Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

 


 

 

Balsuokite už Metų žodį ir Metų posakį      

Pandeminė situacija vis dar įtempta

Šiaulių miesto savivaldybės surengtoje nuotolinėje spaudos konferencijoje pristatyta naujausia aktuali informacija apie COVID-19 viruso plitimo situaciją ir jo valdymo priemones. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ir Respublikinės Šiaulių ligoninės atstovai konstatavo, kad, nepaisant įvestų karantino priemonių, užsikrėtimo atvejų daugėja. Savivaldybės administracijos ir ligoninės vadovai kreipėsi į šiauliečius, prašydami atsakingumo ir supratingumo.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento vadovė Simona Abromavičienė pabrėžė, kad daugiau kaip prieš savaitę įvesto karantino poveikio Šiaulių krašte vis dar nejaučiama. Susirgimų skaičiai toliau auga ir ištirti visų užsikrėtimo atvejų nėra galimybių, nors į pagalbą jau ateina Šiaulių ir kitų savivaldybių sveikatos biurų specialistai. Per praėjusią savaitę Šiaulių apskrityje buvo registruotas rekordinis susirgimų skaičius – net 1 349, vien Šiaulių mieste – 905 atvejai.  Regione nuo COVID-19 per savaitę registruotos 5 mirtys. Šiauliuose šiuo metu serga beveik 2 000 gyventojų.

Visuomenės sveikatos specialistai konstatuoja, kad mieste ir aplinkiniuose rajonuose randasi vis naujų ligos židinių. Virusas sparčiai plinta verslo bendrovėse, ypač didesnėse, kur daug darbuotojų, tačiau neaplenkia ir ugdymo, sveikatos, socialinės globos įstaigų.

Pasak Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovo Remigijaus Mažeikos, situacija šalyje pamažu stabilizuojasi, tačiau apie Šiaulius to pasakyti dar negalima.

„Šiaulių sergamumo rodikliai šimtui tūkstančių gyventojų yra patys didžiausi Lietuvoje, o lyginant su 14 dienų Lietuvos vidurkiu, jie yra dvigubai didesni. Statistiškai 5 procentai sergančiųjų patenka į ligonines, tad ir sunkios būklės ligonių pas mus dvigubai daugiau. Situacija mieste įtempta, tokia pat ir mūsų ligoninėje.  Jei dalies COVID-19 sergančių pacientų negalėtume perkelti į kitas ligonines, būtume nepavydėtinoje padėtyje.  Šiuo metu gydome 120 sergančiųjų koronavirusu, bloga žinia, kad užpildytos reanimacijos palatos. Jei būdavo 10–12 sunkios būklės ligonių, dabar šis skaičius padvigubėjo. Vietų galime paruošti ir daugiau, bet jau trūksta personalo, nes 180 mūsų medikų yra laikinai nedarbingi. COVID-19 ligonius jau gydome Mažeikiuose ir Telšiuose, pradėsime gydyti ir Radviliškio ligoninėje“, – kalbėjo Remigijus Mažeika.  

Pasak Viktorijos Palčiauskienės, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Sveikatos skyriaus vedėjos, mobiliajame mėginių paėmimo punkte yra dirbama daug intensyviau. Palyginti su spalio mėnesiu, dirbančių komandų skaičius beveik padvigubėjo, galėtų būti ir dar didinamas, jei reikės. Šiuo metu atliekama po 1 600 tyrimų per savaitę. Deja, bet vidutiniškai kas trečio tyrimo atsakymai yra teigiami. Registracijos procedūros, atsiradus galimybei pildyti formą internete,  tapo gerokai sklandesnės. Miesto poliklinikos paslaugas teikia tiek kontaktiniu, tiek nuotoliniu būdu. Daug sergančio personalo įstaigose nėra, darbuotojai reguliariai testuojami.  

Šiaulių miesto savivaldybės Miesto koordinavimo skyriaus vedėja Rigita Tijūnaitienė informavo, kad skyriaus darbuotojai tikrina karantino laikymąsi viešose vietose ir verslo įmonėse. Pastebima tendencija, kad tokie tikrinimai, net kai nepaskiriamos baudos, o tik įspėjama žodžiu, priverčia įmones ir įstaigas pasitempti, sustiprinti prevencinių priemonių naudojimą. Gyventojai ir patys vis aktyviau informuoja apie karantino reikalavimų pažeidimus, nes nori jaustis saugiai. Skyrius tikrina ir saviizoliacijoje esančius šiauliečius, tokių šiuo metu yra 616. Policijai perduoti net 68 atvejai, kai saviizoliacijoe esantys gyventojai nepateikė reikalingų duomenų.

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Antano Bartulio, labai gaila, kad dėl žmogiškųjų resursų trūkumo, augant susirgimų skaičiui, nebeįmanoma atlikti epidemiologinių tyrimų, taigi, prarandama galimybė atsekti ryšius ir užkardyti ligos plitimą. Registraciją į mobiliuosius punktus pavyko normalizuoti sudarius galimybę registruotis internetu ir, jei besikreipiančių žmonių srautai sumažės, planuojama prašyti leidimo atnaujinti prevencinius medikų, vaistininkų, prekybininkų, verslo įmonių darbuotojų tyrimus.

„Nors operacijų vadovo sprendimu saviizoloiacijoje esančių gyventojų kontrolę turėjo perimti policijos pareigūnai, Savivaldybės darbuotojai ir toliau jiems talkina, nes tai itin sunki užduotis. Tikrinant verslo subjektus, stiprinsime logistikos bendrovių kontrolę, nes gauname signalų, kad šių įmonių darbuotojai nesilaiko net ir palengvinto režimo, lankosi prekybos vietose“, – teigė A. Bartulis.

Svarbiausia užduotis valdant koronaviruso plitimo situaciją vis dėlto tenka patiems gyventojams. Reikia mažinti judėjimą, kontaktų skaičių.

„Mieli šiauliečiai, pristabdykime savo gyvenimo tempą kelioms savaitėms, mažinkime apsilankymus prekybos vietose, neberenkime asmeninių švenčių. Automobilių srautas gatvėse nemažėja, parduotuvėse driekiasi didžiulės eilės. Kokių dar skaičių reikės sulaukti, kad suprastume elementarų dalyką? Jei sergi, net to ir nežinodamas platini ligą, o jei esi sveikas – daugiau judėdamas, rizikuoji greičiau susirgti.  

Pasak A. Bartulio, jei situacija taps nevaldoma, medicinos įstaigos nebegalės sutalpinti visų koronavirusu užsikrėtusiųjų arba juos turės gydyti kitų ligonių sąskaita.

„Tada norėsis ieškoti kaltų, tačiau gal geriau dabar patys pagalvokime, kiek pasistengėme dėl savo ir kitų saugumo? Kviečiu visų susitelkus prisiimti atsakomybę kiekvienam už savo sritį, padarykime, kiek leidžia galimybės. Jei kaip miesto gyventojai galime turėti mažiau socialinių kontaktų, taip ir padarykime. Galbūt per šią savaitę pavyks stabilizuoti situaciją ir tikėtis pagerėjimo“, – kalbėjo Savivaldybės administracijos vadovas.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs AB „Šiaulių energija“ generalinis direktorius Virgilijus Pavlavičius pabrėžė, kad dėl koronaviruso teko perorganizuoti darbus. Šilumos ir karšto vandens tiekimą privaloma užtikrinti kelioms dešimtims tūkstančių vartotojų, todėl imamasi papildomų atsargumo priemonių norint užtikrinti operatyvinio personalo darbą. Siekiant sumažinti riziką, aukštos kvalifikacijos darbuotojų pamainos, kurios prižiūri sudėtingų įrenginių darbą, keičiasi nesusitikdamos tarpusavyje, patalpos tarp pamainų dezinfekuojamos, darbuotojams skirtos reikalingos apsaugos priemonės. Yra parengtos ir rezervinės pamainos. Jei darbo pobūdis leidžia, dalis darbuotojų dirba nuotoliniu būdu. AB „Šiaulių energija“ vadovas tiksi, kad parengtų atsargumo priemonių užteks norint užtikrinti nepertraukiamą šilumos energijos tiekimą miestui.

 Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Sausis
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: