Švietimo naujienos
Daukantiškiai dalyvavo paramos akcijoje „Laimės keksiukai 2019“

Gerumas - tai asmenybės vertybė. Tai savotiškas poelgis kito labui. Asmeninio laiko aukojimas dėl šalia esančių yra lyg investicija į kito ateitį. Atiduoti, galvojant apie kitus, o ne apie save, yra tikroji žmogiškųjų savybių retenybė. Žmogus laimingas, jei mato šypseną kito veide bei žino, jog jam viskas gerai, o jeigu ne, gali jam suteikti pagalbą. Lapkričio 29 d. S. Daukanto gimnazijoje vyko tikra gėrio dalijimosi diena.

Plačiau
Stoviu išdidus aš prieš likimą...

Lapkričio ūkanoms gaubiant žemę, Lieporių gimnazijoje vyko tradicinė  poezijos ir muzikos popietė ,,Stoviu  išdidus aš prieš likimą“, skirta poetui ir partizanui Broniui Krivickui atminti. Renginys prasidėjo gimnazistų ir mokytojų Dariaus Dirvelio ir Remigijaus Pozniakovo pasirodymu. Jie tautos didvyriams partizanams atminti skyrė eiles ir muziką, kurias sudėjo į literatūrinę kompoziciją ,,Miško broliai“. Sveikinimo žodį taręs gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Saulius Urbas džiaugėsi, kad gimnazistai neabejingi tautos istorijai, kad jiems svarbi atmintis tų, kurie paaukojo savo gyvybę už vieną svarbiausių vertybių – laisvę.

Plačiau
Lieporiuose- tradicinio tinklinio turnyro atidarymas

Mokiniams nieko nėra smagiau, kaip varžytis su mokytojais. Tokiomis varžytuvėmis Šiaulių Lieporių gimnazijoje prasidėjo tradicinis tinklinio turnyras.

Turnyro dalyvius sveikinęs kūno kultūros mokytojas Dainius Bertulis pristatė mokinių ir mokytojų komandas ir sakė tikįs, kad ir šiemet mokytojai lengvai nepasiduos. Neformaliojo švietimo skyriaus vedėja Aurelija Meškauskienė linkėjo abiems komandoms sėkmės.

Plačiau
Susitikimas su Erasmus+ strateginės partnerystės projekto „Destroying predujices“ partneriais Bulgarijoje

Įsibėgėjus 2019 mokslo metams, lapkričio mėnesio pirmąją savaitę, įvyko jau trečias tarptautinio Ersamus+ strateginės partnerystės projekto „Destroying prejudices“ (Nenusigręžk) mokomosios veiklos susitikimas. Bulgarijoje, Smolyano mieste mokinių ir pedagogų komandos susitiko iš penkių šalių mokyklų: Lietuvos, Italijos, Graikijos, Turkijos ir žinoma Bulgarijos. Lietuvos komandą atstovavo keturi moksleiviai: Emilė Kazimieraitytė (IVb gimnazijos klasė), Emilija Strupaitė (IIIb gimnazijos klasė), Domantas Bijanskas (IVb gimnazijos klasė), Lukas Riškus (IIb gimnazijos klasė), bei dvi mokytojos Zulfija Guzienė (anglų kalbos mokytoja ir projekto koordinatorė), Sonata Vaišnorienė (sporto ir sveikatos mokytoja).

Plačiau
Projektas „Nepamiršk parašiuto“

„Nepamiršk parašiuto“ – tai „Sodros“ inicijuotas projektas, skirtas jaunimo švietimui, pilietiškumo ir socialinės atsakomybės ugdymui. Juo siekiame padėti jaunuoliams susigaudyti iš pirmo žvilgsnio nepaprastoje ir painioje

Plačiau
Šiaulių ,,Romuvos" progimnazijoje Europos atliekų mažinimo savaitė 2019 (EWWR)

Jau kelerius metus Lietuvoje rengiama Europos atliekų mažinimo savaitė (EWWR) didina visuomenės sąmoningumą ir skatina keisti įpročius. Europos atliekų mažinimo savaitė - renginys, Europoje vykstantis kiekvieną lapkritį nuo 2009 metų. Šio renginio tikslas - ugdyti visuomenės sąmoningumą tvaraus išteklių naudojimo ir atliekų tvarkymo klausimais. Šiais metais Europos atliekų mažinimo savaitės renginiai vyko lapkričio 16-24 dienomis. Dalyvavimas šios akcijos metu vykstančiose atliekų prevencijai skirtose kūrybinėse ir edukacinėse veiklose žmones įkvepia nuolat, kiekvieną dieną galvoti apie aplinkos išsaugojimą bei ją tausoti.

Plačiau
Viktorinoje „Gamtos paslaptys ir reiškiniai“ varžėsi miesto progimnazijų penktokai

,,Net savo nuostabiausiomis svajomis žmogus negali sukurti ko nors puikesnio už gamtą” – Ž. B. Lamarkas.

Lapkričio 21  dieną  Šiaulių Gegužių progimnazijoje vyko tradicinė 10 – oji viktorina ,,Gamtos paslaptys ir reiškiniai‘‘. Renginio organizatorės – informacinių technologijų ir matematikos mokytoja R.Balčiūnienė bei fizikos, matematikos, gamtos ir žmogaus mokytoja R. Žemaičiūnienė – pakvietė miesto mokyklų 5 klasių mokinius joje dalyvauti. Viktorinos tikslas – skatinti mokinių natūralų poreikį pažinti gamtos paslaptis, ugdyti pagarbą gyvybei ir atsakomybę už ją.

Plačiau
Švęskime Kalėdas kartu!

2019 m. lapkričio 28 d. 17 val. Vilniaus g. 247 (Dailės galerija) ant bulvaro pakilos, šalia skulptūros ,,Batas“ Šiaulių lopšelio-darželio ,,Coliukė“ bendruomenė kviečia kartu vaidinti muzikinę interaktyvią pasaką  ,,Žibinto šviesa“. Pasakos metu vaikai ir jų tėveliai, darbuotojai, miestiečiai įsikūnys į įvairius personažus, kurie dainuos, šoks, ritmuos, žais šviesomis ir kitaip išdykaus. Žibintininkas vaišins susirinkusiuosius imbieriniais sausainiais ir arbata.  Renginio dalyviams ir miesto svečiams bus išdalinti žibintai, kaip Meilės, Vilties, Tikėjimo, Vienybės, Atjautos ir Bendrystės simboliai.

Plačiau
Teorinis-praktinis seminaras „Dabarties įsisąmoninimas ir poezijos terapija“

Lapkričio 28 d. (KETVIRTADIENIS)
15 val. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyks teorinis-praktinis seminaras „Dabarties įsisąmoninimas ir poezijos terapija“ visų sričių medicinos darbuotojams ir švietimo specialistams.

Plačiau
Tėvų konferencija „Tyrinėjimai, atradimai ir nuotykiai mokykloje“

Lapkričio 20 dieną Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje vyko tėvų konferencija ,,Tyrinėjimai, atradimai ir nuotykiai mokykloje". Šį kartą į mokyklinį suolą tyrinėjimams bei atradimams buvo pakviesti mokinių tėveliai. Manome, kad tėveliams būtina patirti ir išmėginti veiklas bei iššūkius, su kuriais mokydamiesi susiduria jų vaikai.

Plačiau
Margoji asmenybės vertybių pynė

„Romuvos“ progimnazijoje vyko Šiaulių miesto mokyklų 7-8 klasių mokinių integruotas renginys „Margoji asmenybės vertybių pynė". Atvyko svečių iš Vinco Kudirkos, Gegužių, Dainų, Medelyno, Gytarių, Sandoros progimnazijų, Šiaulių r. Aukštelkės mokyklos - daugiafunkcinio centro. Žinoma, dalyvavo ir „Romuvos" progimnazijos dvi komandos. Renginio dalyvius pasveikino direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Senkuvienė, muzikinį sveikinimą padovanojo naujai suburtas 5-8 klasių jaunių choras bei gitaros studija „Styga“, kolektyvų mokytoja Sigutė Laugalė.

Plačiau
Tarptautinė Tolerancijos diena Didždvario gimnazijoje

Didždvario gimnazijos I–III kl. mokiniai ir mokytojai lapkričio 16 d. paminėjo tarptautinę Tolerancijos dieną. Dalyvaudami įvairiose veiklose, mokiniai diskutavo apie diskriminaciją, patyčias, tolerancijos svarbą jaunam žmogui.

I kl. mokiniai dviem valandoms atsidūrė improvizuotame kino teatre ir stebėjo filmą „Sistema“, kuriame ironiškai kalbama apie daugiau nei 100 metų iš esmės nesikeičiančią švietimo sistemą. Filmą pristatė teatro, kino ir renginių režisierius Tomas Jušinskas. Šį filmą mokiniai turės galimybę aptarti per pamokas su anglų, vokiečių ir rusų k. mokytojomis, stebėjusiomis šį filmą kartu.

Plačiau
Tolerancijos ir santarvės ugdymas

Parodos „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“ atidarymas, vykęs lapkričio 19 d., prasidėjo aktų salėje, į kurią rinkosi mokytojai, mokiniai, garbūs svečiai.

 

Renginį pradėjo gimnazijos istorijos mokytoja Valda Kizevičiūtė: „Stebuklas, kad dar neatsisakiau visų savo vilčių – juk jos juokingos ir neįgyvendinamos. Laikausi jų įsikibusi, ir nepaisydama jokių aplinkybių, tikiu, kad žmogaus širdis iš prigimties gera“, – šie daugeliui gerai žinomos trylikametės mergaitės Anos Frank žodžiai, įrašyti jos dienoraštyje karo metais, ko gero, atspindi ir ekspozicijos „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“ pagrindinę mintį bei tikslą – supažindinti ne tik su holokaustą išgyvenusių vaikų skaudžiais prisiminimais, bet ir atskleisti jų vidinę stiprybę, kurią teikė viltis ir net baisiausių negandų nepalaužtas tikėjimas žmogaus gerumu.

Plačiau
Konferencija „Tai, kas mus vienija“
Plačiau
S. Daukanto abiturientė dainuojamosios poezijos festivalio-konkurso „Mano senas drauge..." nugalėtoja

Lapkričio 15 d. Panevėžio muzikiniame teatre vyko VIII Lietuvos moksleivių ir jaunimo dainuojamosios poezijos festivalis-konkursas „Mano senas drauge...“, skirtas poetei E. Mezginaitei atminti. Simono Daukanto gimnaziją atstovavo abiturientė Domantė Juodpalytė.

Plačiau


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Gruodis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji:

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.