Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

 


 

Epidemiologinė situacija Šiaulių mieste

Šiaulių miesto savivaldybės organizuotoje spaudos konferencijoje pristatyta naujausia informacija apie COVID-19 situaciją mieste ir regione. Pastarąsias septynias savaites COVID-19 situacija Šiauliuose gerėja: fiksuojamas pamažu mažėjantis naujų susirgimų skaičius, o vis didesnė naujai atliekamų COVID-19 testų dalis yra neigiami.

 

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika informavo, kad šiuo metu ligoninėje yra gydomi 29 koronavirusu sergantys pacientai, 6 iš jų – intensyviosios terapijos skyriuje. Dėl sumažėjusio sergančiųjų skaičiaus, vienas COVID-19 reanimacijos skyrius buvo uždarytas, jo darbuotojai grįžo prie ankstesnių savo darbo funkcijų.

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje antrąja vakcina yra paskiepyti visi norą pareiškusieji personalo darbuotojai (88 proc. ligoninės personalo) ir jau yra įgavę imunitetą, kuris žmogaus organizme susidaro per 10 dienių. Likusioji ligoninės personalo dalis, kuri yra atsisakiusi vakcinacijos, yra tikrinama COVID-19 testais du kartus per savaitę tam, kad ligoninėje būtų užtikrinamos saugios darbo sąlygos. Dalis nesiskiepijusių, dabar pareiškė norą gauti vakcinos dozę. Remigijus Mažeika patvirtino, kad šiuo metu ligoninės personalo tarpe nėra užsikrėtusiųjų koronavirusu, todėl jaučiant poreikį, skatina kreiptis medicininės pagalbos. Planinių paslaugų besikreipiančių pacientų srautas jau auga, dėl to šiek tiek mažėja ūmių atvejų skubiosios pagalbos - priėmimo skyriuje.  

Edita Satkevičienė, NVSC Šiaulių departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vadovė, pristatė bendrinę epidemiologinę situaciją Šiaulių mieste ir apskrityje. Lyginant ankstesnių savaičių rodiklius, šiuo metu naujų susirgimų atvejų skaičiai yra ženkliai sumažėję. Per praėjusią savaitę Šiaulių mieste registruotas 71 naujas COVID-19 atvejis ( užpraeitą savaitę – 140). Per pastarąsias 14 dienų, Šiaulių mieste sergamumas siekė 202 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Šiaulių apskrityje užregistruoti 3 įvežtiniai atvejai – iš Vokietijos, Jungtinių Arabų Emyratų ir Prancūzijos, registruota ir keletas naujų COVID-19 židinių. Praeitą savaitę mobiliajam punkte buvo atlikta 500 COVID-19 tyrimų ir iš jų 11proc. sudarė teigiami rezultatai.

Antanas Bartulis, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius, informavo apie naujausius viruso valdymo sprendimus. Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje atkreiptas dėmesys į faktorius, kurie neleidžia pasiekti dar geresnių rezultatų stabdant COVI-19 ligos plitimą. Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir Šiauliuose pereina į kitą etapą – į individualių ir židinių atvejų fazę. NVSC rekomenduoja sirpinti kontrolę verslo bendrovėse.

„Nors beveik metus verslas dirba pandemijos sąlygomis, užtenka nedidelės klaidos ir vėl atsiranda nauji židiniai. Ekstremalių situacijų komisija kreipiasi į miesto verslo bendruomenę prašydama neatsipalaiduoti ir toliau griežtai laikytis visų darbuotojų saugos reikalavimų. Jei tik pamanysime, kad viską jau sėkmingai suvaldėme – labai greitai liga mus už tai gali nubausti. Gyventojų prašome sąžiningai teikti su susirgimais šeimose susijusią informaciją, neperdavus duomenų epidemiologinius tyrimus atliekantiems specialistams, nelieka galimybės išaiškinti užkrato plitimo grandinės. Turime pavyzdį kaimyninėje Lenkijoje, kai augantys susirgimų rodikliai vėl grąžino visuomenę į sudėtingą situaciją“, – komentavo Antanas Bartulis.

Anot Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus, Savivaldybė toliau sistemingai ir griežtai kontroliuos karantino reikalavimų laikymąsi viešose erdvėse, įmonėse ir organizacijose, tikrins šiauliečius saviizoliacijoje.

Ekstremalių situacijų komisija pavedė Šiaulių miesto savivaldybei imtis koordinuoti karantino kontrolę vykdančių institucijų veiklą, kad Vyriausybės pavestas funkcijas būtų galima atlikti efektyviau, mažesnėmis sąnaudomis, nedubliuojant veiksmų. Komisijos posėdyje taip pat nuspręsta panaikinti papildomus sugriežtinimus, kurie galiojo neformalaus sportinio ugdymo ir aukšto sportinio meistriškumo srityse. Mūsų mieste treniruojant sportininkus liks galioti tik Vyriausybės patvirtinti apribojimai.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius informavo, kad jis pasirašė įsakymą dėl galimybės atlikti profilaktinius COVID-19 tyrimus gamybos ir viešąsias paslaugas teikiančių miesto įmonių darbuotojams, kurie turi tiesioginį kontaktą su kitais asmenimis. Gamybos įmonių darbuotojai vienkartinius COVID-19 PGR tyrimus gali atlikti iki kovo 14 dienos, viešąsias paslaugas mieste teikiančių įstaigų darbuotojai – iki kovo 7 dienos. Taip siekiama užkirsti kelią naujų viruso židinių susidarymui darbo kolektyvuose.

„Platesnis ištyrimas leistų išaiškinti daugiau likusių viruso atvejų, nukreipti kontaktavusius žmones į saviizoliaciją, taip pasiektume dar geresnių viruso valdymo rezultatų. Po to numatome tirti prekybos, paslaugų ir viešojo sektoriaus darbuotojus“, – sakė Antanas Bartulis.  

 Viktorija Palčiauskienė, Šiaulių miesto savivaldybės sveikatos skyriaus vedėja, pristatė informaciją susijusią su Šiaulių miesto gyventojų grupių vakcinacija. Šią savaitę Šiaulių miestui turi būti pristatyta apie 2900 vakcinos dozių ir tai yra didžiausias vakcinų kiekis, kuris buvo gautas Šiaulių miestui. Didžioji dalis šių vakcinų bus skiriamos prioritetinėms grupėms. Taip pat šią savaitę prie vakcinavimą vykdančių Šiaulių centro poliklinikos ir Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro prisijungs 11 privačių pirminio lygio asmens sveikatos priežiūros įstaigų, kurios organizuos skiepijimą savo patalpose. Iki šios dienos jau yra paskiepyti 5400 miesto gyventojų, iš jų 800 žmonių yra paskiepyti antrąja vakcinos doze.Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

      


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Kovas
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: