Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Projektinis mokyma(is) įsibėgėja

2018 – 2020 m. m. Šiaulių „Juventos” progimnazijos pedagogai dalyvauja naujame Erasmus+ KA1 projekte „Projektinis mokymas(is) – įrankis sėkmingam visuminiam asmenybės ugdymui“, finansuojamame remiant Europos Komisijai „Erasmus+“ programos lėšomis (administratorius - Lietuvos Švietimo mainų paramos fondas).

 

Tad nuo 2019 m. rugsėjo 5d klasės mokiniai mokosi pagal patvirtintą projektinio mokymosi programą, apimančią matematikos, IT, anglų kalbos, dailės ir technologijų, muzikos, istorijos, gamtos ir žmogaus mokomuosius dalykus. Šių dalykų mokytojai planuoja veiklas naudodami google.doc, bendrauja sukurtoje specialioje Messenger grupėje, dalijasi savo kaupiama patirtimi (straipsniai apie projektinį mokymąsi skelbiami internetinėje svetainėje https://sites.google.com/view/pblatjuventa.

Programos įgyvendinimu siekiama kuo mažiau fragmentuoti ugdymą, mokytis tyrinėjant ir žaidžiant, bendraujant ir bendradarbiaujant. Integruotose įvairių dalykų pamokose, kuriose aktualizuojamas gyvenimo ir praktikos ryšys, sukuriamos netradicinės mokymosi aplinkos ir situacijos, mokiniai patiria mokymosi sėkmę, gerėja jų akademiniai pasiekimai, mokymosi motyvacija. Numatytos veiklos skatina penktokus mokymąsi sieti su tikrove, ieškoti sąsajų tarp daiktų ir reiškinių. Pritaikomos jau turimos ir naujos įvairių dalykų žinios, mokomasi rinkti ir naudoti informaciją, sisteminti didelės apimties medžiagą, gebėti kritiškai, argumentuotai aptarti skirtingus požiūrius.

I mokslo metų pusmetis yra skirtas pažinti baltų gentis: jų gyvenimo būdą, papročius, religiją, mitologiją, senuosius matavimo vienetus, skaičiavimo sistemą, autentiškus muzikos instrumentus,  dainas, gyvenamųjų vietų ekosistemas, baltų ženklus, simbolius, t.t.

Rugsėjo mėnesį daug laiko skirta naujų klasės draugų pažinimui, išbandyta daugybė skirstymosi į grupes būdų, prisiminta, kokiomis sąlygomis vyksta sėkmingas darbas grupėse, aptarta lyderystė ir atsakomybių pasidalijimas. Pasitikėjimą vieni kitais (ir tėveliais!) penktokai galėjo pasitikrinti naktiniame žygyje Mūšos tyrelio pažintiniame take. O rugsėjo 20 dieną 5d klasės mokiniams integruota projektinė matematikos pamoka vyko ne mokykloje, o Šiaulių miesto bulvare. Vaikai klausinėjo miestiečių, ką jie žino apie baltus. Po apklausos juventiečių laukė užduotys – nubraižyti diagramą, užpildyti dažnių lentelę, pristatyti darbo rezultatus.

Spalis prasidėjo įdomia išvyka į Naisius: aplankyta Baltų arena, Saulės aikštė, Baltų dievų skulptūrų muziejus, išbandytas molio lipdymas, skaičiuoti atstumai pagal mastelį, analizuoti baltų simboliai. Sukaupę informacijos ir įspūdžių, penktokai kūrė baltų gyvenvietes iš kelintinių skaitvardžių, piešė baltų simbolius, kūrė asmeninį ženkliuką, grojo skudučiais ir būgnais, ruošė skirtingų ekosistemų pristatymus. Nepamirštos ir modernios technologijos: Ipadų ir Shapego pagalba sukurtos medžių pavadinimų formos anglų kalba.

Lapkričio mėnesiui taip pat suplanuota daug veiklų: penktokai kurs ir šifruos koduotas žinutes, rinks informaciją apie tai, kokias medžiagas buityje naudojo senovės baltų gentys, kokius  kasdieninius darbus atlikdavo, gamins medžiagų mini kolekcijas, mokysis dainų ir pan.

Laukia daug darbų, nes gruodžio mėnesį penktokai visus pakvies į baigiamąjį pusmečio renginį „Jei būčiau baltas “.

Vasario pradžioje projektinio mokymosi klasės mokinukai pradės ruoštis pavasariui ir lauks, kol... prabus bitės, nes II - is pusmetis bus skirtas jų pažinimui: mokiniai susipažins su bitininkystės istorija, prekyba medumi ir jo reikšme, pasitelkiant bičių korių sandarą, mokysis sukurti raštą raporto metodu, grafikos redaktoriumi “Canva” kurs medaus produkto etiketę, gebės atpažinti medų pagal jo skonį, dainuos dainas apie bites ir t.t. Projekto pabaigoje penktokai visus pakvies į “Bičių fiestą”.

Projektinės grupės mokytojai tikėdami projektinio ugdymo nauda, nutarė jį išbandyti dirbant su pirmokais. Buvo sukurta integruoto anglų kalbos ir pasaulio pažinimo mokymo programa 1c ir 1d klasėms. Pamokų metu ugdomi bendrieji (pažinimo, socialiniai, kūrybiniai, mokymosi, komunikavimo) ir anglų kalbos komunikaciniai gebėjimai. Suteikiami pasaulio pažinimo dalyko pagrindai, akcentuojant ir įvardijant raktinius žodžius/terminus/išsireiškimus anglų kalba;  mokoma lyginti, analizuoti, apibendrinti, kritiškai mąstyti; organizuojama aktyvi veikla, pagrįsta bendravimu ir bendradarbiavimu.

2019 m. spalio 29 d. Šiaulių Dainų progimnazijoje vyko metodinė - praktinė konferencija “STEAM gebėjimų ugdymo galimybės ir patirtys, auginant mokinio asmenybę”. Juventiečių vykdomą projektą renginyje pristatė projektinės grupės narė, anglųalbos. mokytoja V. Bernikienė.

Projekto koordinatorė  Ž. Leinartienė

Nuotrauka iš projekto archyvo

 

 

Facebook
Spausdinimo versija
Jūsų komentaras (Į pateiktus komentarus neatsakoma)
Vardas:
El. pašto adresas:
Įžeidžiantys komentarai neskelbiami.
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Lapkritis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: