Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Daugelį mokyklų kamuojančią problemą nesunkiai išsprendė šiauliečiai

Šiais mokslo metais šalies mokykloms tenka spręsti papildomą galvosūkį. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai į ugdymo planus nurodžius įtraukti trečią savaitinę fizinio aktyvumo pamoką, daugelis mokyklų vadovų susimąstė, kaip tai įgyvendinti. Dažnu atveju, ne pačios moderniausios ir ne itin erdvios mokyklų sporto salės ir taip vos talpina fizinio pamokas, ribotas ir techninių priemonių pasirinkimas. Į situaciją kūrybiškai pažiūrėjo Šiaulių Salduvės progimnazijos bendruomenė. Jos gerąjį pavyzdį jau dabar galėtų kopijuoti kitos miesto ir Lietuvos mokyklos.

Ne pačią erdviausią sporto salę turinčios Šiaulių Salduvės progimnazijos direktorei Natalijai Kaunickienei trečios fizinio lavinimo pamokos įvedimas nedavė ramybės nuo šių metų pavasario. Pasirinkimas nebuvo sudėtingas – jei nėra vietos savose patalpose, reikia ieškoti kitų. Pasirodo, puikiai aprūpintų, profesionaliems sportininkams skirtų sporto bazių Šiaulių mieste yra ne viena. Praktiškai visos jos mokinių pamokų metu yra beveik visiškai tuščios.

„Džiaugiamės, kad Salduvės progimnazijai kilo mintis išvažiuoti iš savo sporto salės, nes čia, šioje erdvėje, sąlygos yra puikios, kaip ir aukšto meistriškumo sportininkams. Jau keletą mėnesių vyksta šios išvažiuojamosios pamokos Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre, matosi, kad mokinių motyvacija lankyti pamokas yra sustiprėjusi, mažiau atsikalbinėjimų, tėvų raštelių, niekas nevėluoja. Akivaizdu, kad aplinka ir techninių priemonių panaudojimo galimybės daug ką lemia. Prie šios idėjos geranoriškai prisidėjo ir keleivių vežimo bendrovė „Busturas“, kuri veža mokinius pagal sutartą grafiką į sporto bazę ir po pamokos vėl parveža į mokyklą. Visas šis procesas iš tiesų nėra brangus, o šiuo atveju mokyklai netgi nekainuoja papildomai“, – apie Šiaulių mokyklos realizuotą naujovę kalbėjo Šiaulių miesto savivaldybės Žmonių gerovės ir ugdymo departamento direktorė Asta Lesauskienė.

Pasak  Šiaulių Salduvės progimnazijos direktorės Natalijos Kaunickienės, papildoma savaitinė pamoka Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre rengiama visiems 3, 4, 5, 6 klasių mokiniams. Projekte dalyvauja 289 mokiniai (12 klasių komplektų) ir 9 mokytojai (iš jų 3 fizinio ugdymo). Pavyzdžiui, antradienį 8 val. prailgintų autobusu į pamoką iš mokyklos išvyksta visos trys trečiosios klasės. Jiems pradėjus sportuoti, grįžęs autobusas atveža visus mokyklos penktokus. Mokiniai taip pat grįžta dviem reisais. Kelionės ir sporto komplekso nuoma mokyklai papildomai nekainuoja. Atsiradusias išlaidas jie apmoka Savivaldybės finansuojamo sveikatinimo projekto lėšomis.

„Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis disponuoja visos savivaldybės. Mes skelbėme konkursą sveikatinimo projektams ir komisija paskyrė finansavimą Salduvės progimnazijos iniciatyvai. Kitos mokyklos kol kas nepretendavo, tačiau galėtume finansuoti ir daugiau panašių projektų“, – teigė Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė.

Anot Sporto skyriaus vadovo Gintaro Jasiūno, fizinio aktyvumo pamokoms būtų galima išnaudoti ne tik kitas miesto sporto bazes, bet net ir atnaujintas gimnazijų sporto sales.


Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
tel. (8 41) 596 304,
el. p. vitalis.lebedis@siauliai.lt

V. Lebedžio nuotraukos


Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Gruodis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: