Pasitikrinkite savo žinias:
Kuris sakinys taisyklingas?

Vainikas su žvakėmis - Advento simbolis.

Vainikas su žvakėmis - advento simbolis.


 

       Šypsokis, Saulės mieste!

 

Švietimo naujienos
Kūrybos projekte „Skaitmeninis kinas 2017. Aš tikrai myliu Lietuvą!“ iškovoti apdovanojimai

Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko saviraiškos programos – projekto „Skaitmeninis kinas. Aš tikrai myliu Lietuvą!“ baigiamasis renginys. Šiame projekte Šiaulių miestą ir Juliaus Janonio gimnaziją atstovavo I d klasės mokinys Eligijus Plenaitis.Janonietis sukūrė filmuką „Mylėti Lietuvos mišką“ ir su juo dalyvavo dokumentinio filmo kategorijoje. Jaunasis režisierius rūpinosi menine aplinka ir muzikiniu fonu, o faktinę informaciją apie Lietuvos miškus, jų reikšmę padėjo atskleisti geografijos mokytoja metodininkė, Eligijaus klasės vadovė Gitana Kazimieraitienė.Eligijaus Plenaičio dokumentinis filmas „Mylėti Lietuvos mišką“ sulaukė didelio palaikymo ir balsuotojų skaičiaus youtube.com platformoje. Tačiau svarbiausias įvertinimas buvo pačių organizatorių – Palangos miesto savivaldybės ir Vlado Jurgučio mokyklos atstovų vertinimo komisijos narių skirta pirma vieta.

Plačiau
Kudirkiečiai dalyvavo akcijoje „Laimės keksiukai 2017“

Gruodžio 6 d. visa Vinco Kudirkos progimnazija dalyvavo V-ojoje Šiaulių miesto švietimo įstaigų paramos akcijoje „Laimės keksiukai 2017“. Mamų, močiučių  keptų, dailiai išpuoštų  keksiukų mokiniai siūlė įsigyti šiauliečiams, sutiktiems miesto gatvėse, prie didžiųjų prekybos centrų, dalis skanėstų buvo perduota Bridų ŽŪB darbuotojams, su keksiukais aplankyti „Šiaulių krašto“ žurnalistai, PC „Rimi“ darbuotojai.

Plačiau
Iki susitikimo jubiliejinėje 15-ojoje pilietinėje akcijoje

Jau 14-ąjį kartą Stasio Šalkauskio gimnazija kartu su Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių skyriumi pakvietė miesto mokyklų mokinius į pilietinę akciją, skirtą Tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti.

Plačiau
„Sėkmingas užsienio kalbų mokymas(is) geroje mokykloje: kūrybiškumas ir inovacijos“

Gruodžio 6 - ąją dieną Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje vyko IV -oji respublikinė užsienio kalbų (anglų, rusų, vokiečių, prancūzų) mokytojų metodinė - praktinė konferencija „Sėkmingas užsienio kalbų mokymas(is) geroje mokykloje: kūrybiškumas ir inovacijos“. Galima pasidžiaugti, kad šiųmetinė konferencija susilaukė tikrai gausaus dalyvių ir klausytojų dėmesio iš visos šalies: Tauragės, Kretingos, Raseinių, Palangos, Klaipėdos, Kėdainių, Kupiškio ir Šaulių. Konferencijos pradžioje konferencijos svečius pasveikino progimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Lina Senkuvienė, vadovės Aušros Kardašienės vadovaujamas ansamblis.

Plačiau
Konferencija „Jaunieji literatai“ Gegužių progimnazijoje

2017 lapkričio 30 d. Šiaulių Gegužių progimnazijoje vyko tradicinė, jau 9 kartą, respublikinė pradinių klasių mokinių konferencija „Jaunieji literatai“. Konferencijos tema buvo „Augu ir svajoju“. Konferencijoje dalyvavo 96 mokiniai iš 14 mokyklų (Šiaulių, Vilniaus ir Šiaulių apskrities mokyklų).

Plačiau
S. Šalkauskio gimnazijoje sužibo pirmoji Advento vainiko žvakė

Adventas- ramybės, susikaupimo ir šv. Kalėdų laukimo laikotarpis. Tai laiko atkarpa, kviečianti stabtelėti ir pagalvoti apie tuos, kuriems reikalinga pagalba, parama, apie artimus, kurie nesibaigiančių darbų rutinoje buvo pamiršti, apie tuos, kuriuos kažkada buvome įskaudinę, apie tuos, kuriems nespėjome padėkoti... Tuo metu ypač svarbu pajausti aplinkinių bendrystę.

Plačiau
„Pro vaikystės langą“

2017 m. lapkričio 30 dieną į Šiaulių „Saulės“ pradinę mokyklą rinkosi jaunieji raiškiojo žodžio meistrai ne tik iš mūsų mokyklos, bet ir iš Dainų, „Romuvos“, Ragainės“, „Sandoros“ progimnazijų. Čia vyko Šiaulių miesto pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Pro vaikystės langą“. Jaunuosius skaitovus pasveikino ir sėkmės  konkurse linkėjo ,,Saulės“ pradinės mokyklos direktorė Regina Miežienė.

Plačiau
Lieporių gimnazijoje- Advento rytmetys

Žemę nuklojus gruodžio sniegui ir artėjant gražiausioms metų šventėms, ateina laikas, kai tenka šiek tiek stabtelėti, susikaupti, apmąstyti nuveiktus darbus, pagalvoti apie ateitį. Tai Adventas- prieškalėdinis susikaupimo, apsivalymo, pasiruošimo laikotarpis, laukiant Kristaus atėjimo pasaulin šventės – Kalėdų. Lieporių gimnazijoje, kaip ir kasmet, abiturientai, nupynę vainiką,  organizavo tradicinę Advento žvakės įžiebimo šventę.

Plačiau
Lieporių gimnazijos bendruomenė - konferencijoje „Įsivertinimo įtaka mokinio pasiekimams ir pažangai“

Jeigu vertinimas neskatina veiksmo, jis netenka prasmės ir tikslo…

   Šiaulių Lieporių gimnazijoje įvyko kasmetinė tradicinė veikos kokybės įsivertinimo konferencija „Įsivertinimo įtaka mokinio pasiekimams ir pažangai“. Konferencijoje dalyvavo ir tėvai, ir mokytojai, ir mokiniai. Jos dalyvius Kalėdine giesme pasveikino gimnazijos choristai, vadovaijami mokytojos Aurelijos Meškauskienės, ir mokytojo Algimanto Arlausko šokėjai, kurie dovanojo šokį „Agotėlė“.

Plačiau
„Saulės“ pradinės pedagogai „Erasmus+“ susitikime Turkijoje

2017 m. lapkričio 25 - 28 dienomis Šiaulių ,,Saulės“ pradinės mokyklos pedagogai: Ilona Virmauskienė, Sonata Markušenkienė, Greta Šiaučiulytė, Erala Pikturnienė dalyvavo pirmajame Erasmus + projekto susitikime Turkijoje Canakkale mieste. Šio susitikimo tikslas buvo susipažinti, prisistatyti, pristatyti savo šalį, numatyti veiklas tolimesniam bendradarbiavimui. Projekto dalyviams buvo įteikti sertifikatai.

Plačiau
Sudėliojome miesto parko dėlionę

Šiaulių suaugusiųjų mokykla yra įsikūrusi prie Centrinio miesto parko. Tai miesto plaučiai, padedantys šiek tiek išvalyti Žemaitės gatve judančių automobilių taršą. Tai vieta, kurioje mūsų mokiniai pailsi pertraukų ar „langų“ tarp pamokų metu, kur organizuojame kai kuriuos mokyklos renginius. Dairantis idėjų 2017 m. aplinkosauginei veiklai, neatsitiktinai mūsų žvilgsniai nukrypo į žaliąjį kaimyną. Panorome į parką pasižiūrėti daugeliu žvilgsnių – kokia jo taršos situacija, kokia jo istorija ir šiandieninė vieta miesto struktūroje, ar jis tik poilsio, ar ir sporto, ir kitų judrių veiklų vieta? Tarsi dėlionės žaidime panorome išvysti vientisą miesto parko veidą. Savivaldybei paskelbus aplinkosauginio švietimo projektų rėmimo konkursą, pateikėme projektą „Miesto parko dėlionė“ ir jį laimėjome (sutarties Nr. SŽ-710/SU-9). Nuo pavasario iki rudens pabaigos įgyvendinome savo aplinkosaugines idėjas.

Plačiau
Šiauliečiai – tarptautinių robotų varžybų „Robotex 2017“ Taline – dalyviai

Jau antri metai iš eilės Šiaulių robotikos klubas suvienija jaunuosius robotų kūrėjus ir organizuoja išvyką į didžiausias kasmet Europoje organizuojamas robotų varžybas Taline. Lapkričio 24-26 dienomis robotikos varžybose „Robotex 2017“ Taline kovėsi per 1500 robotų. Šiaulių miestui atstovavo Šiaulių robotikos klubo, „Saulėtekio“ gimnazijos robotikos būrelio „SquareRobo“ komanda, J. Janonio gimnazijos ir Jaunųjų technikų centro atstovai.

Plačiau
Šiaulių m. 5-7 kl. mokinių dailyraščio konkursas „Išminties skrynią pravėrus“

Dar 2014 m. pavasarį Gegužių progimnazijoje buvo pradėtas vykdyti tęstinis projektas „Vertybių laiptai“ (projekto organizatorė – progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė). Šio projekto rezultatas – ne tik graži edukacinė erdvė, Vertybių laiptai, bet ir tai, kad konkrečios vertybės, svarbios Gegužių bendruomenei, įprasminamos įvairiose veiklose. 2017 m. II pusmetis yra skirtas Išminčiai. Todėl tęsiant projektą,  2017-11-29 Šiaulių miesto 5-7 kl. mokiniai buvo pakviesti dalyvauti dailyraščio konkurse „Išminties skrynią pravėrus“.

Plačiau
Šiaulių suaugusiųjų mokykla įgyvendina programos „Erasmus+“ projektą IOWA

Šiaulių suaugusiųjų mokykla savo skyriuje Šiaulių tardymo izoliatoriuje vykdo vidurinio, pagrindinio, pradinio ugdymo programas. Kelerių metų darbo su suimtaisiais ir nuteistaisiais patirtis yra unikali, vertinga ir grindžianti vis aukštesnę šių asmenų ugdymo kokybę. Mokyklos andragogų (suaugusiųjų pedagogų) siekis susipažinti su panašia patirtimi Europoje ir išmokti veiksmingų metodų paskatino inicijuoti projektą, pasikviečiant užsienio partnerių.

Plačiau
Šiauliečio profesinės sėkmės istorija sužavėjo Europą

Kas yra profesinė sėkmė? Geras atlygis, savirealizacijos galimybė ar darbo vaisių įvertinimas visuomenėje? Dažnai svajonėms įgyvendinti reikalingos palankios aplinkybės, sėkmė, didelis noras ir, žinoma, pastangos. Sėkmingai susiklosčius aplinkybėms, susitiko trys jauni žmonės, savo darbais sužavėję visą Europą!

Plačiau

 


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Gruodis
    2017     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: