rugsėjo 30 d. – spalio 2 d. Turku mieste, Suomijoje vyko „Erasmus+“ programos TBV kontaktinis seminaras „Exploring the wonders of science and nature (ECEC)“ („Mokslo ir gamtos stebuklų tyrinėjimas (ankstyvasis vaikų ugdymas ir priežiūra)“), kuriame Lietuvai atstovavo Šiaulių lopšelio-darželio „Žirniukas“ direktorė Laima Tiepelienė ir Vilniaus Šv. Kristoforo progimnazijos pradinių klasių mokytoja Eisvydė Jurkevičiūtė.

Plačiau
Šiaulių lopšelis-darželis „Klevelis“ „Sveikatiados iššūkio – nei dienos be mankštos!” konkurso laimėtojai

Lopšelis-darželis „Klevelis” nuo 2016 m. spalio mėn. į ugdymo procesą integruoja respublikinį ilgalaikį sveikos gyvensenos ugdymo projektą „Sveikatiada”. Veiklų metu plečiamos bendruomenės narių žinios ir supratimas sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo srityse.

Plačiau
Lieporių gimnazijoje – apie metodų efektyvumą

Spalio 6-12 d. Šiaulių Lieporių gimnazijoje vyko Erasmus+ projekto ,,EsPeer“ mokymo ir mokymosi veiklų susitikimas. Jame dalyvavo mokiniai iš Belgijos, Graikijos, Rumunijos ir Turkijos mokyklų. Susitikimo metu mokiniai  dalijosi patirtimi, kaip sėkmingai padėti bendraamžiams mokytis įvairių dalykų. Lieporių gimnazijos ,,Sniego gniūžtės“ ir ,,Misija - pilietis“ grupių nariai mokė įvairių žaidimų ir metodų, kurie padeda įgyti komandinio darbo įgūdžių. Svečiai dalyvavo lietuvių kalbos, muzikos ir šokių pamokose. Aplankytas Kryžių kalnas ir Vilnius.

 

Plačiau
Simono Daukanto gimnazijos abiturientė Gabija Ulinskaitė atstovavo Lietuvai „Tarptautiniuose jaunimo debatuose“ Budapešte

Vienas iš kompromiso radimo būdų yra debatavimas. Kiekviena pusė turi pagrįsti savo nuomonę tam tikru klausimu už arba prieš.  Spalio 6-11 d. Budapešte vyko Tarptautiniai jaunimo debatai. Iš 12 šalių atvyko po du atstovus, kurie mokosi vokiečių kalbą. Lietuvą atstovavau aš, Gabija Ulinskaitė, ir vilnietė Vilija. Debatavome įvairiomis temomis „Ar reikėtų panaikinti anonimiškumą internete?", „Ar reikėtų suvienodinti moterų ir vyrų skaičių Europos parlamente?", „ Ar reikėtų įvesti privalomas politikos pamokas?".

Plačiau
Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“ konkurso „Visa mokykla šoka 2019“ I vietos laimėtojai

Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“ dalyvavo  Respublikiniame tradicinius šokius puoselėjančių Lietuvos mokyklų  konkurse „Visa mokykla šoka 2019“  ir varžėsi A grupėje tarp 21 Lietuvos ikimokyklinių įstaigų. Laimėta I vieta. Konkursą organizavo Lietuvos nacionalinis kultūros centras kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Plačiau
Kokia gali būti tekstilė? Simono Daukanto gimnazijos IIi klasės mokinių ilgalaikis inžinerinis projektas „Išmanus kostiumas“

Spalio 10 d., vykdant ilgalaikį inžinerinį projektą „Išmanus kostiumas“, Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos IIi klasės mokiniai apsilankė tokia veikla užsiimančioje įmonėje šalia Kauno UAB „Garlita“. Tai privataus kapitalo įmonė, gyvuojanti nuo 1970 m. Įgyvendinus plyno lauko investicijų projektą šiandien viena inovatyviausių savo srities įmonių rytų Europoje, pasižyminti 4 kartos pramonei būdingomis savybėmis, trikotažo produkciją teikianti pasaulio įžymybėms, karališkoms šeimoms, kariams, policininkams, sportininkams.

Plačiau
„Simono Daukanto taurė 2019“

Šių metų, spalio 10 dieną, Simono Daukanto gimnazijoje, vyko tarptautinis vaikinų krepšinio turnyras „S.Daukanto taurė 2019“. Turnyre dalyvavo Simono Daukanto gimnazijos, Didždvario gimnazijos, Rygos valstybinės 1 gimnazijos ir Rygos 49 vidurinės mokyklos vaikinų komandos.

Plačiau
Lieporių gimnazijoje – finansinio raštingumo pamokos

Rugsėjo 23- 27 dienomis Šiaulių Lieporių gimnazijoje viešėjo svečiai iš Portugalijos, Italijos bei Turkijos. Tai ,,Erazmus+“ projekto "MOOC for Financial Literacy", kuriame dalyvauja gimnazija, partneriai. Projekto pagrindinis tikslas - ugdyti finansinį mokinių raštingumą. Mokiniai ne tik gilino ekonomikos žinias, bet ir tobulino IKT vartojimo įgūdžius- jie demonstravo savo pačių kurtus video filmus skirtingomis ekonomikos temomis. Patirtimi mokant finansinio raštingumo dalijosi ir gimnazijos mokytojai: ekonomikos mokytoja Lina Tubienė analizavo su mokiniais jų pajamas ir išlaidas, skaičiavo, kurias išlaidas būtų galima sumažinti, kalbėjosi apie taupymo būdus. Taip pat ji kartu su geografijos mokytoja Loreta Kundrotiene vedė integruotą ekonomikos- geografijos pamoką, kurioje buvo kalbama apie  Lietuvos eksportą ir importą. Anglų kalbos mokytoja Žana Bareikienė pamokoje dirbdama grupėse mokė įmonės kūrimo pagrindų. Džiugu, kad tokiuose užsiėmimuose ne tik pristatoma gimnazija, bet ir reprezentuojama šalis (aplankytas Vilnius, Kryžių kalnas, Lietuvos pajūris),  be to, bendraujant ir dirbant kartu su kitų šalių partneriais įgytos žinios ir patobulinti gebėjimai bus taikomi ir Lieporių gimnazijos ugdymo procese.

Plačiau
Eurodebatai „Aš – žalias! Mada ar būtinybė?“

Spalio 17 d. (KETVIRTADIENIS)

17:00 val.  Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji bibliotekoje (Aušros alėja 62, Šiauliai) vyresnių klasių mokinius kviečiame į individualių debatų turnyrus.
Prisijunk prie debatuotojų arba žiūrovų Eurodebatuose „Aš – žalias*! Mada ar būtinybė?“.

Plačiau
Mokytojų dienos šventė Simono Daukanto gimnazijoje

Spalio 4 dieną S. Daukanto gimnazijoje, kaip ir kiekvienais metais, ypatingai atšvęsta Mokytojų diena. Mokiniai jau nuo ankstaus ryto, prieš prasidedant pamokoms, prie gimnazijos įėjimo su gera nuotaika, gėlėmis, garsiais plojimais, raudonu kilimu bei fotoaparatų blykstėmis iškilmingai pasitiko pedagogus.

Plačiau
Rudeninės kudirkiečių kelionės po Lietuvą

Gražios besibaigiančio rugsėjo dienos išviliojo Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijos moksleivius pasižvalgyti po gimtąją šalį. Šįkart  kažkodėl visi traukė į žemaičių pusę. Aštuntokai apsilankė Plungėje M. Oginskio dvare, žinių sėmėsi Plateliuose esančiame Šaltojo karo muziejuje, grožėjosi Žemaičių Kalvarija,  Renavo dvaru, kuriame buvo filmuojamas „Tadas Blinda“, ir, žinoma, apsilankė Menčių klinčių karjere.

Plačiau
„Saulės“ pradinėje mokykloje - Olimpinio solidarumo fondo ir Lietuvos teniso sąjungos projekto mokymai pedagogams

Lietuvos teniso sąjunga, siekdama skatinti visų Lietuvos vaikų fizinį aktyvumą, 2019 m. rugsėjo 26 dieną sukvietė mokytojus ir vaikus į „Saulės“ pradinę mokyklą susipažinti su tenisu ir jo žaidimo taisyklėmis. Mokymus vedė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) ekspertas iš Prancūzijos, Bernard Pestre, kuris turi sukaupęs daugiau nei 20 metų darbo patirtį su Prancūzijos teniso federacija, ugdant šios šalies vaikus.

Plačiau
Šiaulių lopšelis-darželis „Pasaka“ projekto „STEM School Label“ ambasadoriai Lietuvoje

Šiaulių lopšelis-darželis „Pasaka“ išbandė savo jėgas „STEM School Label“ projekte ir buvo pripažintas tarp 300 dalyvių iš 15 šalių bei kartu su kitomis 20 mokyklų iš Portugalijos, Lietuvos, Prancūzijos, Serbijos, Ispanijos, Graikijos, Turkijos tapo STEM mokykla ambasadore.

2019-09-20/22 šių mokyklų atstovai buvo pakviesti į Scientix ir „STEM Sc

Plačiau
Tarptautinio socialinio verslumo konkurso „Start Strong 3+3 Student Entrepreneurship“ laimėtojai – Jungtinėse Amerikos Valstijose!

Šių metų gegužės mėnesį tarptautinio socialinio verslumo konkurso „Start Strong 3+3 Student Entrepreneurship“ laimėtojais tapę šiauliečių gimnazistų komanda „Et Cetera“ Goda Katkutė, Laura Kalinauskaitė, Edgaras Sviščiovas ir Robertas Kazbaras bei jų mokytoja Evelina Mačiūnienė liepos 11-18 dienomis vyko į prizinę kelionę į Seattle miestą JAV, kur kartu su latvių laimėtojų komandomis dalyvavo Vašingtono universiteto nevyriausybinės organizacijos FIUTS (Foundation  of International Understanding Through Students) surengtuose seminaruose, susitikimuose bei diskusijose su sėkmingais startuoliais, praplėtė savo žinias apie JAV kultūrą, žmonių gyvenimo būdą bei gilinosi į opiausias žmonijos problemas dalyvaudami socialiniuose projektuose. 

Plačiau


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Spalis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: