Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Informuojame, kad dėl techninių kliūčių neprisiskambinantys telefonu 1863, gali susisiekti telefonu  8 41 509 490. Atsiprašome už nepatogumus!

Švietimo naujienos
Pirmieji žingsniai profesijos pasaulyje

Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos 2-osios priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai su savo mokytoja Erika Steponaitiene, bendradarbiaudami su Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus priešmokyklinės grupės bei su Šiaulių lopšelio – darželio „Klevelis“ priešmokyklinės ugdymo grupės „ABC“ ugdytiniais ir pedagogais, dalyvauja projekte „Kuo užaugus būti".

Plačiau
Švenčiame Lietuvą sergėdami jos kalbą

2020 m. vasario 13 d. jau XVII kartą Gegužių progimnazijos Lietuvių kalbos draugija organizavo Lieporių mikrorajono mokykloms Diktanto konkursą. Jame dalyvavo Gegužių progimnazijos, Lieporių ir „Saulėtekio“ gimnazijų raštingiausi mokiniai, mokytojai (ne lietuvių k. specialistai), mokinių tėveliai. Prasmingus tekstus apie pagalbą gyvūnams, apie smuiko koncertą gamtai, pagarbą istorijos paminklams, dieviškumui, teisybės svarbą rašė 101 dalyvis.

Plačiau
Simono Daukanto gimnazijos XX abiturientų laidos šimtadienio spektaklis

Vasario 12 d. Šiaulių dramos teatre buvo iškilmingai pristatytas XX abiturientų laidos šimtadienio spektaklis „Barnabas Kolinsas“. Ilgą laiką šokių žingsnelius gludinę ir aktorystės gebėjimus tobulinę mokiniai visai gimnazijos bendruomenei pristatė beveik 5 mėnesius ruoštą  pasirodymą.

Plačiau
Keturių Europos valstybių panašumai ir skirtumai. Ką pastebėjo Simono Daukanto gimnazijos mokiniai?

                      Erasmus+ - tai Europos Sąjungos programa, skirta švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto sritims Europoje remti.

                      Puikios patirties įgijo Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos mokiniai Augustė Vilkaitė, Aistė Šarkutė, Jokūbas Tamošiūnas, Liutauras Račkauskas, Armantas Gelažnikas, Aušrinė Danilevičiūtė, Raigardas Tautkus ir Gintarė Danilevičiūtė, dalyvavę Erasmus+ projekte „Traces of otherness: Developing Citizenship". Projektą koordinuoja Gymnasium Rutesheim (Vokietija), oprojekto partneriai yra Insula College Dordrecht( Nyderlandai), Yahya Kemal College Skopje, (Šiaurės Makedonija) bei Šiaulių Simono Daukanto gimnazija. Projekto dalyviai, susiskirstę į aštuonias grupes, kuriose dalyvavo po vieną mokinį iš kiekvienos šalies, bendravo internetinėje platformoje eTwinning ir rengė pranešimus konferencijai. Vykdant pirmąją užduotį reikėjo sukurti bendrą filmą apie projekte dalyvaujančiųjų mokinių laisvalaikį.

Plačiau
Skelbiamas Šiaulių miesto savivaldybės ir Šiaulių miesto teritorijoje veikiančių aukštųjų mokyklų bendradarbiavimo programų konkursas

Konkurso tikslas – skatinti Savivaldybės ir mieste veikiančių aukštųjų mokyklų bendradarbiavimą įgyvendinat Šiaulių miesto strategiją, sprendžiant aktualias Šiaulių miesto problemas ir skleidžiant Šiaulių miesto visuomenei mokslo ir technologijų pasiekimus ir galimybes.

Plačiau
IKIMOKYKLINUKŲ KREPŠINIO VARŽYBOS
Plačiau
VGTU čempionato „Makaronų tiltai“ regiono turas vyko Simono Daukanto gimnazijoje

Atrodytų, kad tai nieko neįpareigojantis užsiėmimas, plastilinu suklijuoji spageti formos makaronus, kad gautum stabilią konstrukciją. O toliau tik smagios emocijos, azartas, geriausios konstrukcijos nustatymas. Bet taip atrodo tik iš pirmo žvilgsnio, kaip Simono Daukanto gimnazijoje čempionato regiono turą organizavęs VGTU doc. dr. Gintautas Ambrasas sakė:  „Tai visas inžinerijos mokslas“.

Plačiau
Priešmokyklinukai tyrinėja kosmoso platybes

Dvi savaites Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos 2-osios priešmokyklinio ugdymo mokinių grupės ugdomosios veiklos buvo apie kosmosą bei planetas. Pirmosiomis savaitės dienomis priešmokyklinukai su mokytoja Erika Steponaitiene kėlė klausimus, ką norėtų sužinoti šia tema: kas yra Saulės sistema, kiek yra planetų, kokios jos, kaip atrodo, kuri didžiausia, mažiausia, kuri toliausiai nutolusi nuo žemės.

Plačiau
Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos istorijos Jono Krivicko muziejus švenčia 50 metų sukaktį.

Maloniai kviečiame 2020 metų vasario 6 dieną (ketvirtadienį), 15 valandą dalyvauti renginyje, skirtame paminėti šią sukaktį, bei kartu susipažinti su muziejaus istorija.

Šis vienos iš seniausių Lietuvoje i

Plačiau
Akcija „Padėk beglobiams gyvūnams“

Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos pirmokėliai surengė akciją "Padėk beglobiams gyvūnams": kelias savaites nešė į mokyklą maisto šuniukams ir kačiukams, šiltus paklotėlius, indelius. 1 c klasės mokinukai ir jų tėveliai vyko į gyvūnų prieglaudą „Letenėlė“, nuvežė maistelio ir ten klausėsi darbuotojų pasakojimų, glostė beglobius gyvūnėlius. Mokinių tėveliai nepamiršo ten gyvenančio ožio – jam teko morkos ir kopūstas.

Plačiau
Kviečiame teikti paraiškas STEAM programų konkursui

Vadovaujantis STEAM, STEAM JUNIOR ir INOSTART programų finansavimo tvarkos aprašu, skelbiamas STEAM programų konkursas. 

STEAM programa – programa, skirta Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų 5–12 klasių mokinių praktiniams gebėjimams ugdyti gamtos mokslų, informacinių technologijų ir inžinerijos srityse. Programa vykdoma miesto aukštųjų ir profesinių mokyklų ir kitų ūkio subjektų laboratorijose ir specializuotuose kabinetuose.

Plačiau
Kviečiame teikti paraiškas STEAM JUNIOR programų konkursui

Vadovaujantis STEAM, STEAM JUNIOR ir INOSTART programų finansavimo tvarkos aprašu, skelbiamas STEAM JUNIOR programų konkursas.

STEAM JUNIOR programa – programa, skirta didinti Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų 1–4 klasių mokinių susidomėjimą gamtos mokslais, technologijomis, inžinerija ir matematika, ugdyti mokinių kūrybiškumo ir iniciatyvumo  kompetencijas. Programos vykdytojais gali būti Šiaulių mieste veikianti aukštoji mokykla, profesinio rengimo centras, verslo įmonė, viešoji įstaiga, neformaliojo vaikų švietimo mokykla,  bendrojo ugdymo mokykla.

Plačiau
„Ką papasakotum bendraamžiui, jeigu būtum baltas“

Šiaulių „Juventos“ progimnazija, atliepdama šiuolaikines ugdymo tendencijas, dalyvauja Erasmus+KA1 projekte „Projektinis mokymas(is) – įrankis sėkmingam visuminiam asmenybės ugdymui“. Idėjos įgyvendinimui buvo pasirinkta 5d klasė, kuri prieš tai ketverius metus mokėsi pagal STEAM krypties ugdymo programą. Net penkis mėnesius penktokai bei visas būrys juos mokančių pedagogų buvo susitelkę ties vienu projektu „Ką papasakotum bendraamžiui, jeigu būtum baltas“. Ilgą triūsą vainikavo projektą apibendrinantis renginys, skirtas mokyklos bendruomenei – mokiniai mokyklos koridoriuje įrengė „Baltų muziejų“ ir į jį pakvietė tėvelius, mokytojus, mokyklos administraciją.

Plačiau
Gegužių progimnazijoje mąstyta apie dvasingumo svarbą šiuolaikinėje mokykloje

2020 m. sausio 23 d. Šiaulių Gegužių progimnazijoje buvo organizuota visuminio ugdymo tarptautinė metodinė-praktinė konferencija „Ugdymo dvasingumo svarba šiuolaikinėje mokykloje“, skirta M. K. Čiurlionio bei P. Višinskio 145-osioms gimimo metinėms pažymėti. Sulaukta apie 180 dalyvių iš visos šalies (Raseinių, Akmenės, Kelmės, Mažeikių, Elektrėnų, Rietavo, Skuodo,  Klaipėdos, Šakių, Radviliškio, Vilniaus, Panevėžio, Telšių, Tauragės, Plungės, Šiaulių miestų ir rajonų) ir net iš Ukrainos, Latvijos.

Plačiau
Edukacinis konkursas – protų mūšis „Atminties taku per Lietuvą“

Nuo sausio 13-tos „Romuvos" progimnazijoje prasidėjo pilietinio ir tautinio ugdymo mėnesio renginiai, įvairios veiklos, akcijos, skirtos ugdyti mokinių pilietinę savimonę, skatinti domėjimąsi Lietuvos istorija, ugdyti patriotinius jausmus, meilę Tėvynei, pagarbą šalies praeičiai.

Plačiau


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

   
 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282901
Vasaris
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: