Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Švietimo naujienos
VILNIUJE ĮTEIKTI EDINBURGO HERCOGO APDOVANOJIMŲ PROGRAMOS ŽENKLELIAI IR TARPTAUTINIAI SERTIFIKATAI SIMONO DAUKANTO GIMNAZISTAMS

Š. m. birželio 19  d. Vilniuje įvyko Edinburgo hercogo tarptautinių apdovanojimų programos (toliau – DofE) ceremonija. Jos metu 154 jaunuoliams iš visos Lietuvos Jungtinės Karalystės ambasadorė Ms Claire Lawrence bei Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė įteikė ženklelius ir tarptautinius sertifikatus.

Plačiau
Dieninė vaikų vasaros stovykla „Saulės vaikai“

Siekiant užtikrinti vaikų užimtumą, birželio 10 – 19 dienomis Šiaulių „Saulės“ pradinėje mokykloje veikė dieninė vaikų vasaros stovykla „Saulės vaikai“, remiama Šiaulių miesto savivaldybės. Ją lankė 30 mokinių. Stovyklautojai kasdien buvo įtraukiami į neformalias veiklas, pažintinius bei kūrybinius procesus.

Plačiau
Gamtoje gimusio meno kelionė

Birželio 19 d. Gegužių progimnazijos 4-7 kl. mokinių piešinių paroda papuošė Šiaulių r. Meškuičių gimnazijos erdves. Paroda gimė po mokinių, neabejingų menams, viešnagės gražiai žaliuojančiame Meškuičių miestelyje.

Vieną birželio pusdienį  mokiniai turėjo progą būti tikrais dailininkais, piešti gamtą iš natūros, tikroviškai pavaizduojant matomus vaizdus, perteikiant natūralias gamtos spalvas, mokyklos organizuotame tradiciniame plenere.

Plačiau
Gegužių progimnazijos mokiniai kalba spalvomis
Plačiau
Gedulo ir vilties dienos minėjimas „Romuvos“ progimnazijoje

Birželio 14-ąją romuviečiai paminėjo Gedulo ir vilties dieną – masinių trėmimų pradžią į Sibirą. Rytas mokiniams prasidėjo pilietiškumo pamoka apie tremtį. Jos metu tylos minute pagerbti ištremti ir negrįžę mūsų tautiečiai. Tądien įprastą skambutį mokiniams pakeitė traukinio garsas, menantis apie tragiškos istorijos pradžią. Minint 78-ąsias pirmųjų trėmimų metines „Romuvos" progimnazijos bendruomenė prisijungė ir prie Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijuotos pilietinės iniciatyvos „Tremties vaikų žaislai“.

Plačiau
Kūrybinių-erdvinių darbų paroda „Ganiau, ganiau…“

Šiaulių lopšelyje-darželyje „Kūlverstukas“ gegužės – birželio mėnesiais vyko Respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ir pradinių klasių mokinių kūrybinių-erdvinių darbų paroda „Ganiau, ganiau…“ Parodos tikslas – sudominti vaikus lietuvių liaudies tautosaka, taip pat skatinti vaikų kūrybiškumą, plėtoti vaikų emocinę, kultūrinę, meninę patirtį. Darbai iš Šiaulių, Vilniaus, Biržų, Raseinių, Šalčininkų miestų buvo eksponuojami lopšelyje-darželyje „Kūlverstukas“, vėliau paroda buvo perkelta į Šiaulių viešosios bibliotekos vaikų skyrių.

Plačiau
Tarptautinio socialinio verslumo konkurso „Start Strong 3+3 Student Entrepreneurship” laimėtojai – Šiaulių m. gimnazistai

Š.m. kovo-gegužės mėnesiais asociacija „Karjeros kodas” kartu su JAV ambasada Vilniuje ir tarptautine karjeros ugdymo programa „Start Strong“ bei Europos socialinio verslumo ugdymo ir inovatyvių studijų instituto programa „ChangeMakersON” Lietuvoje vykdė tarptautinį socialinio verslumo konkursą  „Start Strong 3+3 Student Entrepreneurship”. Tokio pobūdžio konkursai tuo pat metu vyko ir Latvijoje bei Estijoje, o šių konkursų laimėtojai iš visų trijų Baltijos šalių sudarys vieną bendrą komandą ir liepos mėnesį skris pasisemti verslumo patirties į Seattle miestą JAV.

Plačiau
Pažintis apie robotus su IT mokytoju

Birželio 13 d. L/d "Kūlverstukas" svečiavosi Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos IT mokytojas, Šiaulių robotikos klubo narys Ričardas Gečas. Mokytojas paprastai ir vaizdžiai papasakojo vaikams apie robotus: ką reiškia žodis "robotas", kodėl jie buvo išrasti, į ką jie panašūs, kartu su vaikais diskutavo apie robotų naudą,  įvairovę,  prisiminė, kokius žino filmukus apie robotus ir pan.

Plačiau
Metodinė diena "Pasitinkant vasarą"

Birželio 10 d. į „Rasos“ progimnazijos sporto salę buvo sukviesti lopšelių –darželių „Kūlverstukas“ „Gintarėlis“, „Voveraitė“, „Varpelis“, „Trys nykštukai“, Logopedinio lopšelio-darželio vaikai, pedagogai dalyvauti Šiaulių Lieporių mikrorajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų sporto šventėje – metodinėje dienoje „PASITINKANT VASARĄ”.

Plačiau
„Žirniuko“ vabzdžių nameliai

Šiaulių lopšelis-darželis „Žirniukas“ metė iššūkį darželio tėčiams – pagaminti vabzdžių namelį. Bet ne tik tėčiai, seneliai, o ir mamos atsiliepė, namelius pagamino ir mūsų auklėtojos padėjėja Daiva bei auklėtoja Virginija su savo „nykštukais“. Šiandien mes darželio kieme turime net 14 vabzdžių namelių.

Plačiau
BMK organizuotame konkurse laimėta III vieta!

Keletą mėnesių Šiaulių l/d ,,Žirniukas‘‘ pedagogės Romualda Budrienė, Virginija Grišiuvienė ir Juzė Zdanavičiūtė kūrė scenarijus edukacinių bitučių veiklai ir dalyvavo Biznio mašinų kompanijos (BMK) organizuotame konkurse respublikos švietimo įstaigoms. Konkurso dalyviai varžėsi dvejose kategorijose: įdomiausių bitučių - robotukų sukurtų scenarijų ir daugiausiai vienos įstaigos įkeltų edukacinių bitučių-robotukų scenarijų.

Plačiau
2-6 kl. mokinių Micro:Bit kompiuteriukų programavimo turnyras „Jaunieji inovatoriai“

2019 m. birželio 11 dieną Išmaniojoje mokykloje vyko 2-6 kl. mokinių Micro:Bit kompiuteriukų programavimo turnyras „Jaunieji inovatoriai“. Tokio tipo konkursas Šiaulių apskrityje organizuotas pirmą kartą. Renginio sumanytojai ir organizatoriai: Kristina Juodeikienė, Lina Tankelevičienė ir VšĮ Išmanioji mokykla.

Plačiau
Mokslininkų vizitas S. Daukanto gimnazijoje: kas yra gera mokykla ir kaip ją Lietuvoje kurti?

Vykdant rutinine tvarka nuo2013 m. vykdomą tyrimų projektą – „Saugi mokykla saugus vaikas“, teko kartu su doktorantu D. Bitaičiu visai dienai apsilankyti Šiaulių S. Daukanto gimnazijoje. Stebėti pamokas, bendrauti su mokiniais, mokytojais, mokyklos vadovybe. Vizitas paliko stiprų įspūdį ir tapo paskata parašyti šį straipsnį.

Plačiau
Simono Daukanto gimnazijos mokiniai dalyvavo respublikinio projekto „Svajok, veik, nebijok“ pristatyme LR Seime

Simono Daukanto gimnazijos Im ir IIm klasių mokiniai ankstyvą birželio 10-osios rytą išvyko į Vilnių su tikslu - nuvykti į LR Seimą ir pristatyti visus metus gyvendintą projektą  „Svajok, veik, nebijok". Rudenį gimnazijoje viešėjęs Seimo narys Algirdas Butkevičius supažindino gimnazistus su programa, skatinančia jaunus žmones ieškoti savęs ir atrasti savyje slypinčias lyderio savybes.

Plačiau
„Vasaros pasaka“ Naisiuose
Plačiau


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Birželis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: