Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

 


 

COVID-19 situacija Šiauliuose gerėja

Šiaulių miesto savivaldybės organizuotoje spaudos konferencijoje pristatyta naujausia informacija apie COVID-19 situaciją mieste ir regione. Pastarąsias tris savaites COVID-19 situacija Šiauliuose gerėja: fiksuojamas vis mažesnis naujų susirgimų skaičius, prasidėjo prioritetinių grupių vakcinacija, o pošventinis laikotarpis neatnešė naujos užsikrėtimų augimo bangos.

 

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika tradiciškai pradėjo spaudos konferenciją ir padėkojo šiauliečiams už atsakingą karantino laikymąsi šventiniu laikotarpiu, kurio teigiamus rezultatus matome jau dabar – pirmą kartą nuo lapkričio mėnesio pradžios ligoninėje gydoma mažiau nei 100 COVID-19 pacientų. Šiuo metu Respublikinėje Šiaulių ligoninėje gydomi 91 koronavirusu sergantys pacientai, 21 iš jų – intensyviosios terapijos skyriuje. Apie mažėjantį COVID-19 išplitimą visuomenėje byloja ir mažėjantis koronavirusu užsikrėtusių ligoninės personalo darbuotojų skaičius: praėjusią savaitę užsikrėtė 11 darbuotojų, kai tuo tarpu prieš keturias savaites šis skaičius siekė net 92. Šiuo metu 27 ligoninės darbuotojai turi laikiną nedarbingumą dėl COVID-19, o praėjusį mėnesį ši statistika vis dar svyravo nuo 100 iki 150. Respublikinėje Šiaulių ligoninėje taip pat įsibėgėjo vakcinacija, pirmasis skiepijimo etapas eina į pabaigą – iš viso jau paskiepyti 1349 darbuotojai.

Remigijus Mažeika priminė ir padrąsino gyventojus, turinčius sveikatos problemų, nedelsti ir nebijoti kreiptis pagalbos į Respublikinę Šiaulių ligoninę, patikindamas, kad medikams yra sudarytos visos galimybės dirbti visu pajėgumu, užtikrinant pacientų saugumą.

Simona Abromavičienė, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento vadovė, antrino Remigijui Mažeikai ir pristatė skaičius, kurie iliustruoja stabiliai gerėjančią, tačiau vis dar įtemptą, situaciją Šiaulių mieste. Per praėjusią savaitę Šiaulių mieste registruoti 235 nauji COVID-19 atvejai (užpraeitą savaitę – 411). Pagal užsikrėtusiųjų asmenų skaičių, tenkantį 100 tūkst. gyventojų, Šiaulių miestas taip pat „iškrito“ iš didžiausio sergamumo savivaldybių sąrašo pirmosios pusės ir dabar yra 34-oje vietoje iš 60 savivaldybių. Šiuo metu Šiaulių mieste serga 1720 gyventojų, o per visą laiką pasveiko 5989. Šiaulių apskrityje vis dar nerimą kelią viruso židiniai šeimose bei socialinės globos įstaigose.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė informavo, jog praėjusią savaitę buvo paskiepyti karščiavimo klinikos, mobiliojo patikros punkto, socialinės globos įstaigų, ilgalaikio gydymo centro bei socialiniai darbuotojai. Atlikus greituosius testus, buvo nustatyta, jog didelė dalis prioritetinių grupių asmenų turi antikūnų, todėl buvo pereita prie kitų grupių skiepijimo: laboratorijos darbuotojų, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojų, vykstančių į viruso plitimo židinius, bei kitų asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis pažymėjo, jog šiuo metu vieni svarbiausių klausimų kovoje su koronaviruso plitimu, yra pasirengimas masinei vakcinacijai. Šiaulių miesto savivaldybės administracija jau ruošiasi asmenų, vyresnių nei 65 metai skiepijimui bei skiepijimo centrų įkūrimui. Planuojama, jog skiepijimų centrai įsikurs dviejų Šiaulių miesto mokyklų sporto salėse, kurios būtų geografiškai patogios miesto gyventojams, turėtų įėjimus iš lauko pusės, būtų pritaikytos neįgaliesiems ir lengvai pasiekiamos viešuoju miesto transportu.

 Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

      


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Balandis
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: