Pasitikrinkite savo žinias:

Ką reiškia žodis „kudašius“, vartojamas frazeologizme „nešti kudašių“?


Žmogaus kulnas.

Žmogaus galvos plaukai, kuodas. 

       Šypsokis, Saulės mieste!

 

Tarybos nariams – A. J. Greimo sumanytas literatūros almanachas

Šiemet minimos žymaus lietuvių kilmės prancūzų semiotiko, kalbininko ir eseisto  Algirdo Juliaus Greimo 100-osios gimimo metinės. Šiauliuose kurį laiką dirbęs A. J. Greimas buvo vienas literatūros almanacho „Varpai“ iniciatorių, o pats almanachas šiemet skaičiuoja jau 75-uosius gyvavimo metus. Gilias tradicijas turintis leidinys bus įteiktas Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nariams.

 

Tik ką išleistas literatūrinis almanachas „Varpai“ yra unikalus ir savo sukaktimis – šiemet minimos almanacho idėjos autoriaus A. J. Greimo gimimo metinės, o ir patys „Varpai“ pasitinka solidų jubiliejų. Ta proga Šiaulių miesto meras Artūras Visockas naujausią almanacho leidimą dovanos Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nariams.

„Šiaulių miesto savivaldybė visokeriopai turi prisidėti prie kultūros sklaidos. Balandžio 13 d. ant Savivaldybės pastato iškelta Taikos ir kultūros vėliava, čia įvyko Tarptautinei kultūros dienai paminėti skirta Tarptautinė konferencija. Tai vienas iš pavyzdžių, kaip Šiauliuose skleidžiamos aukštosios kultūros idėjos. Labai vertiname mūsų kraštiečio A. J. Greimo atminimą, todėl kviečiu kuo daugiau domėtis šia išskirtine asmenybe. Jam, taip pat kitiems garsiems šiauliečiams skirtas naujausias almanacho „Varpai“ numeris“, – kalbėjo meras Artūras Visockas.

 

 

 

Lietuvių kilmės prancūzų semiotikas, kalbininkas, mitologas, eseistas Algirdas Julius Greimas gimė 1917 m. kovo 9 d. Tuloje (Rusija), į kurią Greimų šeima pasitraukė Pirmojo pasaulinio karo metais. 1919 m. grįžo į Lietuvą, 1929–1931 m. gyveno Šiauliuose, lankė Berniukų gimnaziją. 1934–1939 m. studijavo teisę Vytauto Didžiojo universitete, kalbotyrą Grenoblio (Prancūzija) universitete. 1939 m. grįžęs į Lietuvą atliko karinę tarnybą. 1940–1944 m. vėl gyveno Šiauliuose, mokytojavo Mergaičių gimnazijoje ir Prekybos institute, buvo Tautinės lietuvių studentų korporacijos „Neo-Lithuania“ narys, priklausė Šiaulių kultūrininkų būreliui. Buvo vienas iš almanacho „Varpai“ leidimo iniciatorių.

1944 m. su šeima pasitraukė į Prancūziją, ten apgynė daktaro disertaciją (Sorbonos universitete). Dėstė Aleksandrijos (Egiptas), Ankaros ir Stambulo (Turkija), 1962–1965 m. Puatjė (Prancūzija) universitetuose. 1960 m. kartu su bendraminčiais Prancūzijoje įkūrė Prancūzų kalbos tyrimų draugiją. Lankėsi Lietuvoje, skaitė paskaitas Vilniaus universitete.

A. J. Greimas mirė 1992 m. vasario 27 d. Paryžiuje, palaidotas Kauno Petrašiūnų kapinėse. Mokslininkas yra vienas žymiausių šiuolaikinės semiotikos atstovų pasaulyje ir vienas iš šimto iškiliausių tūkstantmečio lietuvių, pažymėtų paminkle „Vienybės medis“ Vilniuje.

 

Andriaus Lamausko nuotrauka

 

Facebook
Spausdinimo versija
Jūsų komentaras (Į pateiktus komentarus neatsakoma)
Vardas:
El. pašto adresas:
Įžeidžiantys komentarai neskelbiami.
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Atgal

 


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 


 

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Rugpjūtis
    2017     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: