Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

 


 

 

Gerinant ekonominę infrastruktūrą atnaujinamas Šiaulių oro uostas

Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas investicijoms, modernizuojama Šiaulių oro uosto infrastruktūra. Įgyvendinant Ateities ekonomikos DNR planą, šio oro uosto atnaujinimui Vyriausybė numato skirti 4,72 mln. eurų. Šis finansavimas leis tęsti oro uosto atnaujinimą, kuris pradėtas Šiaulių miesto biudžeto lėšomis.

„Šiaulių oro uosto infrastruktūros modernizavimas ir plėtra yra svarbus ir reikalingas žingsnis. Tai ne tik padidins Šiaulių laisvosios ekonominės zonos bei Šiaulių pramoninio parko investicinį patrauklumą, bet ir leis sukurti daugiau kokybiškų, gerai apmokamų darbo vietų, taip prisidedant prie regioninės politikos tikslų įgyvendinimo“, – sakė laikinai einantis susisiekimo ministro pareigas Jaroslav Narkevič.

Ateities DNR plane numatyto projekto „MRO (orlaivių aptarnavimo) veiklos plėtra Šiaulių oro uoste“  I etapas apima 747 m riedėjimo tako „B“ su paviršinių nuotekų sistema/drenažu rekonstravimą, 4,08 ha perono „B“ su paviršinių nuotekų sistema/drenažu, elektros ir ryšių tinklų, apšvietimo ir žiburių sistemos aplink peroną „B“ ir šalia tako „B“, 668 m patruliavimo gaisrinio kelio įrengimą. Įgyvendinant projekto II etapą, numatoma sukurti bendrąją/viešąją infrastruktūrą, kuria galėtų naudotis visi investuotojai, viešųjų aukcionų būdu išsinuomoję žemės sklypus projektui aktualioje teritorijoje. Teritorijos, kurioje būtų pagerintos investavimo sąlygos, plotas siekia 13,93 ha. 

Šiuo metu jau yra parengtas techninis projektas ir įvykdytas rangos darbų pirkimas, taip pat pasirašyta rangos sutartis ir atlikta apie pusę suplanuotų darbų. Iki šiol Šiaulių oro uosto infrasturktūros atnaujinimui naudotos Šiaulių miesto biudžeto lėšos - 5 mln. eurų. Tikimasi, kad paskyrus valstybinį finansavimą, bus galima užtikrinti darbų tęstinumą. Šiaulių oro uosto infrastruktūros atnaujinimo darbus numatoma atlikti iki 2021 m. pabaigos.

„2,2 mln. eurų paskirti ir bus panaudoti dar 2020 metais. Viskas įvyko tiksliai taip, kaip buvo mūsų planuota ir prašyta. 100 procentų girdėjimo! Dabar mūsų tikslas yra pritraukti jaunimo dėmesį ir sukurti aukštos pridėtinės vertės darbo vietas. Tai išjudins ir Šiaulių miesto inžinerinę švietimo sistemos dalį“, – komentavo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Šis projektas – vienas iš Ateities ekonomikos DNR plano projektų, skirtų gerinti ekonominei infrastruktūrai, teritorijų vystymui ir verslo aplinkos gerinimui Lietuvos regionuose.

Susisiekimo ministerijos ir Šiaulių miesto savivaldybės informacija

V. Lebedžio nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Sausis
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: