Trečiojo amžiaus universitetas pradeda naujus mokslo metus

Dvidešimtąjį jubiliejų minintis Šiaulių trečiojo amžiaus universitetas vėl sukvietė šimtus miesto senjorų. Į mokslo metų atidarymą susirinkę šios įstaigos studentai jau sunkiai tilpo „Sau­lės“ kon­cer­tų sa­lė­je, o į užsėmimus susirenka dar daugiau. Šiaulių trečiojo amžiaus universiteto bendruomenę sveikino Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, Seimo nariai Rima Baškienė ir Stasys Tumėnas, Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.

Ju­bi­lie­ji­nėje Šiau­lių tre­čio­jo am­žiaus uni­ver­si­te­to (TAU) nau­jų moks­lo me­tų pra­džios šven­tėje sulaukta itin gausaus būrio studentų, miesto ir šalies valdžios atstovų. Renginyje apsilankė ir pir­ma­sis Šiaulių TAU rek­to­rius, Šiau­lių mies­to gar­bės pi­lie­tis, nusipelnęs Lietuvos gy­dy­to­jas Al­fon­sas Sta­kė­nas. 95-uosius metus jau einantį žinomą šiaulietį atlydėjo sūnus, dainų autorius Virgis Stakėnas.   

Kaip prisiminė antroji TAU rektorė gy­dy­to­ja As­ta Dam­ku­vie­nė, veiklos pradžioje tebuvo du fakultetai, juos lankė apie 200 studentų. Dabar TAU veikia aštuoni fakultetai, juos lanko beveik 1000 studentų.  

Anot dabartinio rektoriaus Algimanto Baublio, per tuos du dešimtmečius studentams skaityta apie 2000 paskaitų, vyko daug susitikimų su įdomiais žmonėmis, apkeliauta didelė dalis Lietuvos ir kai kurios Europos šalys.

Už darbą kuriant Šiaulių tre­čio­jo am­žiaus uni­ver­si­te­tą Algimantas Baublys dėkojo gydytojai Birutei Paplauskienei, inžinieriui Vaclovui Vingrui, medicinos mokslų daktarui Alfonsui Stakėnui, profesorei Genovaitei Kačiuškienei. Energijos ir entuziazmo TAU darbuotojams ir klausytojams linkėjo ir pirmasis universiteto rektorius A. Stakėnas.

Mokslo metų pradžios šventės dalyvius pasveikinęs Šiaulių miesto meras Artūras Visockas prie universiteto gyvavimo aktyviai prisidedantiems šiauliečiams įteikė savo padėkas. Jam talkino mero pavaduotojas Egidijus Elijošius.

„Jūs visi iki vieno esate patys tikriausi pavyzdžiai, tiek aplinkiniams, tiek man pačiam. Kiekvieną kartą būdamas jūsų gretose įgaunu energijos ir geros nuotaikos, su jumis jaučiuosi jaukiai, kaip namuose“, – kalbėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Meras taip pat perdavė švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus ir sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos padėkos raštus. Savivaldybės dovaną –  skėtį, kuris turėtų saugoti ne tik nuo darganos, bet ir nuo negandų, Artūras Visockas įteikė vienai vyriausių studenčių Irenai Ramanauskienei. Ją ir universiteto rektorių Šiaulių savivaldybės vadovas pakvietė aptarti TAU perspektyvų prie pietų stalo.

Į susirinkusią TAU bendruomenę taip pat kreipėsi ir Seimo padėkas įteikė Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė ir šiaulietis Seimo narys Stasys Tumėnas. Šiauliečiams perduoti ir Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio linkėjimai. Susirinkusiuosius pasveikino Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.  


Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
tel. (8 41) 596 304,
el. p. vitalis.lebedis@siauliai.lt

V. Lebedžio nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

    
 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Sausis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji:

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.