Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Informuojame, kad dėl techninių kliūčių neprisiskambinantys telefonu 1863, gali susisiekti telefonu  8 41 509 490. Atsiprašome už nepatogumus!

Gegužių progimnazijoje mąstyta apie dvasingumo svarbą šiuolaikinėje mokykloje

2020 m. sausio 23 d. Šiaulių Gegužių progimnazijoje buvo organizuota visuminio ugdymo tarptautinė metodinė-praktinė konferencija „Ugdymo dvasingumo svarba šiuolaikinėje mokykloje“, skirta M. K. Čiurlionio bei P. Višinskio 145-osioms gimimo metinėms pažymėti. Sulaukta apie 180 dalyvių iš visos šalies (Raseinių, Akmenės, Kelmės, Mažeikių, Elektrėnų, Rietavo, Skuodo,  Klaipėdos, Šakių, Radviliškio, Vilniaus, Panevėžio, Telšių, Tauragės, Plungės, Šiaulių miestų ir rajonų) ir net iš Ukrainos, Latvijos.

 

Konferencija pradėta Gegužių progimnazijos mokytojų patirtimi – vesta 17 įvairių dalykų pamokų, kurias vedė 22 mokytojai, stebėjo 165 mokytojai (lietuvių k. pamoka ,,Kurkime savo legendą“, anglų k. – „Amžinosios žmogiškosios vertybės mene“ („Eternal Human Valuesin Art“), technologijų – „Sausainių angeliukų dekoravimas“, pasaulio pažinimo – ,,Pasivaikščiojimas su...“, fizinio ugdymo – ,,Vertybių ugdymas žaidimų pagalba“, NŠ – ,,Aerobika – tai laimės pojūtis“, muzikos – ,,Melodija - tekanti muzikos upė“, dailės – ,,Širdimi matau ir kuriu grožį“, chemijos – ,,Cheminiai elementai ir jų junginiai“, etikos – ,,Šviesoraštis - pasaulio, savęs ir vertybių pažinimo būdas...“, integruotos pamokos: literatūros ir tikybos „Kada žmogus jaučiasi laimingas?“, technologijų (konstrukcinės medžiagos) ir dailės ,,Raktų pakabukas – angelas“, fizikos ir vokiečių k. „Žmogus, šviesa ir jos atspindys“, IT ir dailės „Prie tavųjų pečių - tartum sienos tvirtos, prisiglausti galiu nuolatos...“, lietuvių k. ir muzikos ,,Kuriame pasaką“, matematikos ir IT ,,Stebuklų žemėlapis“, matematikos, pasaulio pažinimo ir lietuvių k. ,,Mokausi dalinti ir dalintis“).

Atvirose pamokose mokytojai kartu su mokiniais ieškojo atsakymų į klausimus: kas mums suteikia stiprybės, kokie mes norime būti, kaip šviesoraštis padeda suvokti save ir pasaulį, koks žmogaus ir šviesos santykis, koks tėvo vaidmuo šeimoje, kaip pasaka keičia vidinį pasaulį, kokiomis vertybėmis vadovaujasi žmogus, kad būtų sėkmingas, ar įmanoma išmatuoti atstumą iki stebuklo, kokios vertybės atsispindi įvairiausių laikmečių garsių autorių meno kūriniuose, kaip mes gyvename, ar galime kuo nors prisidėti, kad mūsų aplinka būtų švaresnė, gražesnė ir jaukesnė, kaip išmokti garbingai laimėti,  ar žmogus turi savo Angelą sargą, koks jis.

Šių metų konferencijos atidarymas buvo unikalus ir jaudinantis: skambant mokyklos choro „Strazdanėlės“ (vadovė Raimonda Janulienė) dainai, Silvija Baranauskienė, Šiaulių Gegužių progimnazijos – Taikos mokyklos direktorė, LHPA valdybos narė, HP riterė, tarė gražiausius žodžius, palinkėjimus vaikeliams žemaičių tarme. Pasveikinusi dalyvius, padėkojusi visiems, kad einame viena kryptimi, kad esame kartu, pristatė konferencijoje dalyvaujančius asmenis: Editą Minkuvienę, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Žmonių gerovės ir ugdymo departamento Švietimo skyriaus vedėją, prof. dr. Joną Kievišą, Juozą Pabrėžą, ŠU docentą, Auksę Narvilienę, Taikos vėliavos komiteto Lietuvoje prie JTO pirmininkę,  Vaidą Arvasevičių, lektorių, seimo nario S. Tumėno patarėją Nerijų Brazauską, HPA narius (Ireną Stulpinienę, Mariną Korinevskąją, Viktoriją Bak (Ukraina), Stanislavą Kruką (Ukraina)), Aleksejų Leonovą, skulptorių iš Ukrainos. Progimnazijos direktorė pasidalino prisiminimais apie nueitą kelią humanistinės pedagogikos link: Šalvos Amonašvilio, mokslininko, pedagogo ir psichologo, humanistinės pedagogikos kūrėjo ir puoselėtojo, viešnagė, jo pamokos, Taikos vėliavos įteikimas, Humanistinės mokyklos vardo gavimas, kasmetinės konferencijos, kuriose kalbėta įvairiomis aktualiomis temomis. Pranešimo pabaigoje Silvija Baranauskienė vaizdo įrašo pagalba perdavė Šalvos Amonašvilio sveikinimus bei linkėjimus.

Plenariniame posėdyje išklausyti pranešinai: „Ar dvasingumo ugdymas yra iššūkis švietimo sistemai?“ (E. Minkuvienė), „Ugdymo dvasingumas demokratinės kultūros erdvėje“ (J.Kievišas). Dailės galerijoje „Erdvė“ atidaryta Aleksėjaus Leonovo skulptūrų fotografijų paroda „Dvasios keliais“. Menininkas pasidžiaugė savo pirmuoju apsilankymu Šiaulių mieste, akcentavo, kad savo paroda jis išreiškia tikėjimą žmogaus galimybėmis, grožiu, geresne ateitimi visiems žmonėms. Silvija Baranauskienė pakvietė visus dalyvauti skulptūrų parodos atidaryme Ch. Frenkelio rūmuose.

Konferenciją tęsė diskusijos ugdymo dvasingumo temomis trijuose srautuose: V. Bak kvietė diskutuoti tema „Dvasinis mokytojo pasaulis ir jo įtaka ugdymo(si) aplinkai“; V.Arvasevičius – „Charakterio rengyba“;  S. Krukas – ,,Ugdyti – tai stiprinti vaiko dvasią“.

Konferencijos pabaigoje diskusijoje bandyta atsakyti į klausimą, kodėl ugdymo dvasingumas yra iššūkis, procesas, turintis slenksčių.

 

 

Parengė

Reda Zalogienė, direktorės pavaduotoja ugdymui

Renalda Savickienė, lietuvių k. ir literatūros mokytoja

Nuotraukos mokytojos Ilonos Zazienės, Danos Kulikauskienės

2020-01-23

Facebook
Spausdinimo versija
Jūsų komentaras (Į pateiktus komentarus neatsakoma)
Vardas:
El. pašto adresas:
Įžeidžiantys komentarai neskelbiami.
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

   
 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282901
Vasaris
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: