Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Šiuolaikinio meno festivalis VIRUS‘24

2019 10 25 – 2019 12 15
Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245

PROGRAMA

Lapkričio 15 d. (penktadienis)

VIRUS MENAS 16.00 val.

(Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245)

Ievos Mediodios kūrybos paroda

„IEVA MEDIODIA / IŠ NIUJORKO Į 90-tųjų VILNIŲ“.

Ieva Mediodia tapybos meno novatorė, aktyvi Niujorko meno scenos atstovė. Autorės kūryboje ypatingu būdu reiškėsi svarbiausi posąjūdinės Lietuvos meno lūžiai, modernistinės tapybos transformacija į feministinius, kūniškai faktūrinius autorinės technikos dienoraščius. Stipri jausminė ekspresija ir mokslinis diskursas jos kūryboje vėliau sintezuojasi į dabarties jausenas įkūnijančius perregimus, radioaktyviomis spalvomis švytinčius objektus.

http://www.ievamediodia.com/

 

Nancie Naive singlas “Ambitious”.

Nancie Naive (Emilė Skolevičiūtė, g. 1997 m.) – superžvaigždė, kylanti šiuolaikinio meno ir popso laukuose. Nancie gyvena bei kuria Vilniuje. Jos kūriniuose nagrinėjamas moters vaidmuo šių dienų visuomenėje, tarp populiariosios kultūros ir krikščionybės įvaizdžių, tad Nancie nagrinėjamų problemų visumą sutalpina superžvaigždės savoka. Nancie save pačią pateikia kaip meno kūrinį.

https://www.facebook.com/nancienaive/

Garsinė scenografija – OBCDN.

https://soundcloud.com/obcdn

 

Lapkričio 19 d. (antradienis)

VIRUS ŠOKIS 18.30 val.

(Šiaulių dramos teatras, Tilžės g. 155)

Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklis „Kaunas ZOO“.

Šokio ir gyvai atliekamos muzikos spektaklyje nagrinėjama grožio, mados kulto, prabangos siekimo temos ir demonstruojama tuštybė, kurią visa tai atneša. Išryškinamos šiandienės aktualijos, problemos, kurias sukelia gyvenimas „su kaukėmis“. Spektaklyje demonstruojama puikybė ir tuštybė atskleidžia ir tikrąją vidinę individo būseną, kuri dažnai yra silpna ir pažeista iškreiptų, visuomenės primestų dogmų. Stengiamasi atskleisti žmogiškąją prigimtį, kuri yra altruistiška, jautri ir sąžininga savo ir kitų atžvilgiu.

Choreografija: Birutė Letukaitė | kostiumai: Kristina Čyžiūtė ir Birutė Letukaitė | muzika: improvizacinės muzikos grupė „Kaunas Zoo“ | šviesos: Vladimiras Šerstabojevas | šokėjai: Blake Seidel, Chiara Corbetta, Clara Giambino, Erik Zarcone, Evgeniy Kalachev, Jasper Narvaez, Julija Mintautė, Matthew Livingston, Marine Fernandez, Mei Chen.

Trukmė: 60 min.

https://aura.lt/portfolio/kaunaszoo/

Bilieto kaina 8 Eur / 5,50 Eur (Ticket Market)

 

Lapkričio 23 d. (šeštadienis)

VIRUS MADA IR OPERA 19 val.

(Šiaulių lengvosios atletikos maniežas. S. Daukanto g. 25)

Tarptautinis avangardinės mados šou VIRUS’24 ir komiksų opera „Alfa“.

Mados šou renginį praturtins unikali komiksų opera “Alfa”. Tai prabangus meninės drąsos ir išskirtinės raiškos reginys. Dar viena madų šou intriga – maskvietis Roman Jermakov nustebins kostiumo, kaip gyvos skulptūros kombinacijoms. Universalus muzikantas ir kompozitorius Antanas Jasenka išplės mados šou reginį akustiniais peizažais.

Komiksų opera „ALFA“

„α“ („Alfa“) – opera, kurioje drąsiai iškeliami svarbūs šių dienų socialiniai ir kultūriniai klausimai bei iššūkiai, vertinami tiek asmeniniame, tiek istoriniame kontekstuose. Atsigręžiama į tokias temas kaip: lyčių lygybė, mažumų politika, didelių istorijų krizė.

Režisierė, scenografė, kostiumų dailininkė Dr. GoraParasit (Gintarė Minelgaitė) | kompozitorius Albertas Navickas | libreto autorė Gabrielė Labanauskaitė | video menininkas ir scenos dizaineris Oskaras Gudas | iliustratorius Edvinas Špetas | skulptorius Donatas Rapeika |šviesų dailininkas Povilas Laurinaitis | garso režisierius Julius Aglinskas

Prodiuseris OPEROMANIJA

atlikėjai: Nora Petročenko (mecosopranas), Nerijus Masevičius (bosas-baritonas), Ieva Savickaitė (aktorė), Pranas Kentra (el. gitara), Agnė Rimgailaitė (akordeonas), Monika Zenkevičiūtė (elektronika). Trukmė – 50 min.

http://www.menufaktura.lt/?m=1199&s=68698

 

Antano Jasenkos muzikinė scenografija.

Antanas Jasenka sėkmingai leidžia savo darbus užsienio įrašų kompanijose, dažnai pasirodo įvairiuose naujosios muzikos festivaliuose. Vedė elektroninei muzikai skirtas radijo laidas, taip pat kuria garso aplinką teatro spektakliams.

https://www.facebook.com/antanas.jasenka

Bilieto kaina 10 Eur / 7 Eur (Ticket Market)

 

Lapkričio 26 d. (antradienis)

VIRUS ŠOKIS 18.30 val.

(Šiaulių dramos teatras, Tilžės g. 155)

Spektaklis “my saturday went pretty well until I realized it was monday”, HARTMANNMUELLER, Vokietija

Bandymai išsaugoti žmogaus kūną – priklausomai nuo konservavimo rūšies – gali būti bet kokie nuo poetinių iki makabriškų, savotiškai linksmų ar destruktyvių. Tokie bandymai meta iššūkį pažvelgti į kūno galimybes ir jo ribotumą. Tuomet, kai kūnas atsiduria vakuume arba yra įvyniojamas į plastiką, jis deformuojamas, pakinta jo funkcijos ir tai, kaip mes jį suvokiame. Eksperimentuodami savo pačių kūnais HARTMANNMUELLER spektaklyje „my saturday went pretty well until I realized it was monday“ žvelgia į Šekspyro personažą Hamletą iš išskirtinės perspektyvos – į Hamletą tokį, kuris, pasirodo, yra įstrigęs savo suvaržymuose ir savo kūne. Perimdami Hamleto problemas ir dekonstruodami jo kūniškumą, kūrėjai visa tai perkelia į šių dienų pasaulį, į šiuolaikinius kūnus, savotiškai tampančius išnarintais sąnariais, o toks fizinis ribotumas ima kelti apgaulingą sąmyšį.

 

Idėja, choreografija ir muzikos kompozicija – HARTMANNMUELLER Atlikėjai – Simon Hartmann, Daniel Ernesto Mueller Dramaturgija – Annette Müller Šviesų dizainas – Philipp Zander Produkcija – HARTMANNMUELLER Koprodukcija – tanzhaus nrw Düsseldorf Finansuoja – Kultūros fondas NRW, Federacinės NRW žemės kultūros ir mokslo departamentas

https://www.hartmannmueller.de/

Bilieto kaina 8 Eur / 5,50 Eur (Ticket Market)

 Daugiau informacijos galima rasti adresu https://siauliugalerija.lt/siuolaikinio-meno-festivalio-virus24-atidarymas-spalio-25-d-17-val/

 

Informaciją teikia festivalio organizatorius - Šiaulių dailės galerija

Facebook
Spausdinimo versija
Jūsų komentaras (Į pateiktus komentarus neatsakoma)
Vardas:
El. pašto adresas:
Įžeidžiantys komentarai neskelbiami.
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Lapkritis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: