Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

 


 

Epidemiologinė situacija Šiaulių mieste nebegerėja

Šiaulių miesto savivaldybės organizuotoje spaudos konferencijoje pristatyta naujausia informacija apie COVID-19 situaciją mieste ir regione. Pastarąsias savaites COVID-19 situacija Šiauliuose gerėjo: fiksuotas mažėjantis naujų susirgimų skaičius, vis didesnė atliekamų COVID-19 testų dalis buvo neigiami. Tačiau visuomenės sveikatos specialistai sunerimo dėl praėjusios savaitės, sergamumo rodikliai, nors ir nežymiai, ėmė didėti.

Simona Abromavičienė, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento vadovė, pasidalino informacija apie praeitos savaitės susirgimų ir viruso kontrolės duomenis. Per praėjusią savaitę Šiaulių mieste registruota 140 naujų COVID-19 atvejų ( užpraeitą savaitę – 135). Šiuo metu Šiaulių mieste statistiškai serga 350 gyventojų, o per visą laiką pasveiko 8469. Per pastarąsias 14 dienų, Šiaulių mieste sergamumas siekė daugiau nei 266 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Atliekamų COVID-19 testų teigiama dalis – 7,6 proc. Lyginant dabartinę karantino situaciją su ankstesnių savaičių duomenimis, Šiaulių mieste situacijos pagerėjimas nepastebimas, atvirkščiai,  susirgimų skaičius nežymiai išaugo. Šiaulių mieste viruso protrūkiai buvo registruoti gamybos ir prekybos įmonėse, Šiaulių respublikinės ligoninės Ortopedijos – traumatologijos skyriuje

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis, komentuodamas situaciją dėl karantino apribojimų sušvelninimo, apgailestavo, kad verslininkai, kuriems leista atnaujinti veiklą, neparodė didelės iniciatyvos. Praeitos savaitės pabaigoje Vyriausybė ir Šiaulių miesto savivaldybė kvietė į darbus grįžtančius prekybininkus bei paslaugų teikėjus užtikrinti savo klientų ir kartu dirbančių bendradarbių saugumą savanoriškai atliekant COVID-19 testus.  Verslininkai, atnaujinantys savo veiklą ir toliau yra raginami nemokamai išsitirti dėl koronaviruso. Tai padaryti galima registruojantis per Karštosios koronaviruso linijos 1808 sistemą dviem būdais – pildant elektroninę registracijos formą arba telefonu. Į Karštąją liniją telefonu 1808 nuolat kreipiasi didelis skaičius žmonių, dėl linijos užimtumo gali būti sunku prisiskambinti. Dėl šios priežasties rekomenduojama rinktis greitą ir patogią registraciją elektroniniu būdu pildant elektroninę registracijos formą adresu https://selfreg.myhybridlab.com.

Asta Lesauskienė, Žmonių gerovės ir ugdymo departamento vadovė, pasidalino informacija apie vaikų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių lankomumo galimybes. Galiojant karantino situacijai, tiesioginį ikimokyklinį ugdymą buvo kviečiamos pasirinkti tik tos šeimos, kurios neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu. Pasiekus 50proc. ugdymo įstaigų lankomumą, tėvelių prašoma pateikti pažymas, kuriose įrodoma, kad darbo pareigas jie vykdo ne nuotoliniu būdu. Būtinųjų tarnybų darbuotojams (policijos pareigūnams, medikams, ugniagesiams ir kt.) pažymų pristatyti į ugdymo įstaigas nebūtina. Pažymas pristatančioms šeimoms įstaigų lankomumas nėra ribojamas.

 

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

      


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Balandis
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: