Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Švietimo naujienos
Gegužių progimnazijoje mąstyta apie dvasingumo svarbą šiuolaikinėje mokykloje

2020 m. sausio 23 d. Šiaulių Gegužių progimnazijoje buvo organizuota visuminio ugdymo tarptautinė metodinė-praktinė konferencija „Ugdymo dvasingumo svarba šiuolaikinėje mokykloje“, skirta M. K. Čiurlionio bei P. Višinskio 145-osioms gimimo metinėms pažymėti. Sulaukta apie 180 dalyvių iš visos šalies (Raseinių, Akmenės, Kelmės, Mažeikių, Elektrėnų, Rietavo, Skuodo,  Klaipėdos, Šakių, Radviliškio, Vilniaus, Panevėžio, Telšių, Tauragės, Plungės, Šiaulių miestų ir rajonų) ir net iš Ukrainos, Latvijos.

Plačiau
Edukacinis konkursas – protų mūšis „Atminties taku per Lietuvą“

Nuo sausio 13-tos „Romuvos" progimnazijoje prasidėjo pilietinio ir tautinio ugdymo mėnesio renginiai, įvairios veiklos, akcijos, skirtos ugdyti mokinių pilietinę savimonę, skatinti domėjimąsi Lietuvos istorija, ugdyti patriotinius jausmus, meilę Tėvynei, pagarbą šalies praeičiai.

Plačiau
Šiaulių „Romuvos“ progimnazija dalyvauja projekte „Kompiuteriukų ralis 2020“

Sausio mėnesį startavo respublikinis IT projektas „Kompiuteriukų ralis 2020“, į kurį įsitraukė ir Šiaulių „Romuvos“ progimnazija. IT mokytoja Rita Nemanienė ir matematikos mokytoja Jurgita Meškauskienė pasiryžusios įveikti projekto pateiktus technologinius iššūkius. Projektą organizuoja „Kompiuteriukų fondas". „Kompiuteriukų ralyje" dalyvauja beveik 200 mokytojų iš 80 skirtingų šalies mokyklų. Projekto tikslas skatinti technologinę kūrybą pamokose, sudominti mokinius programavimu.

Plačiau
„Tegul neužmirštuolės žiedu laisvė žydi“

Visų valstybių ir tautų gyvenime būna dienų ir valandų, kai išbandoma jų valia, brolybė ir ryžtas apginti tai, kas svarbiausia – LAISVĖ. Lietuvių tautai tokia diena tapo 1991-ųjų sausio 13-oji.

Prisimenant šią dieną „Romuvos" progimnazijoje rytas prasidėjo jau tradicija tapusia pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“. Po jos klasėse vyko pilietiškumo pamokos, pasakojančios apie Laisvės gynėjų aukų prasmę. Sausio 13-ios įprasminančius įvykius mokyklos bendruomenei priminė simbolis – neužmirštuolė, kuri mums ir kitiems tarsi sako, kad niekada neužmiršime Laisvės gynėjų, paaukojusių savo gyvybę už mūsų laisvę.

Plačiau
Gegužių progimnazija mini Laisvės gynėjų dieną

O kas gi tu esi, Tėvyne, jei ne mes, jei ne mūs rankos, jei ne mūsų širdys? Justinas Marcinkevičius.

Tamsų sausio 13-osios rytą Gegužių progimnazijos languose sumirgėjo žvakių švieselės. Tradiciškai prisijungėme prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ - pagerbėme žuvusiųjų už atkurtą valstybės Nepriklausomybę atminimą. Per mokyklos įgarsinimo sistemą girdėjome pranešimą apie  Laisvės gynėjų dienos 29-ąsias metines, kvietėme  prisiminti  istorines 1991-ųjų akimirkas, parodžiusias Lietuvos gyventojų vienybę  ir pasiaukojimą.

Plačiau
Šiaulių ,,Romuvos" progimnazijos 2 a klasės mokiniai dalyvauja eTwinning projekte ,,Christmas cards exchange"

2 a klasės mokiniai, kartu su mokytoja L Palivoniene dalyvavo  Etwinning projekte ,, Christmas cards exchange". Projekte kartu dalyvavo  ir kitos šalys: Romunija, Lenkija, Sakartvelas, Turkija, Italija, Portugalija. Mokiniai  keitėsi atvirutėmis, laiškais, rašė linkėjimus savo kalba, stebėjo, vieni kitus etwinnings platformoje.

Plačiau
Atstumas ne kliūtis bendrauti

2019 m. vasarą Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijoje  netikėtai apsilankė antrojo  mokyklos vedėjo Juozo Rusecko, mokyklai vadovavusio 1933-1940 m., vaikaitis Raimundas Mickus ir jo šeima.  Ponas R. Mickus  nepamiršo savo susitikimų su vasarą mokykloje sutiktais mokytojais ir  visiems kudirkiečiams atsiuntė nuoširdžiausius kalėdinius sveikinimus bei linkėjimus iš Mičigano.

Plačiau
„Ką slepia vietos pavadinimas?“ Respublikinis virtualus vaikų žodinės ir meninės raiškos projektas

Važiuoji automobiliu ir pro akis šmėžuoja kelio ženklai su miestų, kaimų, ežerų, upelių pavadinimais. Kažkur pasąmonėje iškyla klausimas, vienas, kitas: „Kodėl taip pavadinta vietovė? Ką tai galėtų reikšti? Iš kur kilo toks pavadinimas? Ką jis slepia?“.

Tokį klausimą paskatino užduoti ir vaikams Šiaulių miesto lopšelio – darželio „Trys nykštukai“ pedagogės Aistė Kvičiuvienė, Virginija Ženkuvienė ir Eglė Galkauskienė. Kadangi šie besibaigiantys 2019-tieji metai buvo paskelbti Vietovardžių metais, siekiant išsaugoti senųjų vietovardžių atminimą, minėtos pedagogės parengė Respublikinį virtualų vaikų žodinės ir meninės raiškos projektą „Ką slepia vietos pavadinimas?“.

Plačiau
Meduolinių namelių gatvė

Šiaulių lopšelyje – darželyje „Žirniukas“ pakvipo meduoline pasaka. Darželio bendruomenė pristato kalėdinę parodą – spalvotą, valgomą ir kvepiančią „Imbierinių namelių gatvę“. Mūsų darželio tėveliai su vaikais, darbuotojai iškepė net 24 skirtingus namelius, kiti net ištisas sodybas, norėdami sukurti darželyje kalėdinę nuotaiką. Tai ne tik puiki Kalėdų puošmena, bet ir smagus laiko praleidimo su visa šeima būdas - tiek maži, tiek dideli kepė, lipdė iškeptas namelio sienas ir jas dekoravo įvairiaspalviu glajumi, riešutais, džiovintais vaisiais, karamele ir kt. Tėvai kartu su vaikais daug dirbo, buvo kas namelio statybai skyrė net 7 val. ar kelias dienas. Yra net namelis patalpintas stiklo burbule. Argi tai ne stebuklas?

Plačiau


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

    
 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Sausis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: