Pasitikrinkite savo žinias:
Kuris variantas taisyklingas?

PASKELBĖ ŽINUTĘ  SAVO BLOGE.

PASKELBĖ ŽINUTĘ  SAVO TINKLARAŠTYJE.


 

       Šypsokis, Saulės mieste!

 

Švietimo naujienos
Istorijos pamoka-edukacinis užsiėmimas muziejuje

2017 metai yra paskelbti Lietuvos piliakalnių metais. Neatsitiktinai spalio 18 d. Didždvario gimnazijos ketvirtokai noriai sutiko aplankyti Chaimo Frenkelio viloje veikiančią Šiaulių „Aušros“ muziejaus parodą „Piliakalniai be pilių“.

Parodoje susipažinome su originaliais konservuotais piliakalnių archeologiniais radiniais. Apie jų paskirtį, gamybos ypatumus ir istorinę vertę papasakojo ekskursijų vadovė. Susipažinome su piliakalnių lokalizacija Šiaulių apylinkėse, jų įtvirtinimo taisyklėmis, paskirtimi bei ekonomine, politine reikšme mūsų kraštui ir valstybei. Įdomu buvo išgirsti apie Jurgaičių piliakalnį, kurį mes žinome kaip Kryžių kalną. Archeologiniai radiniai rasti šiame piliakalnyje leidžia daryti prielaidą, kad jis buvo vienas žinomiausių ir stambiausių pagonybės centrų Žemaitijoje. Beje, edukacinio užsiėmimo metu galėjome „pastatyti“ savo pilį. Sakysit, vaikiška. Sutinku, bet skeptikams priminsiu, kad moksle ir pažinime tinka įvairiausi metodai, žaidimas – ne išimtis. Mūsų „dičkiai“ smagiai „statė“ savo pilį, negirdėjau replikų, kad tai beprasmiška ar vaikiška.

Plačiau
Skatinamosios stipendijos studijuojantiems inžinerijos ir informatikos mokslų krypties bakalauro ir magistrantūros studijų programas

Įgyvendinant 2017 m.  Šiaulių miesto savivaldybės ir Šiaulių miesto teritorijoje veikiančių aukštųjų mokyklų bendradarbiavimo programą, Savivaldybės tarybos 2017 m. rugsėjo 7 d. sprendimu Nr. T-328 patvirtintas Inžinerijos ir informatikos mokslų krypties studijų Šiaulių mieste paramos programos tvarkos aprašas.  Aprašas reglamentuoja finansinės finansinės paramos skyrimo tvarką asmenims, studijuojantiems inžinerijos ir informatikos mokslų krypties bakalauro ir magistrantūros studijų programas Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje veikiančiose aukštosiose mokyklose.

Plačiau
Viktorinoje „Gamtos ir matematikos paslapčių suvokimas protu ir širdimi“ varžėsi miesto progimnazijų penktokai

Apie žmogaus širdį galima spręsti iš to, kaip jis elgiasi su gyvūnais. I.Kantas

Spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnijos diena. Šios dienos misija - pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.

Šiaulių Gegužių progimnazijos biologijos mokytoja D.Urbonavičienė, IT ir matematikos mokytoja R.Balčiūnienė pakvietė miesto mokyklų 5 klasių mokinius dalyvauti tradicinėje 9-oje viktorinoje „Gamtos ir matematikos  paslapčių suvokomas protu ir širdimi“. Viktorinos tikslas – ugdyti mokinių pagarbą, meilę, atjautą įvairioms gyvybės formoms.

Plačiau
Lieporių gimnazijos atstovai- susitikime Italijoje


Tarptautinio ,,Erasmus+“ projekto ,,Stars in Europe“ dalyviai Lieporių gimnazijos atstovai- mokytojai ir mokiniai- dalyvavo susitikime Italijoje, Nova Siri, Montalbano Jonico ir Policoro miestuose, išsidėsčiusiuose Jonijos jūros pakrantėje. Visų šalių dalyviai (be Lietuvos, projekte dalyvauja Italija, Graikija ir Vokietija) dirbo  Montalbano Jonico mieste I.S.I.S. ,,Pitagora“ klasikiniame licėjuje. Čia jie susipažino su Italijos švietimo sistema, licėjaus veikla. Lieporių gimnazistai pristatė savo kraštą ir gimnaziją kitiems dalyviams bei Montalbano Jonico miesto merui, o mokytojos S. Valuckienė ir R. Norkutė vedė integruotą pamoką graikų bei italų mokiniams. Vyko komandos formavimo užsiėmimai ir viešojo kalbėjimo pratybos- gimnazistai turėjo puikią progą patobulinti užsienio kalbos vartojimo įgūdžius.

Plačiau
Tyrėjų naktis 2017

Tyrėjų nakties renginiai dažniausiai vyksta paskutinį rugsėjo penktadienį. Renginiai Šiaulių Didždvario gimnazijoje, skirti Tyrėjų nakčiai, prasidėjo gerokai anksčiau.

Antradienį, rugsėjo 26 d., III-IV kl. mokiniai, besimokantys biologiją A kursu, dalyvavo paskaitoje „Sintetinė biologija“. Paskaitą skaitė VU lektorė Ieva Šalkauskaitė. Tą pačią dieną chemijos mokytoja Virginija Savickaitė ir kuratorė Julija Muningienė Gruzdžių socializacijos centro auklėtiniams dovanojo  renginį „Įdomioji chemija“.

Plačiau
Vinco Kudirkos progimnazijos mokytojų kelionė į Kupiškį

Šiaulių Vinco Kudirkos  progimnazijos mokytojai  spalio 6 d. vyko į pažintinę kelionę po Kupiškį, miestą prie Kupos ir Lėvens upių.  Aplankyta  Kupiškio Kristaus Žengimo į dangų bažnyčia, statyta 1900-1914 m., kuri yra viena didžiausių Lietuvoje. Jos stogą puošia net 22 kryžiai. Netoli bažnyčios stovi etnografinis muziejus (vienintelis muziejus Lietuvoje, įsteigtas Antrojo pasaulinio karo metais).

Plačiau
Projekto ,,Getting science closer to students” dalyvių susitikimas
Plačiau
Gyvename po viena saule

Šiaulių Simono Daukanto gimnazija jau šeštus metus tęsia gražią tradiciją – kasmet tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga surengia šventę Šiaulių miesto senjorams. Šiemet jaunimas senolius pakvietė į šiltą popietę – koncertą „Gyvenam po viena saule“ Šiaulių apskrities P.Višinskio viešojoje bibliotekoje. Gerbdami senolių išmintį, kantrybę, patirtį ir pakantumą, tą dieną stengėmės būti visi po viena saule. Vienijo gimnazistų dainos, eilės, raiškus žodis ir begalinis nuoširdumas. Gimnazistai, vadovaujami mokytojos V. Ušinskienės, skatino dainuoti ir senjorus. Senjorų laukė ir nuotaikinga edukacija – stiklo dirbtuvėlės. Kiekvienas prisėdęs prie šviečiančio stalo, dailės mokytojai E. Ignatavičienei padedant, galėjo susikurti stiklo vitražėlį. Žvarbią popietę technologijų mokytoja R. Vaitkevičienė kartu su gimnazistėmis vaišino senjorus paruošta arbata ir vieno kąsnio sumuštiniais.

Plačiau
Mokytojų diena „Atgal į vaikystę“

Kiekvienais metais su savo mokiniais – gimnazistų taryba, renginių organizatoriais vis sukame galvas kuo gi nudžiuginti Mokytojus, savo kolegas, kaip juos pasveikinti Mokytojų dienos proga. Šį kartą Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos mokytojus pakvietėme į improvizuotą lopšelį/darželį  „Daukantukas“. Tik įėjus pro duris, mokytojų laukė siurprizai: reikėjo išsirinkti šios dienos grupę, įsiamžinti „darželio“ stende, prisiminti savo vaikystę – šokinėti klases, ieškoti ir kurti sekretus. 

Plačiau
Kviečia Menininkų suolelis

Lieporių gimnazijoje daug dėmesio skiriama tam, kad bet kuris bendruomenės narys galėtų užsiimti jam patinkančia veikla. Graži idėja- praėjusį pavasarį fojė ,,įsikūręs“ Menininkų suolelis, laukiantis visų, kurie neabejingi menui- piešiantys, tapantys, kuriantys prozą ir poeziją, svajojantys ir stebintys, skaitantys,  grojantys ir dainuojantys, prisėdę ant suolelio, savo kūryba gali pasidalinti su kitais. Ilgai ir kantriai stebėjęs gimnazijos gyvenimą, suolelis pagaliau šaltą ir darganotą rudens dieną sulaukė tų, kurie nupūtė dulkes ir sušildė jį ne tik kūno, bet ir žodžio, dainos šiluma. Susirinkę gimnazistai klausėsi draugų atliekamų dainų apie draugystę. Tokia tema pirmajam susitikimui pasirinkta, matyt, neatsitiktinai- suolelis kviečia ir draugauti, neretai čia užsimezga šilti jausmai...

Plačiau
Tarptautinio Erasmus+ projekto SHARE veiklos Šiaulių „Romuvos“ gimnazijoje – naujos patirtys ir atradimai

Šių metų rugsėjo 25-29 dienomis Šiaulių „Romuvos“ gimnazijoje šurmuliavo ne tik knygomis apsišarvavę gimnazistai, bet ir lietuviškus žodžius bandantys tarti svečiai iš Anglijos, Norvegijos, Graikijos, Vokietijos ir Lenkijos, atvykę į Erasmus+ projekto SHARE dalyvių mokymus.. Susitikimo Lietuvoje metu daugiausia dėmesio skirta sveikai mitybai: dirbdami grupėse mokiniai gilinosi į maisto produktų sudėtį ir energinę vertę, siūlė jaunimo pamėgtų užkandžių sveikesnes alternatyvas bei dalinosi jų populiarinimo idėjomis. Tam, kad nekiltų pagunda diskusijas apie subalansuotą mitybą užkąsti spurga, o sveiką gyvenseną rezervuoti kitam pirmadieniui, jaunuoliams buvo mestas iššūkis popierinius sveikuoliškus receptus ir išdžiūvusias žinias paversti skaniais ir, svarbiausia, kūnui naudingais patiekalais. Tiesa, svečių iš užsienio vizitu tądien itin džiaugėsi „Romuvos“ gimnazijos moksleiviai, pakviesti į ką tik paruoštų valgių degustaciją. Taip pat projekto dalyvių laukė orientacinis žaidimas. Vaikščiodami Šiaulių gatvėmis ir atlikdami šmaikščias užduotis, moksleiviai pažino ne tik miesto įžymybes, bet ir vieni kitus. Be abejo, tai buvo puiki proga pamoti Auksiniam berniukui ar nuotraukų galerijas papildyti linksmomis asmenukėmis Geležinės lapės ir mėlynosios Talkšos fone. Rudenišką melancholiją nuspalvino kultūrinis vakaras. Painūs „Sirtakio“ žingsneliai akimirksniu nunešė į karštąją Graikiją, o norvegiškos melodijos, regis, aidėjo iš pusnynų. Daug įspūdžių paliko ir edukacinė išvyka: pasimatavę Sabonio sportinius batelius Joniškio krepšinio muziejuje, sveikuoliškais pietumis projekto dalyviai vaišinosi ekologiškame Stonių ūkyje, o labiausiai užsieniečius sužavėjo Kryžių kalnas.

Plačiau
Praktikos darbai
Rugsėjo 28 dieną Didždvario gimnazistaiatliko laboratorinius praktikos darbus Vilniaus universiteto Jungtiniame Gyvybės mokslų centre. Moderniose GMC laboratorijose mokiniai tyrinėjo transformacijos, baltymų ir ligandų sąveikos procesus, kompiuteriniu būdu modeliavo biomolekulių erdvinę struktūrą, tyrė antigenų ir antikūnų sąveikas, atliko DNR molekulių padauginimus emulsijose, baltymo CRISPR3- Cas kompleksu karpė DNR molekules.
Plačiau
Išvyka
Plačiau
Sėkmingiausias „Nordplus“ programos projektas

vietimo mainų paramos fondas 2017 m. spalio 4 d. Kaune organizavo išskirtinį renginį – „Nordplus“ programos apdovanojimus. Šiaurės šalių, Šiaurės Ministrų Tarybos biuro Lietuvoje, Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai įteikė apdovanojimus šešioms Lietuvos institucijoms (Lietuvos muzikos ir teatro akademijai, Vytauto Didžiojo Universitetui, Utenos trečiojo amžiaus universitetui, Kauno rajono švietimo centrui, Kelmės lopšeliui – darželiui „Kūlverstukas“, Šiaulių „Juventos“ progimnazijai), kurios 2012 - 2017 m. sėkmingiausiai įgyvendino „Nordplus“ programos projektus.

Plačiau
Australijos lietuvio, mokinių bičiulio Kazimiero Butkaus stipendijos įteiktos Juliaus Janonio gimnazijos auklėtiniams

Spalio 7 dieną Juliaus Janonio gimnazijos muziejuje 17-ąjį kartą įteiktos gimnazijos rėmėjo, šviesios atminties Australijos lietuvio Kazimiero Butkaus stipendijos. Stipendijos įteiktos dvidešimčiai gerai besimokiusių buvusių gimnazistų, dabar studijuojančių įvairiose Lietuvos aukštosiose mokyklose.

Šį kartą 163-166 laidų janoniečiams buvo išdalyta 20 000 eurų lėšų iš K.Butkaus Fondo. Direktorius Rimas Budraitis ir ilgametė gimnazijos anglų kalbos mokytoja Augutė Vaičiulienė, palaikanti ryšius su Australija,  įteikė stipendijų skyrimo pažymas.

Plačiau

 


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 


 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Spalis
    2017     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: