Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Švietimo naujienos
Teorinis-praktinis seminaras „Dabarties įsisąmoninimas ir poezijos terapija“

Lapkričio 28 d. (KETVIRTADIENIS)
15 val. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyks teorinis-praktinis seminaras „Dabarties įsisąmoninimas ir poezijos terapija“ visų sričių medicinos darbuotojams ir švietimo specialistams.

Plačiau
Tėvų konferencija „Tyrinėjimai, atradimai ir nuotykiai mokykloje“

Lapkričio 20 dieną Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje vyko tėvų konferencija ,,Tyrinėjimai, atradimai ir nuotykiai mokykloje". Šį kartą į mokyklinį suolą tyrinėjimams bei atradimams buvo pakviesti mokinių tėveliai. Manome, kad tėveliams būtina patirti ir išmėginti veiklas bei iššūkius, su kuriais mokydamiesi susiduria jų vaikai.

Plačiau
Margoji asmenybės vertybių pynė

„Romuvos“ progimnazijoje vyko Šiaulių miesto mokyklų 7-8 klasių mokinių integruotas renginys „Margoji asmenybės vertybių pynė". Atvyko svečių iš Vinco Kudirkos, Gegužių, Dainų, Medelyno, Gytarių, Sandoros progimnazijų, Šiaulių r. Aukštelkės mokyklos - daugiafunkcinio centro. Žinoma, dalyvavo ir „Romuvos" progimnazijos dvi komandos. Renginio dalyvius pasveikino direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Senkuvienė, muzikinį sveikinimą padovanojo naujai suburtas 5-8 klasių jaunių choras bei gitaros studija „Styga“, kolektyvų mokytoja Sigutė Laugalė.

Plačiau
Tarptautinė Tolerancijos diena Didždvario gimnazijoje

Didždvario gimnazijos I–III kl. mokiniai ir mokytojai lapkričio 16 d. paminėjo tarptautinę Tolerancijos dieną. Dalyvaudami įvairiose veiklose, mokiniai diskutavo apie diskriminaciją, patyčias, tolerancijos svarbą jaunam žmogui.

I kl. mokiniai dviem valandoms atsidūrė improvizuotame kino teatre ir stebėjo filmą „Sistema“, kuriame ironiškai kalbama apie daugiau nei 100 metų iš esmės nesikeičiančią švietimo sistemą. Filmą pristatė teatro, kino ir renginių režisierius Tomas Jušinskas. Šį filmą mokiniai turės galimybę aptarti per pamokas su anglų, vokiečių ir rusų k. mokytojomis, stebėjusiomis šį filmą kartu.

Plačiau
Tolerancijos ir santarvės ugdymas

Parodos „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“ atidarymas, vykęs lapkričio 19 d., prasidėjo aktų salėje, į kurią rinkosi mokytojai, mokiniai, garbūs svečiai.

 

Renginį pradėjo gimnazijos istorijos mokytoja Valda Kizevičiūtė: „Stebuklas, kad dar neatsisakiau visų savo vilčių – juk jos juokingos ir neįgyvendinamos. Laikausi jų įsikibusi, ir nepaisydama jokių aplinkybių, tikiu, kad žmogaus širdis iš prigimties gera“, – šie daugeliui gerai žinomos trylikametės mergaitės Anos Frank žodžiai, įrašyti jos dienoraštyje karo metais, ko gero, atspindi ir ekspozicijos „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“ pagrindinę mintį bei tikslą – supažindinti ne tik su holokaustą išgyvenusių vaikų skaudžiais prisiminimais, bet ir atskleisti jų vidinę stiprybę, kurią teikė viltis ir net baisiausių negandų nepalaužtas tikėjimas žmogaus gerumu.

Plačiau
Konferencija „Tai, kas mus vienija“
Plačiau
S. Daukanto abiturientė dainuojamosios poezijos festivalio-konkurso „Mano senas drauge..." nugalėtoja

Lapkričio 15 d. Panevėžio muzikiniame teatre vyko VIII Lietuvos moksleivių ir jaunimo dainuojamosios poezijos festivalis-konkursas „Mano senas drauge...“, skirtas poetei E. Mezginaitei atminti. Simono Daukanto gimnaziją atstovavo abiturientė Domantė Juodpalytė.

Plačiau
Svečiuose - „Misija sibiras'19“ dalyvis

Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijoje svečiavosi „Misija Sibiras'19“ dalyvis Paulius Gideika. Svečias atvyko iš Plungės ir papasakojo kudirkiečiams apie bandomąjį žygį Lietuvoje,  savo dalyvavimą misijoje, kuri jau antrąkart vyksta Kazachstane, nes Rusija neišduoda lietuviams vizų. Iš svečio pasakojimo supratome, kad ir jų aplankytame krašte darbo užteko: kapinės toli nuo gyvenamųjų vietų, apžėlę, todėl teko brautis per krūmynus, juos pjauti, tvarkyti kapavietes.

Plačiau
Šiaulių logopedinės mokyklos bendruomenė minėjo Tolerancijos dieną

Š. m. lapkričio 14 dieną Šiaulių logopedinės mokyklos bendruomenė minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną. Rytas prasidėjo nuo bendro mokinių susitikimo aktų salėje. Susitikimo metu mokiniai analizavo žodžio tolerancija reikšmę ir jos svarbą visuomenei. Buvo akcentuojamas šių metų tolerancijos simbolis – švyturys. Mokiniai aptarė švyturio simbolio sąvoką, kuri reiškia pagalbą atrandant tinkamą kelią. Dienos ypatingumą dar labiau padėjo atskleisti mokykloje organizuota „Spalvų savaitė“. Tądien balta spalva  simbolizavo tyrumą, šviesą, taiką, ramybę.

Plačiau
Tolerancijos diena gimnazijoje

Kas yra tolerancija? Šis banalus klausimas iškyla kiekvienam iš mūsų būtent tolerancijos dieną, na, arba išgirdus kasdienybėje. Žodį tolerancija galėtume pakeisti į dažniau vartojamus, tokius kaip pagarba, pakantumas, samprata ar pan. Taigi, tolerancija yra lyg žodis iš didžiosios raidės, nes jo reikšmė byloja apie visapusišką pagarbą aplink mus esantiesiems. Tolerancija - tai suvokimas bei supratimas, jog kiekviena asmenybė yra savaip individuali, galbūt šiek tiek keista, turinti savo tikėjimą, stilių, ir, be abejo, nuomonę.

Plačiau
Meninio skaitymo konkursas „Rudens mozaika“

Lapkričio 14 dieną Šiaulių „Saulės“ pradinėje mokykloje vyko meninio skaitymo konkursas „Rudens mozaika“. Jame dalyvavo net 38 jaunieji skaitovai: iš „Romuvos“, Dainų, „Sandoros“, Gytarių progimnazijų ir „Saulės“ pradinės. Visus, susirinkusius į kasmetinį renginį, pasveikino mokyklos direktorė Regina Miežienė. Ji dalyviams palinkėjo įveikti jaudulį ir nerimą bei palinkėjo sėkmės. Jaunųjų skaitovų raiškų ir įtaigų žodį apie rudens grožį ir spalvas vertino komisija. Ji atsižvelgė į kalbos taisyklingumą, sceninę laikyseną, gebėjimą deklamuoti aiškiai, natūraliai ir įtaigiu žodžiu, emocija paveikti klausytojus.

Plačiau
Šiaulių miesto metų mokytoja – Asta Urbonė – „Romuvos“ progimnazijos priešmokyklinio ugdymo pedagogė

 Šiaulių arenoje vyko „Šiaulių miesto metų mokytojas" apdovanojimų ceremonija. Jos metu buvo iškilmingai apdovanoti 10 Šiaulių miesto metų mokytojų, tarp kurių ir mūsų progimnazijos pažiba – Asta Urbonė.

Plačiau
Susitikimas su dailininke – dizainere Airida Skrickiene

Lapkričio 8 dieną Simono Daukanto gimnazijos  grupė II inžinerinės klasės mokinių, kuriančių išmanųjį kostiumą,  susitiko su garsia dailininke - dizainere Airida Skrickiene.
Iš pradžių viešnia supažindino mus su savo sukurtais rūbų modeliais bei jų sukūrimo istorija. Suteikė mums galimybę pasikonsultuoti  ir patarė, kaip geriau įgyvendinti mūsų kostiumų idėjas. Aptarėme, kaip dar turėtume patobulinti savo eskizus, kad galėtume juos siųsti įmonėms.

Plačiau
Projektinis mokyma(is) įsibėgėja

2018 – 2020 m. m. Šiaulių „Juventos” progimnazijos pedagogai dalyvauja naujame Erasmus+ KA1 projekte „Projektinis mokymas(is) – įrankis sėkmingam visuminiam asmenybės ugdymui“, finansuojamame remiant Europos Komisijai „Erasmus+“ programos lėšomis (administratorius - Lietuvos Švietimo mainų paramos fondas).

Plačiau
Simono Daukanto gimnazijos Ii ir Ia klasių mokinių ilgalaikis inžinerinio ugdymo projektas „Gurmaniško ir originalaus skonio tyrių kūrimas ir gaminimas“

Spalio 23 - 24 dienomis Simono Daukanto gimnazijos Ii ir Ia inžinerinės klasės mokiniai vykdė ilgalaikį tarpdisciplininį inžinerinio ugdymo projektą „Gurmaniško ir originalaus skonio tyrių kūrimas ir gaminimas“. Projekte nagrinėjama moliūgų receptų kūryba, vaisių, daržovių, prieskonių parinkimas, tyrių gamyba, cheminiai ir fizikiniai medžiagų požymių tyrimai.

Plačiau


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Lapkritis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: