Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Lyros g. 13 istorija tęsiasi

Šiaulių miesto Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis pateikė naujausią informaciją dėl kelių klausimų, susijusių su privačios nuosavybės Lyros gatvėje savininkais. Aptarti trys pagrindiniai klausimai: tvoros, esančios Lyros g. 13, praėjimo visu Dainų bulvaro taku bei į ne savo teritoriją išsikišusio pastato žemės sklypo.

 

Pasak Antano Bartulio, prieš pusmetį išdygusios tvoros (adresas - Lyros g. 13) istorija rutuliojasi toliau. Naujausiomis žiniomis, Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Šiaulių padalinys išnagrinėjo skundus ir įvertino situaciją dėl pastatytos tvoros. Tarnyba Šiaulių miesto Savivaldybės administraciją informavo, jog pažeidėją nubaudė. Nuobauda ir jos vykdymas yra NŽT jurisdikcijoje, tačiau Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis atkreipia dėmesį, jog paprastai, priimant tokį sprendimą, ne tik nubaudžiama, bet ir reikalaujama panaikinti padarytą sprendimą. Tikimasi, kad NŽT kontroliuos jos sprendimo vykdymą iki galo.

„Savivaldybės administracija ne kartą teigė, jog tokiu atveju, kai statinys yra statomas ant tam tikro žemės sklypo, kuris jam nepriklauso, jis turi susiderinti su žemės savininku, šiuo atveju – Nacionaline žemės tarnyba. NŽT sprendimas skirti baudą dar kartą įrodo, jog susidariusi situacija nėra Savivaldybės administracijos reguliavimo klausimas, tokį pažeidimą sureguliuoti ir išspręsti turi atitinkamos institucijos, šiuo atveju NŽT. Baudos skyrimo faktas įrodo, jog teisingumas mieste funkcionuoja“, – komentavo Antanas Bartulis.

Kitas jautrus klausimas – viso Dainų bulvaro praeinamumas. Girdėti prašymų, kad būtų grąžinta situacija, kuri šioje vietoje buvo iki 1990-ųjų metų: bulvaras buvo vientisas, atviras pėstiesiems. Praėjimas prie Lyros prekybos centro, dabar tapęs ir privačios aikštelės dalimi, yra nepatogus. Savivaldybės administracija kreipėsi į teisininkus konsultacijos, kurie konstatavo, kad teisminiu keliu tai išspręsti yra mažai tikėtina.

Savivaldybės administracijos direktoriaus A. Bartulio teigimu, planuojama eiti kitu teisėtu keliu – atsiklausti visuomenės, ar tikrai praėjimas reikalingas, ar jis turėtų būti grąžintas. Vietos savivaldos įstatymas numato tokios apklausos galimybę.

„Jei visuomenė nuspręs, kad reikia, tuomet beliks pradėti procedūras dėl nuosavybės paėmimo visuomenės reikmėms, už ją atlyginant pagal galiojančius teisės aktus. Tokiu būdu būtų atstatytas Dainų bulvaro vientisumas, kuris dabar yra „sukapotas“, o už Lyros g. 13 – iš viso suniokotas: suskaldytos plytelės, nesaugu, dėl šios atkarpos gaunama skundų“, – teigė Savivaldybės administracijos vadovas.

Kalbėdamas apie ginčus keliančią, iš sklypo ribų išsikišusios pastato Lyros g. 13 dalies situaciją, Antanas Bartulis konstatavo, kad sulaukta nepalankaus teismo sprendimo. Savivaldybės vadovas, savo įsakymu sustabdė sklypo formavimo ir pertvarkymo procedūras, kurios anot teismo, negalėjo būti stabdomos.

Tačiau minimas direktoriaus įsakymas ir sukūrė prielaidą procesui, tad natūralu, jog sustabdžius šį teisės aktą sustoja ir procesas, kuris yra akto išdava. A. Bartulio teigimu, toks teismo sprendimas stebina, kadangi teisės aktų priėmimas, sustabdymas ir panaikinimas yra numatyti Vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnyje. Toks teismo sprendimas labai apsunkina savivaldybės darbą, nes teises priimti, sustabdyti ir panaikinti savo sprendimus turi ne tik Administracijos direktorius, bet ir Taryba, Meras. Taigi, matant šią komplikuotą situaciją, toks teismo sprendimas bus skundžiamas. Norima, kad aukštesnės instancijos teismas, kuris turi teisę formuoti tam tikrą teismų praktiką, pasisakytų šioje situacijoje ir priimtų tokį sprendimą, kuriuo turės vadovautis ne tik Šiaulių miesto, bet ir kitos šalies savivaldybės.

 

Agnė Buchaitė,
Bendrųjų reikalų skyriaus vyr. specialistė
tel. (8 41) 383426,
el. p. agne.buchaite@siauliai.lt

V. Lebedžio nuotraukosFacebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

   
 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282901
Vasaris
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: