Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.


 

 

 

 

Ansamblis „Lietuvos Jeruzalė“ muzikos garsais perteiks žydų tautos ir Vilniaus miesto istoriją

Pučiamųjų instrumentų ir simfoninis orkestrai, monospektaklis bei klasikinės muzikos garsai paskutinįjį vasaros mėnesį sukvies į Chaimo Frenkelio vilos parko erdvę. Šiaulių „Aušros“ muziejaus organizuojamas festivalis įpusėjo ir žada ryškų bei įsimintiną rugpjūtį. Jau šį ketvirtadienį (rugpjūčio 6 d.) 18 val. vilos parke žiūrovų laukia ansamblis „Lietuvos Jeruzalė“.

Žymaus žydų pramonininko Ch. Frenkelio statytos vilos parko scenoje pasirodysiantis ansamblis muzikine kalba perteiks didingą ir tuo pačiu tragišką Vilniuje gyvenusios tautos istoriją. Žiūrovai pajus grąžintą ano meto koloritą, ypatingą atmosferą. Pasirodymas skiriamas Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metams paminėti.

Muzikinio pasakojimo personažai nėra vien išminčiai ar meno kūrėjai, kurių darbai yra tapę pasaulio kultūros paveldu. Tai, veikiau, paprasti žmonės, darbštūs ir nagingi, beatodairiškai stojantys ginti savo tiesos ir įsitikinimų, dažnai susiduriantys su neteisybe ir pykčiu, gebantys pasijuokti iš pačių savęs. Skambės S. Prokofievʼo, B. Borisovʼo, J. Achronʼo, M. Bruchʼo, E. Blochʼo, D. Seltzerʼio, F. Latėno ir kt. kūriniai.

Atlikėjai: Borisas Traubas (smuikas, ansamblio vadovas), Sergejus Okruško (fortepijonas), Valentinas Kaplūnas (violončelė), Romualdas Ramutis Taločka (klarnetas), Borisas Kirzneris (smuikas), Rolandas Romoslauskas (altas), Saulius Astrauskas (mušamieji).

Birutės Mar talento ir japonų kultūros gerbėjai į vilos parką kviečiami rugpjūčio 13 d. Aktorės režisuotame ir vaidinamame spektaklyje atsiskleis tikros XX a. pr. į Tokiją vykusių japonų emigrantų gyvenimo istorijos. Spektaklis pastatytas japonų kilmės amerikietės rašytojos Julie’os Otsukaʼos romano „Buda palėpėje“ motyvais. Jame laikomasi tradicinio japonų teatro principo: jungiami šokis, judesys, tekstas ir scenoje skambanti gyva muzika. Tai savita scenos ženklų kalba, kuria pasakojama istorija apie tautos šaknis, ryšį su praeitimi ir protėviais pasaulio tautų maišymosi epochoje, apie savastį kaip stiprybę ir būdą išlikti.

Rugpjūčio 20 d. šiauliečių laukia ypatingas vakaras – vilos parko scenoje pasirodys Klaipėdos muzikinio teatro simfoninis orkestras ir talentingas lenkų fleitininkas Łukasz Długosz. Dirigentas – festivalio meno vadovas Robertas Šervenikas. Ł. Długoszʼas vadinamas daugiausiai atlikėjų konkursų laimėjusiu fleitininku Lenkijos istorijoje. Atlikėjas koncertuoja ir kaip solistas, ir kaip kamerinių ansamblių narys. Grojo tokiose prestižinėse salėse kaip Niujorko „Carnegie Hall“, Vienos „Musikverein“, Berlyno koncertų salėje, Miuncheno filharmonijoje, Leipcigo „Gewandhaus“ ir kt.

Vasaros festivalį rugpjūčio 27 d. šiauliečiai palydės galingais ir stipriais garsais. Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ ir perkusijos ansamblis „Giunter Percussion“ scenoje sukurs netikėčiausius sąskambius, kurie kaip gaivaus oro gurkšnis, nudžiugins šiauliečius, išsiilgusius naujų skambesių. Įvairūs mušamųjų instrumentų tembrai, susijungę su pučiamųjų garsais ir diriguojami Ugniaus Vaiginio nukels į egzotiškas garsų keliones.

Deja, bet rugpjūčio 11 d. turėjęs vykti Tbilisio valstybinio operos ir baleto teatro ansamblio „Suliko“ koncertas dėl atšauktų skrydžių yra perkeltas į rugsėjo 10 d. 18 val. Bilietai į perkeltą koncertą galios tie patys ir papildomai kreiptis nereikia. Jeigu nauja renginio data netinkama – bilietus galima grąžinti.

Ansamblio „Lietuvos Jeruzalė“ koncerto bilieto kaina 10 Eur, su nuolaida 8 Eur. Bilietai – TICKETMARKET ir Chaimo Frenkelio vilos kasoje. Internetu – https://www.ticketmarket.lt/lt/e/renginys/chaimo-frenkelio-festivalio-koncertas-bilietai-20200806

Festivalio organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus. Pagrindiniai rėmėjai: Šiaulių miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba. Rėmėjos: UAB „Sabalin“, Dabija. Informaciniai rėmėjai: LRT plius, Šiaulių apskrities televizija, „Etaplius“, „Šiaulių kraštas“. Bilietus platina „Ticket Market“.

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Ryšių su visuomene skyrius, tel. (8 41) 43 36 80.

Facebook
Spausdinimo versija
Jūsų komentaras (Į pateiktus komentarus neatsakoma)
Vardas:
El. pašto adresas:
Įžeidžiantys komentarai neskelbiami.
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Spalis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: