Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Švietimo naujienos
S. Daukanto abiturientė dainuojamosios poezijos festivalio-konkurso „Mano senas drauge..." nugalėtoja

Lapkričio 15 d. Panevėžio muzikiniame teatre vyko VIII Lietuvos moksleivių ir jaunimo dainuojamosios poezijos festivalis-konkursas „Mano senas drauge...“, skirtas poetei E. Mezginaitei atminti. Simono Daukanto gimnaziją atstovavo abiturientė Domantė Juodpalytė.

Plačiau
Svečiuose - „Misija sibiras'19“ dalyvis

Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijoje svečiavosi „Misija Sibiras'19“ dalyvis Paulius Gideika. Svečias atvyko iš Plungės ir papasakojo kudirkiečiams apie bandomąjį žygį Lietuvoje,  savo dalyvavimą misijoje, kuri jau antrąkart vyksta Kazachstane, nes Rusija neišduoda lietuviams vizų. Iš svečio pasakojimo supratome, kad ir jų aplankytame krašte darbo užteko: kapinės toli nuo gyvenamųjų vietų, apžėlę, todėl teko brautis per krūmynus, juos pjauti, tvarkyti kapavietes.

Plačiau
Šiaulių logopedinės mokyklos bendruomenė minėjo Tolerancijos dieną

Š. m. lapkričio 14 dieną Šiaulių logopedinės mokyklos bendruomenė minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną. Rytas prasidėjo nuo bendro mokinių susitikimo aktų salėje. Susitikimo metu mokiniai analizavo žodžio tolerancija reikšmę ir jos svarbą visuomenei. Buvo akcentuojamas šių metų tolerancijos simbolis – švyturys. Mokiniai aptarė švyturio simbolio sąvoką, kuri reiškia pagalbą atrandant tinkamą kelią. Dienos ypatingumą dar labiau padėjo atskleisti mokykloje organizuota „Spalvų savaitė“. Tądien balta spalva  simbolizavo tyrumą, šviesą, taiką, ramybę.

Plačiau
Tolerancijos diena gimnazijoje

Kas yra tolerancija? Šis banalus klausimas iškyla kiekvienam iš mūsų būtent tolerancijos dieną, na, arba išgirdus kasdienybėje. Žodį tolerancija galėtume pakeisti į dažniau vartojamus, tokius kaip pagarba, pakantumas, samprata ar pan. Taigi, tolerancija yra lyg žodis iš didžiosios raidės, nes jo reikšmė byloja apie visapusišką pagarbą aplink mus esantiesiems. Tolerancija - tai suvokimas bei supratimas, jog kiekviena asmenybė yra savaip individuali, galbūt šiek tiek keista, turinti savo tikėjimą, stilių, ir, be abejo, nuomonę.

Plačiau
Meninio skaitymo konkursas „Rudens mozaika“

Lapkričio 14 dieną Šiaulių „Saulės“ pradinėje mokykloje vyko meninio skaitymo konkursas „Rudens mozaika“. Jame dalyvavo net 38 jaunieji skaitovai: iš „Romuvos“, Dainų, „Sandoros“, Gytarių progimnazijų ir „Saulės“ pradinės. Visus, susirinkusius į kasmetinį renginį, pasveikino mokyklos direktorė Regina Miežienė. Ji dalyviams palinkėjo įveikti jaudulį ir nerimą bei palinkėjo sėkmės. Jaunųjų skaitovų raiškų ir įtaigų žodį apie rudens grožį ir spalvas vertino komisija. Ji atsižvelgė į kalbos taisyklingumą, sceninę laikyseną, gebėjimą deklamuoti aiškiai, natūraliai ir įtaigiu žodžiu, emocija paveikti klausytojus.

Plačiau
Šiaulių miesto metų mokytoja – Asta Urbonė – „Romuvos“ progimnazijos priešmokyklinio ugdymo pedagogė

 Šiaulių arenoje vyko „Šiaulių miesto metų mokytojas" apdovanojimų ceremonija. Jos metu buvo iškilmingai apdovanoti 10 Šiaulių miesto metų mokytojų, tarp kurių ir mūsų progimnazijos pažiba – Asta Urbonė.

Plačiau
Susitikimas su dailininke – dizainere Airida Skrickiene

Lapkričio 8 dieną Simono Daukanto gimnazijos  grupė II inžinerinės klasės mokinių, kuriančių išmanųjį kostiumą,  susitiko su garsia dailininke - dizainere Airida Skrickiene.
Iš pradžių viešnia supažindino mus su savo sukurtais rūbų modeliais bei jų sukūrimo istorija. Suteikė mums galimybę pasikonsultuoti  ir patarė, kaip geriau įgyvendinti mūsų kostiumų idėjas. Aptarėme, kaip dar turėtume patobulinti savo eskizus, kad galėtume juos siųsti įmonėms.

Plačiau
Projektinis mokyma(is) įsibėgėja

2018 – 2020 m. m. Šiaulių „Juventos” progimnazijos pedagogai dalyvauja naujame Erasmus+ KA1 projekte „Projektinis mokymas(is) – įrankis sėkmingam visuminiam asmenybės ugdymui“, finansuojamame remiant Europos Komisijai „Erasmus+“ programos lėšomis (administratorius - Lietuvos Švietimo mainų paramos fondas).

Plačiau
Simono Daukanto gimnazijos Ii ir Ia klasių mokinių ilgalaikis inžinerinio ugdymo projektas „Gurmaniško ir originalaus skonio tyrių kūrimas ir gaminimas“

Spalio 23 - 24 dienomis Simono Daukanto gimnazijos Ii ir Ia inžinerinės klasės mokiniai vykdė ilgalaikį tarpdisciplininį inžinerinio ugdymo projektą „Gurmaniško ir originalaus skonio tyrių kūrimas ir gaminimas“. Projekte nagrinėjama moliūgų receptų kūryba, vaisių, daržovių, prieskonių parinkimas, tyrių gamyba, cheminiai ir fizikiniai medžiagų požymių tyrimai.

Plačiau
Konferencija

Spalio 29 d. Šiaulių lopšeliai-darželiai „Trys nykštukai“ ir „Kūlverstukas“ kartu su partneriu Šiaulių universiteto Edukologijos institutu organizavo respublikinę tęstinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų metodinę-praktinę konferenciją „Žaidimas ugdymu, ugdymas žaidimu – 2“. Konferencijos tikslas – dalytis gerąja patirtimi apie žaidimo svarbą ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymui(si). Renginyje dalyvavo daugiau nei 160 pedagogų iš  Lietuvos: Šiaulių, Vilniaus, Klaipėdos, Mažeikių, Joniškio, Alytaus, Panevėžio, Kauno, Telšių, Kuršėnų, Radviliškio ir kt.

Plačiau
Stasio Šalkauskio gimnazijoje- krepšinio turnyras „GODOS TAURĖ 2019“

Stasio Šalkauskio  gimnazijos krepšinio komanda jau keletą metų turi gražią tradiciją  rudenį ir pavasarį krepšinio aikštelėje ,,pasimatuoti“ jėgas su Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio „Goda“ krepšininkais. O gerą pradžią atsirasti šiai tradicijai padarė  dviejų krepšinio  mylėtojų ir trenerių- Stasio Šalkauskio gimnazijos alumno, dabar- Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio „Goda“ sporto užimtumo specialisto P. Tamoliūno ir gimnazijos mokytojo R. Stapulionio draugystė ir entuziazmas.

Plačiau
Erasmus+ projektas “From Mythos to Logos. Educational Approaches to the European folk Myths and Legends ”
Plačiau
Gražuolis moliūgas užaugo darže, grožėjosi juo visa mokykla

Kasmet, artėjant spalio 31 dienai, kai pasaulis mini Heloviną, Lietuvos visuomenė pradeda diskutuoti apie šios šventės esmę ir prasmę. Vieni žmonės sako, kad tokių - svetimų, nelietuviškų švenčių kaip Helovinas nemini ir ją švenčiantiesiems nepritaria. Kita visuomenės dalis teigia nieko blogo nematanti tame, kad greta senųjų tradicijų atsiranda iš kitų kraštų „pasiskolinti“ papročiai, kad ir vakarietiška, šurmulinga bei šiek tiek šiurpoka Vaiduoklių šventė, kurią yra ypač pamėgę vaikai ir jaunimas, švenčiama. Kad ir kaip pavadintume Visų Šventųjų dienos išvakares ar kitą dieną organizuojamas pramogas, jose dažniausiai karaliauja moliūgai ir žibintai. Heloviniškos nuotaikos spalio 23 dieną sklandė ir Šiaulių „Saulės“ pradinėje mokykloje.

Plačiau
Neišdildomi įspūdžiai iš tarptautinio „Erasmus+“ seminaro Suomijoje

2019 m. rugsėjo 30 d. – spalio 2 d. Turku mieste, Suomijoje vyko „Erasmus+“ programos TBV kontaktinis seminaras „Exploring the wonders of science and nature (ECEC)“ („Mokslo ir gamtos stebuklų tyrinėjimas (ankstyvasis vaikų ugdymas ir priežiūra)“), kuriame Lietuvai atstovavo Šiaulių lopšelio-darželio „Žirniukas“ direktorė Laima Tiepelienė ir Vilniaus Šv. Kristoforo progimnazijos pradinių klasių mokytoja Eisvydė Jurkevičiūtė.

Plačiau
Šiaulių lopšelis-darželis „Klevelis“ „Sveikatiados iššūkio – nei dienos be mankštos!” konkurso laimėtojai

Lopšelis-darželis „Klevelis” nuo 2016 m. spalio mėn. į ugdymo procesą integruoja respublikinį ilgalaikį sveikos gyvensenos ugdymo projektą „Sveikatiada”. Veiklų metu plečiamos bendruomenės narių žinios ir supratimas sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo srityse.

Plačiau


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Lapkritis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: