Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Vasariški skambesiai chorinės muzikos šventėje „Ramios, malonios vasaros naktys“

Birželio 16 d. (ŠEŠTADIENIS)
15 val. Šiaulių kamerinėje salėje „Polifonija“ (Aušros al. 15) vyks tradicinė chorinės muzikos šventė „Ramios, malonios vasaros naktys“. Vienuoliktąjį kartą organizuojamame renginyje pasirodys chorinės muzikos kultūrą puoselėjantys kolektyvai iš Šiaulių, Kauno, Panevėžio ir Rygos (Latvija). Organizatoriai chorinės muzikos mylėtojams žada šiltą, nuoširdžią ir melodingą vasaros popietę bei gerų emocijų pliūpsnį.

Renginį organizuoja Šiaulių kultūros centras, kamerinis choras „Vasara“.

Renginys nemokamas.

 

Prieš 14 metų idėja organizuoti chorinės muzikos šventę kilo Šiaulių inžinierių dainos mylėtojų klubui „Atgaiva“ ir tuomet prie klubo veikiančiam, dabar jau Šiaulių kultūros centro kameriniam chorui „Vasara“. Choro vadovas Kornelijus Luotė, vienas iš šventės organizatorių, prisimena, kad pirmasis renginys buvo skirtas Lietuvos dainų šventei, vykusiai 1924 metais, paminėti. „Kad tarp pasirodymų dainų šventėse nebūtų didelio atoslūgio ir chorai turėtų galimybę dažniau koncertuoti bei bendradarbiauti tarpusavyje, sumanymas kurti tradicinę chorų šventę plėtėsi. Nuo 2011 metų šventė organizuojama kasmet, joje sudalyvauti atvyksta ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių – Norvegijos, Latvijos – chorai“, – apie renginio tęstinumą pasakoja K. Luotė.

Šiųmetinėje šventėje jausmingą repertuarą, apimantį lietuvių ir užsienio kompozitorių klasiką bei liaudies kūrybą Tėvynės ir gamtos tematikomis, žiūrovams dovanos keturi mėgėjų meno kolektyvai.

Gimtinę ir jos grožį apdainuos Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų mišrus choras „Čiūto“ (vad. Dalia Gaspariūnienė). Choro koncertinės kelionės nusitiesusios per visą Lietuvą, o dainų festivaliai, šventės ir konkursai yra tapę dainininkų kasdienybe.

Kauno kultūros centro „Tautos namai“ mišraus choro „Diemedis“, nuolatinio respublikinių ir miesto dainų švenčių, Baltijos šalių chorų švenčių dalyvio, vadovaujamo Audriaus Petrausko repertuare – lietuvių liaudies dainos, malda už Tėvynę.

Ilgiausią, šešių kūrinių muzikinę programą atliks ir su latvių bei latgalių liaudies dainomis supažindins šventės svečiai iš užsienio – Rygos VEF kultūros rūmų mišrus choras „Fēnikss“ (vad. Ēriks Kravalis). Nuo pat savo įsikūrimo choras dalyvauja visose Latvijos dainų ir šokių šventėse, chorų festivaliuose ir konkursuose savo šalyje bei užsienyje.

Tradiciškai scenoje pasirodys ir renginio organizatorius, aktyvus Šiaulių miesto muzikinio gyvenimo bei nuolatinis respublikinių dainų švenčių dalyvis, Šiaulių kultūros centro kamerinis choras „Vasara“, vadovaujamas Kornelijaus Luotės. Choras atliks ne tik lietuvių kompozitorių dainas, bet ir padainuos Jungtinių Amerikos valstijų Vakarų krašto kaubojų dainą.

Organizatoriai kviečia visus šiauliečius ir miesto svečius pasiklausyti vasariškų, Lietuvos ir Latvijos grožį atskleidžiančių, nuoširdžiai atliktų dainų ir gyvos muzikos skambesio.

 

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Renginių organizavimo skyriaus vedėja Asta Vaitkienė, mob. +370 671 42 901, el. p. asta.vaitkiene@siauliukc.lt.

 

Facebook
Spausdinimo versija
Jūsų komentaras (Į pateiktus komentarus neatsakoma)
Vardas:
El. pašto adresas:
Įžeidžiantys komentarai neskelbiami.
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Atgal

 


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Rugsėjis
    2018     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: