Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Tarptautinio socialinio verslumo konkurso „Start Strong 3+3 Student Entrepreneurship“ laimėtojai – Jungtinėse Amerikos Valstijose!

Šių metų gegužės mėnesį tarptautinio socialinio verslumo konkurso „Start Strong 3+3 Student Entrepreneurship“ laimėtojais tapę šiauliečių gimnazistų komanda „Et Cetera“ Goda Katkutė, Laura Kalinauskaitė, Edgaras Sviščiovas ir Robertas Kazbaras bei jų mokytoja Evelina Mačiūnienė liepos 11-18 dienomis vyko į prizinę kelionę į Seattle miestą JAV, kur kartu su latvių laimėtojų komandomis dalyvavo Vašingtono universiteto nevyriausybinės organizacijos FIUTS (Foundation  of International Understanding Through Students) surengtuose seminaruose, susitikimuose bei diskusijose su sėkmingais startuoliais, praplėtė savo žinias apie JAV kultūrą, žmonių gyvenimo būdą bei gilinosi į opiausias žmonijos problemas dalyvaudami socialiniuose projektuose. 

Tarptautinė „Start Strong“ komanda aplankė daug institucijų, verslo įmonių, bendrų darbo erdvių  (angl. Co-working Spaces), Bill&Melinda Gates Foundation, Sietlo simbolį - apžvalgos bokštą Space Needle, dalyvavo Networking susitikimuose (kur užmezgamos verslams svarbios pažintys), pasisėmė daug patirties ir patyrė neišdildomų įspūdžių!

 

Dalyvavimas konkurse komandos „Et Cetera“ nariams leido pagilinti žinias ir išbandyti jėgas socialinio verslumo srityje, o noras pažinti kultūrinius skirtumus bei užmegzti ryšius socialiniams ateities projektams buvo vienas iš stirpiausių motyvų kuriant socialinio verslo projektą, padėsiantį išspręsti bendruomenės problemą. Pasak jaunųjų verslininkų – gimnazistų iš Šiaulių, kelionė į JAV leido pamatyti, kiek daug skirtumų tarp amerikiečių ir europiečių ir suteikė progą pastebėti labai naudingų idėjų, kurias būtų galima įgyvendinti Lietuvoje stiprinant ryšius bendruomenėse. Dalyviai liko sužavėti savanorystės idėjų sklaida ir pačia savanorystės kultūra JAV. Kiekviename susitikime buvo jaučiama kaip bendruomenės nariai nori vieni kitiems padėti taip sukurdami gražesnį pasaulį. Šiauliečiai gimnazistai džiaugėsi, kad galėjo dalyvauti socialiniame projekte nevyriausybinėje organizacijoje Westside Baby, kuri rūpinasi nepasiturinčiomis šeimomis ir iš labdaros, kurią aukoja miesto gyventojai, aprūpina šeimas vaikų maistu, higienos priemonėmis, rūbeliais. Dar vienas ne mažiau moksleivių susidomėjimo sulaukęs  vizitas – apsilankymas laikraščio “Real Change” redakcijoje, kuri įdarbina benamius, taip suteikdama jiems šansą pakeisti savo gyvenimą. Tokie gyventojai perka laikraštį redakcijoje už  60 centų ir parduoda už 2 dolerius taip užsidirbdami šiek tiek pinigų pragyvenimui. Tokiu būdu žmonės, praradę būstus, gauna progą grįžti į normalų gyvenimą ir jiems suteikiama taip reikalinga psichologinė pagalba. Tokie vizitai pakeičia požiūrį į mūsų kasdienybę ir priverčia susimąstyti apie mūsų nevertinamus dalykus, kuriuos mes priimame kaip savaime suprantamą dalyką.

Komandos “Et Cetera” tikslas konkurse buvo suburti ir šviesti bendruomenę tvarios gyvensenos tema, atkreipti dėmesį į tekstilės panaudojimo būdus. Mišri J.Janonio ir Didždvario gimnazistų  komanda suorganizavo akciją “Janonio Boutique”, kurios metu gimnazijos bendruomenė galėjo atnešti dėvėtus bet dar kokybiškus rūbus ir juos parduoti.  Dalis pinigų, gautų pardavus rūbus, grįžo pardavėjams, o kita dalis buvo paaukota labdarai.  Konkursas ir kelionės išmokė dalyvius atrasti grožį  minimalizme, nes krūvos drabužių tvarkymas buvo nemenkas iššūkis, suvokimas kiek reikėjo išteklių jiems pagaminti privertė susimąstyti apie asmeninius įpročius. Laimėtojų komanda savo projektu norėjo parodyti, kokią didelę žalą gamtai daro “greitos mados” industrija bei pašalinti stereotipą, kad pirkti dėvėtą rūbą yra nešaunu. Konkurso pradžioje tai buvo tik teorinės žinios, kurias reikėjo pritaikyti praktiškai. “Janonio Boutique” suteikė labai daug patirties kuriant socialinio verslo startuolį, nes reikėjo dirbti su visiškai nauja komanda ir visai nauja tema.

Konkurso „Start Strong 3+3 Student Entrepreneurship” laimėtojai ir ateityje planuoja daug dėmesio skirti socialinio verslo plėtojimui, bendruomenės stiprinimui ir savanorystei. Laimėję konkursą jie tapo „Start Strong“ alumnais ir prisijungė prie ankstesnių metų konkursų laimėtojų būrio, kurie savo jėgas skirs ateinančių „Start Strong“ kartų ugdymui ir bendruomenės švietimui.

Komandos „Et Cetera“ nariai Goda, Laura, Edgaras, Robertas ir jų mokytoja Evelina  teigia, kad kelionė į JAV ne tik leido jiems paaugti kaip asmenybėms, bet ir pakeitė požiūrį į tam tikrus dalykus, išmokė atsikratyti stereotipų bei išankstinio nusistatymo. Konkurso laimėtojai džiaugiasi ir yra dėkingi konkurso organizatoriams asociacijai „Karjeros kodas“, JAV Ambasadai Vilniuje bei tarptautinei karjeros ugdymo programai „Start Strong“ už suteiktą unikalią progą tobulėti bei keisti požiūrį.

Kristina Urbonienė

Konkurso koordinatorė, asociacijos „Karjeros kodas“ prezidentė, programos „Start Strong“ vadovė Lietuvoje

 

Nuotraukos iš programos "Start Strong"archyvo

Facebook
Spausdinimo versija
Jūsų komentaras (Į pateiktus komentarus neatsakoma)
Vardas:
El. pašto adresas:
Įžeidžiantys komentarai neskelbiami.
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Spalis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: