Švietimo naujienos
Šventėme ne vieną datą, o šimto metų sėkmės istoriją

Nuskambėjo Lietuvos valstybės Šimtmečio renginiai, subūrę ir suvieniję senus ir jaunus, pažymėję ilgą ir sudėtingą kelią į Laisvę. „Romuvos“ progimnazijoje jau nuo pat metų pradžios sklandė šventinė dvasia. Mokiniai piešė piešinius, klijavo koliažus, rašė eiles apie Lietuvą, sprendė kryžiažodžius... Gražiam Lietuvos jubiliejui  skirtas šimtalangių šaškių turnyras. Puikias žinias apie gimtąjį kraštą, jo istoriją, simbolius demonstravo viktorinose. Įsimintina integruota Šiaulių miesto progimnazijų 5 klasių mokinių istorijos ir informacinių  technologijų edukacinė viktorina „Lietuvos 100-metis praeityje ir kompiuteryje", kurios tikslas ne tik paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, bet ir ugdyti mokinių pilietiškumą, informacinę ir technologinę kompetencijas, skatinti mokinius domėtis valstybės istorija ir naudojantis naujausiomis technologijomis. Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtas protų kovų renginys „Atkurtai Lietuvai 100“. Džiaugiamės, kad šis pilietiškumą, patriotiškumą skatinantis renginys buvo puikus mokytojų bei mokinių bendradarbiavimo pavyzdys, padėsiantis įkvėpti artėjančios valstybinės šventės dvasią.

Plačiau
Kudirkiečiai šventė Vasario 16-ąją

Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijos mokiniai su džiaugsmu pasitiko Vasario 16-ąją. Šiemet – tai neeilinė šventė, kurios šūkis mūsų mokykloje buvo „Laisvė – tai jėga!“ Be to, mokiniai galėjo pamatyti Nepriklausomybės Aktą (kopiją) ir nusifotografuoti prie jo. Daugelis pasiryžo pamatyti ir tikrąjį dokumentą, esantį Vilniuje.

Visą savaitę vyko įvairūs renginiai. Pirmadienį visa mo

Plačiau
Rytmetys „Mano vaikystės Lietuva"

Į kiekvieno mūsų gyvenimą Vasario 16-osios data ateina mažais žingsneliais. Apie ją sužinome iš mokytojų, tėvų, senelių pasakojimų.  Šiaulių lopšelio-darželio „Žiogelis" ugdytiniai apie Vasario 16-ąją sužinojo iš Šiaulių miesto mero Artūro Visocko. Darželinukai vasario 13 dieną  rinkosi į šventinį rytmetį „Mano vaikystės Lietuva", skirtą paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, kur  meras Artūras Visockas, kantriai atsakinėjo į penkiamečių užduotus klausimus, diskutavo ko trūksta Šiaulių miestui, kad jis taptų gražesnis, patrauklesnis, linksmesnis.

Plačiau
Lieporių gimnazija pasitinka valstybės atkūrimo šimtmetį

Lieporių gimnazijoje vyksta renginių ciklas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Savaitė prasidėjo gražia akcija ,,Dalelė Lietuvos“- gimnazistės, pasipuošusios tautiniais rūbais, kiekvienam, ateinančiam į gimnaziją, dalijo po gabalėlį šventos juodos duonos ir Lietuvos vėliavėlę. Vėliau atidaryta fotografijų paroda ,,Jaučiu Lietuvą“- visos klasės kartu su mokytojais nuoširdžiai rinko nuotrauką, geriausiai atspindinčią jų matymą ir jausmus pasitinkant valstybės atkūrimo šimtmetį. Pažvelgus į nuotraukas, galima rasti viską, kas mums, lietuviams, yra brangiausia: neišsenkantį gamtos grožį, tebesitęsiančią mūsų bendrystę, Lietuvos nepaliekančius gandrus, nuvilnijusią vasarą, šerkšnotos žiemos peizažą  ir mūsų šalį visame pasaulyje garsinantį krepšinį.

Plačiau
Koncertas „Dainuoju laisvai Lietuvai“
Su trenksmu Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijoje nuaidėjo, nuvilnijo dainos koncerte „Dainuoju laisvai Lietuvai“. Pasirodė visi 5-8 klasių mokinių kolektyvai. Į aktų salę susirinkę visi: ir priešmokyklinio ugdymo, ir 1-8 klasių mokiniai su mokytojais - klausėsi savo ir draugų atliekamų dainų, skirtų laisvai Lietuvai.
Plačiau
Lieporių gimnazijos bibliotekoje – nauja paroda

Artėjant atkurtos Lietuvos 100-mečiui, Šiaulių Lieporių gimnazijoje vyksta daug renginių. Visai neseniai vyko Gimtosios kalbos puoselėjimo dienos renginiai, atidaryta mokinių fotografijų paroda ,,Jaučiu Lietuvą“, mokinių taryba inicijavo akciją „Dalelė Lietuvos“, šokių pynę Lietuvai supynė gimnazijos šokėjai.

Plačiau
„Saulėtekio“ Užgavėnės su tarptautiniu prieskoniu

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenė ir šiemet tęsia Užgavėnių tradicijas – varo žiemą iš kiemo. Tačiau šįkart šventė kitokia – su tarptautiniu prieskoniu. Gimnazijoje svečiuojasi tarptautinio projekto  Erasmus+ be-well@school.eu dalyviai iš Lenkijos, Italijos ir Vokietijos. Pakalbintiems italams lietuviška šventė  asocijuojasi su jų karnavalu, vykstančiu Venecijoje. Pasirodo, ir kaimynai lenkai, ir vokiečiai taip pat panašiai žadina pavasarį – sočiai valgo, persirengia įvairiais personažais, linksminasi.

Plačiau
Gerumo akcija

Šiaulių lopšelis darželis „Kregždutė”  organizavo akciją VŠĮ „Binada" beglobiams gyvūnams paremti. Akcijos tikslas - ugdyti atjautą ir empatiją, parodant, kad mažais darbais galima prisidėti prie rimtų problemų sprendimo. Mūsų pavyzdys moko vaikus tikėti gėriu, veikti, kai reikia veikti, o ne kalbėti. Grupėse vyko veiklos, pokalbiai, plėtojant bendravimo įgūdžius bei socialinius gebėjimus. Akcijos metu beglobiams gyvūnams buvo surinkta 52 kg sauso ėdalo ir 25 kg konservų, nemažai skanėstų, žaislų, gultų, pledų, pagalvėlių, pavadėlių, vaistų nuo kirminų, šampūno.

Plačiau
Tautinė giesmė
Artėja Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis. Puošiasi žmonės, įmonės, įstaigos. Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijoje ant langų suplevėsavo trispalvės vėliavėlės, o iš mokyklos išbėgę vaikai apjuosė savo progimnaziją V. Kudirkos „Tautiška giesme“, prisiūta ant trispalvės.
Plačiau
Suaugusiųjų mokytojai sėmėsi patirties Belgijoje

Šiaulių suaugusiųjų mokyklos Šiaulių tardymo izoliatoriaus skyrius nuo 2012 metų vykdo suimtųjų ir nuteistųjų suaugusiųjų vidurinio, suaugusiųjų pagrindinio, suaugusiųjų pradinio ugdymo programas. Siekiant aukštesnės ugdymo kokybės, mokyklos andragogai nuolat stiprina profesines kompetencijas, įsitraukia į kvalifikacijos tobulinimo projektus. 2017 m. rugsėjo 1 dieną startavo drauge su partneriais iš Belgijos, Norvegijos, Ispanijos įgyvendinamas  ES programos „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo (KA204) suaugusiųjų švietimo strateginių partnerysčių projektas „InnOvative WAys for motivating prisoners for learning“ (IOWA) (projekto Nr. 2017-1-LT01-KA204-035225).

Plačiau
„Lietuvos 100-metis praeityje ir kompiuteryje“,

Šių metų vasario 7 dieną  Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje vyko Šiaulių miesto progimnazijų 5 klasių mokinių  integruota istorijos ir informacinių technologijų edukacinė viktorina „Lietuvos 100-metis  praeityje ir kompiuteryje“, kurios tikslas ne tik paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, bet ir ugdyti mokinių pilietiškumą,  informacinę ir technologinę kompetencijas.

Renginį sveikinimo žodžiais ir geriausiais linkėjimais komandoms nugalėti pradėjo progimnazijos direktorė S.

Plačiau
Simono Daukanto gimnazijos abiturientų šimtadienio spektaklis „Privalome būti...“

Spektaklio idėja kilo dar kartą peržiūrėjus R. Banionio filmą „Vaikai iš Amerikos viešbučio“. Filmas privertė susimąstyti apie sovietmečio jaunimą, apie to meto gyvenimo rutiną ir kovą už laisvę. Jame vaizduojamas 1972 metų Kauno gyvenimas, kai už Lietuvos laisvę ir susidegino Romas Kalanta. Gražiai su filmo tematika siejasi ir 2018 metai, kai Lietuva mini valstybės atkūrimo šimtmetį. Todėl norisi kuo garsiau ir plačiau skelbti apie mūsų, kaip Lietuvos piliečių, laisvę.

Plačiau
Laiškus Elzei mokiniai skaitė kartu su knygos autore Une Kaunaite

Vasario 6 d. Stasio Šalkauskio gimnazijos teatro studija „Antraip“, vadovaujama mokytojų E. Naimavičienės ir V. Malinauskaitės, koncertų salėje „Saulė“ miesto gimnazijų bei progimnazijų mokiniams parodė spektaklį „Laiškai Elzei“, pastatytą pagal U. Kaunaitės to paties pavadinimo romaną. Kartu su mokiniais spektaklį žiūrėjo ir pati knygos autorė, šiuo metu einanti Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko patarėjos švietimo, mokslo bei kultūros klausimais pareigas. Spektaklis suvirpino žiūrovų širdis ir ne vieną akimirką privertė susimąstyti, nes jame buvo paliestos opiausios šio laikmečio temos- patyčios, emigracija, paauglių gyvenimo problemos...

Plačiau
Šimtalangės šaškės – Lietuvos Šimtmečiui

Į renginius, skirtus atkurtos Lietuvos Šimtmečiui,  įsijungia vis daugiau „Romuvos“ progimnazijos mokinių. Pasibaigus  5 – 8 klasių mokinių šimtalangių šaškių turnyrui, vasario pirmąją savaitę prie stalų sėdo  2 – 4 klasių mokiniai. Jų kovas stebėjo ir skaičiavo rezultatus mokytoja Zita Soldatova. Kaip ir vyresnieji draugai, burtų keliu jaunieji šaškių mylėtojai išsitraukė pirmąjį varžovą. Laimėjęs poros dalyvis patekdavo į kitą etapą. Tokiu principu buvo žaidžiama tol, kol liko vienas geriausias žaidėjas. Labiausiai savo žaidžiančius draugus palaikė 2a klasės mokiniai. Turnyre pirmąją vietą laimėjo 4a klasės mokinys Vakaris Bagdanskis, II-ąją vietą – 2a klasės mokinys Samuelis Kairys, III-ąją vietą – 3d klasės mokinys Kajus Tamavičius.

Plačiau
,,Lietuva mūsų širdelėse”

Atkurtos  Lietuvos šimtmetis ir artėjanti vasario 16-oji paskatino Šiaulių lopšelio-darželio ,,Klevelis” komandos narius pamąstyti, kaip įdomiau ir prieinamiau kartu su vaikučiais galima paminėti šią Lietuvai svarbią šventę, parodyti, kaip mylime savo gimtąją Lietuvą. Raudona širdelė – tai meilės simbolis. Jeigu ją apjuosime juostele simbolizuojančia Lietuvos vėliavos spalvas ir segėsime kasdien iki vasario 16-osios, tai ir mintimis būsime mažieji Lietuvos piliečiai.

Plačiau

 


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728    
Vasaris
    2018     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: