Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.


 

 

Informacija apie aplinką

Apie Šiaulių miesto aplinką

Informacijos apie aplinką sąvadas

Apinkos monitoringo ataskaitos

Šiaulių miesto savivaldybės aplinkos monitoringo programa 2015 - 2020 metams

 

Užbaigto projekto "Talkšos ežero šiaurinės dalies valymas ir prieigų sutvarkymas" metinė ataskaita. 2018 m.

Buvusios naftos bazės su aplinkinėmis teritorijomis abipus Aviacijos gatvės Šiaulių mieste detalus ekogeologinis tyrimas. Ataskaita. I Tomas.

Buvusios naftos bazės su aplinkinėmis teritorijomis abipus Aviacijos gatvės Šiaulių mieste detalus ekogeologinis tyrimas. Ataskaita. II Tomas.

 

Želdiniai

Leidimai saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo, genėjimo darbams

Rėkyva

 Aerodromo sanitarinė apsaugos zona

  • Tarptautinis Šiaulių oro uostas.
  • Aerodromo SAZ nustatytas pagal modeliuojant nustatyto suminio visų orlaivių perspektyvinės veiklos keliamo viršnorminio triukšmo kontūro (65-70 dBA) ribas (ten kur jos išeina už oro uosto teritorijos ribų), o kitose vietose (ten kur jos neišeina už oro uosto teritorijos ribų) SAZ sutapatintas su oro uosto teritorijos riba.
  • Aerodromo SAZ apima 831,76 ha plotą.
  • Aerodromo SAZ riba patvirtinta Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos 2016-11-07 sprendimu Nr.:BSV.6-1045(19.8.5 6.11) „Dėl planuojamos ūkinės veiklos galimybių“.
  • Brėžinys 1, brėžinys 2.
  • Tarptautinio Šiaulių oro uosto poveikio visuomenės sveikatai vertinimo ataskaita (Ataskaitos byla saugoma Miesto ūkio ir aplinkos skyriuje). Priedas.

Šiauliai įsikūrę rytiniuose Žemaičių aukštumos šlaituose, gana pakilioje vietoje, Mūšos, Dubysos, Ventos ir Nevėžio baseinų takoskyroje. Prasidedantys upeliai beveik nepastebimi. Miesto vaizdą pagyvina nedidelės kalvos, ežerai ir tvenkiniai. Pietinėje Šiaulių pusėje, už 5 km nuo miesto centro, pelkių ir durpynų apsuptas tyvuliuoja 10 pagal didumą Lietuvoje Rėkyvos ežeras. Jo plotas 1179 ha. Rėkyvos ežeras, didesnė dalis Piktmiškio durpyno ir visas pabalių durpynas priklauso miestui, o kiti Rėkyvos ežero baseino durpynai - Rėkyvos, Aukštapelkės, Lieporių - jau rajono teritorijoje.

Pačiame mieste, įduboje, yra 4 ha užimantis Prūdelio tvenkinys, šalia jo telkšo 2000 m iš šiaurės į pietus ištįsęs Talkšos ežeras. Jo plotas - 56,2 ha. Tuoj pat į šiaurę nuo Talkšos 16,6 ha ploto - Ginkūnų ežeras.

Iš Rėkyvos ežero ištekanti ir pro durpynus pravinguriuojanti Kulpės upė (jos ilgis 25,8 km) nuo Serbentų gatvės viaduko požeminiu tuneliu srūva maždaug iki Prūdelio sujungia Talkšos ir Ginkūnų ežerus, o už Šiaulių įteka į Mūšą . Kulpė dešinysis Mūšos intakas. Kulpėn vandenys suteka ir iš kitų Rėkyvos ežero baseino vietų. Nedidelis Vijolės upelis, tekėdamas per miesto pramoninį rajoną, "surenka" paviršines (lietaus) nuotekas nuo įvairių pramonės įmonių teritorijų (į šį upelį suvesta apie 20 lietaus nuotekų išleistuvų).

Kalvočiausią rytinę Šiaulių pusę dabina Švedės (Ginkūnų) tvenkinys, įrengtas Švedės pelkėje, išnaudoto durpyno vietoje. Jo plotas - 112, 1 ha.

Vandens telkinių Šiaulių mieste yra palyginus nemažai - jie užima apie 1280 ha (15,7 %) miesto teritorijos. Daugelio ežerų, tvenkinių, upelių ir griovių būklė skatina imtis hidrotechninių priemonių, tačiau jų įgyvendinimą komplikuoja biologinės įvairovės apsaugos ir kt. reikalavimai. Atvirų vandens telkinių hidrocheminius tyrimus ir paviršinių (lietaus) nuotekų tyrimus nuo 1994 m. vykdo Municipalinė aplinkos tyrimų laboratorija    (www.matl.lt).

Talkšos ežeras gali tapti puikiu subalansuotosios plėtros pavyzdžiu, kur suderinami aplinkosaugos, socialiniai ir ekonominio vystymo aspektai. Išvalius ežerą ir pagerinus jo gamtosauginę būklę, ežeras įvairiais požiūriais - rekreacijos, sporto, gamtos pažinimo - taps patrauklus šiauliečiams ir miesto svečiams.Ateityje Talkša galėtų tapti tarptautinių irklavimo varžybų centru.

Šiauliuose yra 16 parkų, kurie užima 1177 ha plotą. Net 3 Šiaulių miesto parkai - Didždvario, Gubernijos ir Rėkyvos, yra įtraukti į Kultūros vertybių registrą. Be šių - senųjų želdynų, mieste kuriami ir nauji - prie vaikų klinikų jau kelis metus sodinamas Naujasis parkas, kuriamas Gytarių mikrorajono skveras.

Visa informacija apie Šiaulių m. aplinką yra kaupiama miesto savivaldybės Miesto ūkio ir aplinkos skyriuje.

 


Paskutinis atnaujinimas: 2020-09-04 10:07:02 Grįžti


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Lapkritis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: