UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ sėkmingai įsigijo pigesnės elektros energijos – sutaupys 80 tūkstančių eurų

Šiaulių miesto gatvių apšvietimas nuo 2020 m. liepos 1 d. kainuoja pigiau, nes šį darbą atliekanti savivaldybės bendrovė sėkmingai įsigijo pigesnės elektros energijos prieš tai nutraukusi sutartį su ankstesniu elektros energijos tiekėju.

UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ specialistų apdairumas ir kainų stebėsena bei pigiau nupirkta elektros energija leis miestui per metus sutaupyti apie 80 tūkstančių eurų. UAB „Šiaulių gatvių apšvietimo“ vadovas Tomas Petreikis pasidžiaugė, kad elektros energijos tiekėjas, su kuriuo bendrovė buvo saistoma dar galiojančia sutartimi, sutiko ją nutraukti anksčiau termino ir taip pademonstravo gerą valią savivaldybės bendrovės ir visų šiauliečių atžvilgiu. „Dabar miestas gatvių apšvietimui sutaupys ženklią sumą, kurią savivaldybė galės panaudoti kitoms reikmėms“, –  sako T. Petreikis.

„Šiaulių gatvių apšvietimo“ specialistai, stebėdami elektros energijos kainų svyravimus „Nord Pool“ biržoje, nepraleido svarbaus momento, kai elektros energijos kaina buvo nukritusi iki rekordinių žemumų. Nors bendrovės sutartis su elektros energijos tiekėju galiojo iki 2020 metų rugpjūčio 1 dienos,  pasinaudojęs sutartyje numatyta sąlyga nutraukti sutartį abipusiu šalių susitarimu, „Šiaulių gatvių apšvietimas“ kreipėsi į elektros energijos tiekėją su siūlymu nutraukti galiojančią sutartį, jeigu bendrovei pavyktų įsigyti pigesnės elektros energijos. Atlikus viešojo elektros energijos pirkimo procedūras per Centrinę perkančiąją organizaciją (CPO) ir gavus pasiūlymų įsigyti pigesnės elektros energijos, neprieštaraujant tiekėjui sutartis buvo nutraukta nepasibaigus sutarties galiojimo terminui.

Kaip vykdoma didmeninė prekyba elektros energijos sektoriuje?

Didmeninė prekyba Lietuvos elektros rinkoje vykdoma dviem būdais – prekyba dvišaliais sandoriais ir prekyba elektros biržoje. Siekiama, kad elektros energijos birža taptų pagrindiniu didmeninės prekybos elektros energija būdu.

Lietuvos elektros birža yra visiškai integruota į Šiaurės Europos šalių elektros biržą ir veikia vadovaujantis tokiais pačiais principais, kokiais vadovaujasi ir kitos regiono šalys. Elektros biržoje vyksta tarptautinė prekyba, kuri yra išankstinė.

„Nord Pool“ yra viena didžiausių Europos elektros energijos biržų, įkurta 2002 m. Šiaurės Europos regione. „Nord Pool“ yra elektros energijos biržos operatorius penkiolikoje Europos šalių: Austrijoje, Belgijoje, Danijoje, Estijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje, Airijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Liuksemburge, Nyderlanduose, Lenkijoje ir Švedijoje.

 

UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“ informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Jūsų komentaras (Į pateiktus komentarus neatsakoma)
Vardas:
El. pašto adresas:
Įžeidžiantys komentarai neskelbiami.
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
Rugsėjis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji:

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.