Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Švietimo naujienos
Susitikimas su dailininke – dizainere Airida Skrickiene

Lapkričio 8 dieną Simono Daukanto gimnazijos  grupė II inžinerinės klasės mokinių, kuriančių išmanųjį kostiumą,  susitiko su garsia dailininke - dizainere Airida Skrickiene.
Iš pradžių viešnia supažindino mus su savo sukurtais rūbų modeliais bei jų sukūrimo istorija. Suteikė mums galimybę pasikonsultuoti  ir patarė, kaip geriau įgyvendinti mūsų kostiumų idėjas. Aptarėme, kaip dar turėtume patobulinti savo eskizus, kad galėtume juos siųsti įmonėms.

Plačiau
Projektinis mokyma(is) įsibėgėja

2018 – 2020 m. m. Šiaulių „Juventos” progimnazijos pedagogai dalyvauja naujame Erasmus+ KA1 projekte „Projektinis mokymas(is) – įrankis sėkmingam visuminiam asmenybės ugdymui“, finansuojamame remiant Europos Komisijai „Erasmus+“ programos lėšomis (administratorius - Lietuvos Švietimo mainų paramos fondas).

Plačiau
Simono Daukanto gimnazijos Ii ir Ia klasių mokinių ilgalaikis inžinerinio ugdymo projektas „Gurmaniško ir originalaus skonio tyrių kūrimas ir gaminimas“

Spalio 23 - 24 dienomis Simono Daukanto gimnazijos Ii ir Ia inžinerinės klasės mokiniai vykdė ilgalaikį tarpdisciplininį inžinerinio ugdymo projektą „Gurmaniško ir originalaus skonio tyrių kūrimas ir gaminimas“. Projekte nagrinėjama moliūgų receptų kūryba, vaisių, daržovių, prieskonių parinkimas, tyrių gamyba, cheminiai ir fizikiniai medžiagų požymių tyrimai.

Plačiau
Konferencija

Spalio 29 d. Šiaulių lopšeliai-darželiai „Trys nykštukai“ ir „Kūlverstukas“ kartu su partneriu Šiaulių universiteto Edukologijos institutu organizavo respublikinę tęstinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų metodinę-praktinę konferenciją „Žaidimas ugdymu, ugdymas žaidimu – 2“. Konferencijos tikslas – dalytis gerąja patirtimi apie žaidimo svarbą ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymui(si). Renginyje dalyvavo daugiau nei 160 pedagogų iš  Lietuvos: Šiaulių, Vilniaus, Klaipėdos, Mažeikių, Joniškio, Alytaus, Panevėžio, Kauno, Telšių, Kuršėnų, Radviliškio ir kt.

Plačiau
Stasio Šalkauskio gimnazijoje- krepšinio turnyras „GODOS TAURĖ 2019“

Stasio Šalkauskio  gimnazijos krepšinio komanda jau keletą metų turi gražią tradiciją  rudenį ir pavasarį krepšinio aikštelėje ,,pasimatuoti“ jėgas su Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio „Goda“ krepšininkais. O gerą pradžią atsirasti šiai tradicijai padarė  dviejų krepšinio  mylėtojų ir trenerių- Stasio Šalkauskio gimnazijos alumno, dabar- Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio „Goda“ sporto užimtumo specialisto P. Tamoliūno ir gimnazijos mokytojo R. Stapulionio draugystė ir entuziazmas.

Plačiau
Erasmus+ projektas “From Mythos to Logos. Educational Approaches to the European folk Myths and Legends ”
Plačiau
Gražuolis moliūgas užaugo darže, grožėjosi juo visa mokykla

Kasmet, artėjant spalio 31 dienai, kai pasaulis mini Heloviną, Lietuvos visuomenė pradeda diskutuoti apie šios šventės esmę ir prasmę. Vieni žmonės sako, kad tokių - svetimų, nelietuviškų švenčių kaip Helovinas nemini ir ją švenčiantiesiems nepritaria. Kita visuomenės dalis teigia nieko blogo nematanti tame, kad greta senųjų tradicijų atsiranda iš kitų kraštų „pasiskolinti“ papročiai, kad ir vakarietiška, šurmulinga bei šiek tiek šiurpoka Vaiduoklių šventė, kurią yra ypač pamėgę vaikai ir jaunimas, švenčiama. Kad ir kaip pavadintume Visų Šventųjų dienos išvakares ar kitą dieną organizuojamas pramogas, jose dažniausiai karaliauja moliūgai ir žibintai. Heloviniškos nuotaikos spalio 23 dieną sklandė ir Šiaulių „Saulės“ pradinėje mokykloje.

Plačiau
Neišdildomi įspūdžiai iš tarptautinio „Erasmus+“ seminaro Suomijoje

2019 m. rugsėjo 30 d. – spalio 2 d. Turku mieste, Suomijoje vyko „Erasmus+“ programos TBV kontaktinis seminaras „Exploring the wonders of science and nature (ECEC)“ („Mokslo ir gamtos stebuklų tyrinėjimas (ankstyvasis vaikų ugdymas ir priežiūra)“), kuriame Lietuvai atstovavo Šiaulių lopšelio-darželio „Žirniukas“ direktorė Laima Tiepelienė ir Vilniaus Šv. Kristoforo progimnazijos pradinių klasių mokytoja Eisvydė Jurkevičiūtė.

Plačiau
Šiaulių lopšelis-darželis „Klevelis“ „Sveikatiados iššūkio – nei dienos be mankštos!” konkurso laimėtojai

Lopšelis-darželis „Klevelis” nuo 2016 m. spalio mėn. į ugdymo procesą integruoja respublikinį ilgalaikį sveikos gyvensenos ugdymo projektą „Sveikatiada”. Veiklų metu plečiamos bendruomenės narių žinios ir supratimas sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo srityse.

Plačiau
Lieporių gimnazijoje – apie metodų efektyvumą

Spalio 6-12 d. Šiaulių Lieporių gimnazijoje vyko Erasmus+ projekto ,,EsPeer“ mokymo ir mokymosi veiklų susitikimas. Jame dalyvavo mokiniai iš Belgijos, Graikijos, Rumunijos ir Turkijos mokyklų. Susitikimo metu mokiniai  dalijosi patirtimi, kaip sėkmingai padėti bendraamžiams mokytis įvairių dalykų. Lieporių gimnazijos ,,Sniego gniūžtės“ ir ,,Misija - pilietis“ grupių nariai mokė įvairių žaidimų ir metodų, kurie padeda įgyti komandinio darbo įgūdžių. Svečiai dalyvavo lietuvių kalbos, muzikos ir šokių pamokose. Aplankytas Kryžių kalnas ir Vilnius.

 

Plačiau
Simono Daukanto gimnazijos abiturientė Gabija Ulinskaitė atstovavo Lietuvai „Tarptautiniuose jaunimo debatuose“ Budapešte

Vienas iš kompromiso radimo būdų yra debatavimas. Kiekviena pusė turi pagrįsti savo nuomonę tam tikru klausimu už arba prieš.  Spalio 6-11 d. Budapešte vyko Tarptautiniai jaunimo debatai. Iš 12 šalių atvyko po du atstovus, kurie mokosi vokiečių kalbą. Lietuvą atstovavau aš, Gabija Ulinskaitė, ir vilnietė Vilija. Debatavome įvairiomis temomis „Ar reikėtų panaikinti anonimiškumą internete?", „Ar reikėtų suvienodinti moterų ir vyrų skaičių Europos parlamente?", „ Ar reikėtų įvesti privalomas politikos pamokas?".

Plačiau
Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“ konkurso „Visa mokykla šoka 2019“ I vietos laimėtojai

Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“ dalyvavo  Respublikiniame tradicinius šokius puoselėjančių Lietuvos mokyklų  konkurse „Visa mokykla šoka 2019“  ir varžėsi A grupėje tarp 21 Lietuvos ikimokyklinių įstaigų. Laimėta I vieta. Konkursą organizavo Lietuvos nacionalinis kultūros centras kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Plačiau
Kokia gali būti tekstilė? Simono Daukanto gimnazijos IIi klasės mokinių ilgalaikis inžinerinis projektas „Išmanus kostiumas“

Spalio 10 d., vykdant ilgalaikį inžinerinį projektą „Išmanus kostiumas“, Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos IIi klasės mokiniai apsilankė tokia veikla užsiimančioje įmonėje šalia Kauno UAB „Garlita“. Tai privataus kapitalo įmonė, gyvuojanti nuo 1970 m. Įgyvendinus plyno lauko investicijų projektą šiandien viena inovatyviausių savo srities įmonių rytų Europoje, pasižyminti 4 kartos pramonei būdingomis savybėmis, trikotažo produkciją teikianti pasaulio įžymybėms, karališkoms šeimoms, kariams, policininkams, sportininkams.

Plačiau
„Simono Daukanto taurė 2019“

Šių metų, spalio 10 dieną, Simono Daukanto gimnazijoje, vyko tarptautinis vaikinų krepšinio turnyras „S.Daukanto taurė 2019“. Turnyre dalyvavo Simono Daukanto gimnazijos, Didždvario gimnazijos, Rygos valstybinės 1 gimnazijos ir Rygos 49 vidurinės mokyklos vaikinų komandos.

Plačiau


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Lapkritis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: