Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

 


 

Nuotoliniame Šiaulių miesto tarybos posėdyje pristatyta mero ataskaita

Kovo mėnesio Šiaulių miesto tarybos posėdyje teikti svarstyti 36 aktualių miestui klausimų projektai. Tiesioginės transliacijos Šiaulių miesto savivaldybės YouTube kanale metu pristatyta Šiaulių miesto savivaldybės mero 2020 metų veiklos ataskaita.

 

Baigiantis Šiaulių miesto tarybos posėdžiui pristatyta Šiaulių miesto savivaldybės mero ataskaita. Pasak Artūro Visocko, savivalda yra demokratijos vystymosi pagrindas. Nuo savivaldos priklauso, kokio lygio ir kokybės  demokratiniai procesai yra mūsų šalyje. Visa tai reiškiasi per Tarybą ir Tarybos nario institutą, todėl kiekvienas Tarybos narys yra labai svarbus.  Kalbėdamas apie savivaldos stiprinimą, Šiaulių meras akcentavo, kad būtini pasikeitimai, nes remiantis EBPO rekomendacijose Lietuvai pateiktais skaičiais, vis dar esame labiausiai centralizuoto valdymo šalis. Tiek šiauliečiai, tiek visa Lietuva daugiau tikisi iš savivaldos, negu dabar pasiekiami rezultatai, kai dominuoja centralizuotas valdymas.  

Šiaulių miesto mero Artūro Visocko įžangos žodis:

„Brangūs Šiaulių miesto gyventojai, gerbiami Savivaldybės tarybos nariai, administracijos darbuotojai. Nenustebinsiu pasakęs, kad 2020-ieji metai mums visiems buvo neįprasti ir kupini išbandymų. Praėjusių metų vasario pabaigoje Šiauliuose buvo patvirtintas pirmasis COVID-19 atvejis Lietuvoje, pažymėjęs lauksiančios ilgos kovos su šiuo klastingu koronavirusu pradžią. Neilgai trukus Vyriausybė paskelbė karantiną visoje šalies teritorijoje. Įprastomis tapusios kelionės pas draugus ir artimuosius buvo laikinai apribotos, iš kavinių ir restoranų dingo džiugus šurmulys, visi masiniai renginiai buvo atšaukti, o ugdymo procesas ir darbas pradėti organizuoti nuotoliniu būdu – gyvenimas laikinai sustojo.

Kovos su šiuo nematomu priešu pradžia tikrai nebuvo lengva: pandemijos plitimą stabdantiems medikams stigo asmeninės apsaugos priemonių, gyventojams trūko iš lentynų šluojamų veido kaukių ir dezinfekcinio skysčio, o perėjimas prie nuotolinio darbo ir mokymosi ne visada buvo sklandus. Vis dėlto Šiaulių miestas ir visa Lietuva šios pandemijos akivaizdoje sugebėjo parodyti savo ryžtą bei vienybę ir prisitaikė prie pasikeitusių aplinkybių. Siekdami apsaugoti vieni kitus, ilgainiui išmokome laikytis saugaus atstumo, atsisakėme nebūtinų išvykų ir savo namus pavertėme darbo bei mokymosi erdve. Kovos su koronavirusu pradžioje neįkainojama buvo ir socialiai atsakingo verslo pagalba – pavyzdžiui, viena Šiaulių bendrovė, dar prieš paskelbiant pirmąjį karantiną, aprūpino visas miesto švietimo įstaigas dezinfekcijos priemonėmis, o kitos dvi elektroninių ryšių paslaugas teikiančios įmonės suvienijo jėgas ir įvedė internetą iki tol jo neturėjusiems mokiniams. Būtų labai sunku išvardyti visas verslo iniciatyvas, prisidėjusias prie viruso plitimo sustabdymo 2020-aisiais, tačiau esu tikras, kad nė viena jų nebus pamiršta Saulės miesto gyventojų.

Pandemijos akivaizdoje taip pat išryškėjo miesto bendruomeniškumas, kai dešimtys šiauliečių, tarp kurių – ir Tarybos nariai, įsiliejo į savanorių būrį ir laisvu laiku pristatinėjo rizikos grupėms priklausantiems miesto gyventojams būtiniausius produktus, budėjo mėginių paėmimo punktuose, užtikrino viešąją tvarką, kontroliavo saviizoliacijos procesus. Savanoriai neabejotinai tapo pilietiškumo ir atsakomybės pavyzdžiu mums visiems.

Šiandien, praėjus kiek daugiau nei metams nuo pirmojo patvirtinto COVID-19 atvejo Šiauliuose, pagaliau turime vilties, kad masinė vakcinacija mus sugrąžins į normalų gyvenimą. Tačiau nelaukdamas, kol ateis diena, kai mes ir vėl susitiksime miesto aikštėse, parkuose ir gatvėse, noriu padėkoti visiems Šiaulių miesto gyventojams, kurie prisidėjo ir tebeprisideda prie pandemijos suvaldymo: nuo parduotuvių kasininkų, dirbančių net ir didžiausio sergamumo dienomis, ir medikų, kovojančių su virusu priešakinėse linijose, iki policininkų, budinčių miesto gatvėse naktimis, ir paprastų miesto gyventojų, pasiliekančių namuose ir taip saugančių savo bendruomenę, – nuoširdžiai Jums dėkoju už Jūsų neįkainojamą indėlį ir linkiu stiprios sveikatos!

Vis dėlto būtina paminėti, kad 2020-ieji metai Šiaulių miesto istorijoje išliks ne tik kaip kovos su koronavirusu metai, tačiau ir kaip vieni aktyviausių ir sėkmingiausių metų Šiaulių miestui, kuriuos bus nelengva pakartoti. 2020-uosius Saulės miestas užbaigė rekordiniu biudžetu ir įspūdingu įgyvendinamų projektų skaičiumi.

Šiaulių miesto biudžetas per pastaruosius metus daugiau nei padvigubėjo – nuo 84 mln. eurų 2015 metų pradžioje iki beveik 173 mln. eurų 2020-ųjų metų pabaigoje! Šių augančių finansinių ir investicinių rodiklių dėka praėjusiais metais buvo modernizuojama ir įrengiama Šiaulių oro uosto infrastruktūra, rekonstruojamos Bačiūnų ir Vilniaus gatvės bei Aušros alėja, vykdomi kiti Šiauliams reikšmingi projektai – praėjusiais metais mieste buvo įgyvendinama daugiau nei 80 projektų! Mane, kaip Šiaulių miesto merą, ypač džiugina tai, kad vienas iš praėjusiais metais įgyvendintų projektų – Rėkyvos tilto apžvalgos aikštelė, buvo pasiūlytas pačių miesto gyventojų, tad jau turime progą pasidžiaugti ir pirmaisiais dalyvaujamojo biudžeto vaisiais. Džiaugiuosi, kad atsakingas ir tikrai nelengvas Šiaulių miesto savivaldybės praėjusių metų darbas neliko neįvertintas – Europos Taryba Šiaulių miestui paskyrė ženklą už nepriekaištingą valdymą.

2020 metai taip pat buvo Šiaulių miesto diplomatijos įvertinimo metai. Dėka puikių miesto santykių su NATO oro policijos misiją Šiaulių oro uoste atliekančių karinių oro pajėgų junginiais praėję metai buvo gausūs tarptautinės miesto bendruomenės akcijų: liepos mėnesį Fotografijos muziejuje buvo atidaryta bendra šiauliečių ir Jungtinės Karalystės karališkųjų oro pajėgų fotografo darbų paroda, vaizduojanti karių gyvenimą, o rugpjūčio mėnesį Šiaulių miesto centriniame stadione vyko futbolo labdaros turnyras „United Šiauliai“, kurį inicijavo Jungtinės Karalystės karališkųjų oro pajėgų pulkininkas leitenantas Stu Gwinnuttas. NATO oro policijos misiją rugsėjo mėnesį perėmus italams, Italijos karinių oro pajėgų kariai taip pat aktyviai įsitraukė į socialinį miesto gyvenimą ir sukūrė tikrą Kalėdų stebuklą dienos namų „Tik tu“ vaikams, padovanodami 2 000 eurų vertės čekį sporto inventoriui įsigyti ir paruošdami vaikams visą kalną dovanėlių. Dar vienas puikus miesto viešosios diplomatijos ir bendradarbiavimo su verslu pavyzdys – spalio mėnesį pradėtas kurti sakurų parkas, paskirtas Japonijos diplomato Čijunės Sugiharos nuopelnams žmogiškumui atminti. Sakurų parką miestui padovanojo Šiauliuose įsikūrusi JAV bendrovė „LTintus“. Šias visuomenės stiprinimo, tarptautinės bendruomenės įtraukties skatinimo ir miesto gražinimo akcijas įvertino Lietuvos savivaldybių asociacija, paskyrusi Šiaulių miestui svarbiausią šalies savivaldos apdovanojimą už viešosios diplomatijos puoselėjimą – „Auksinę krivūlę“. 

Nors šie metai buvo ypač sunkūs ne tik Šiaulių miestui, bet ir visam pasauliui, su viltimi ir ryžtu žvelgiu į 2021 metus – patvirtintas 174, 4 mln. eurų 2021-ųjų metų biudžetas ir Strateginis veiklos planas leis tęsti pradėtus darbus, kurie reikšmingai prisidės prie Šiaulių miesto gerovės, o mes visi, tikiu, jau greitai susitiksime šviečiančiuose Šiauliuose ir galėsime drauge pasigrožėti besikeičiančiu savo miesto veidu!“

Po įžangos žodžio meras Artūras Visockas, trumpos prezentacijos metu, išskyrė svarbiausius 2020 metų mero ataskaitos  epizodus.

 

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

      


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Balandis
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: