Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

 


 

Dėl COVID-19 finansinių sunkumų patiriančios įmonės jau gali teikti prašymą taikyti mokestines pagalbos priemones

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad verslininkai, kurie nėra įtraukti į nukentėjusių nuo pandemijos įmonių sąrašą, tačiau dėl COVID-19 taip pat patyrė finansinių sunkumų, jau gali kreiptis į mokesčių administratorių dėl mokestinės pagalbos priemonių taikymo.

Standartizuotą prašymo formą įmonės gali teikti per Mano VMI (Mano VMI à Kitos paslaugos à Prašymo įtraukti į sąrašą patyrus finansinių sunkumų dėl COVID-19 pildymas). Nepriklausomai nuo prašymo pateikimo laiko, pagalbos priemonės, patenkinus prašymą, įmonei bus taikomos nuo sausio 1 d.

„Prašyme mokėtojas turi nurodyti pagrindinę vykdomą veiklą bei pateikti veiklos rodiklius: pajamas, turtą bei įsipareigojimus dviejų praėjusius ataskaitinių laikotarpių“, - sako VMI Nepriemokų administravimo departamento direktorė Irina Gavrilova, pažymėdama, kad jei mokėtojas dėl objektyvių priežasčių negali pateikti visų prašomų veiklos duomenų, nes, tarkime, įmonė veiklą vykdo pirmus metus ar pan., duomenų laukelyje turi įrašyti 0.

Į sąrašą negali būti įtraukiami mokesčių mokėtojai, kurie:

  • neatitinka minimalių patikimo mokesčių mokėtojo kriterijų;
  • yra bankrutuojantys, bankrutavę, likviduojami, inicijuotas jų likvidavimas;
  • bent viena vykdoma ekonominė veikla yra priskiriama finansinei ar draudimo veiklai;
  • prašymo pateikimo mėnesio 1 dieną įmonėje nebuvo įdarbintas nė vienas darbuotojas (kai įmonė yra akcinės bendrovė, uždaroji akcinė bendrovė, žemės ūkio bendrovė arba viešoji įstaiga);
  • juridinis asmuo yra nemokus (juridinio asmens įsipareigojimai viršija jo turto vertę).

Mokesčių administratorius, nagrinėdamas prašymą, turi teisę prašyti pateikti papildomos informacijos. Vertinama mokėtojo pateikta ir VMI turima informacija.

VMI primena, jog atsižvelgdama į rudens karantino metu nustatytus veiklos vykdymo ribojimus Ekonomikos ir inovacijų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų patvirtintą apribotų veiklų EVRK sąrašą ir remdamasi juo VMI sudarė bei paskelbė naują įmonių sąrašą, kurioms mokestinės pagalbos priemonės yra taikomos ateinančius pusę metų. Sąraše šiuo metu yra 67,4 tūkst. įmonių, kurios iki birželio 30 d.  yra atleidžiamos nuo nesumokėtų mokesčių delspinigių, joms nebus pradėti išieškojimo veiksmai dėl naujai susidariusių prievolių.

Informacija apie pagalbą verslui dėl COVID-19 skelbiama ir nuolat atnaujinama VMI interneto svetainėje www.vmi.lt skiltyje „Nukentėjusiems nuo COVID-19“. Šiuo metu visos VMI paslaugos yra teikiamos ir konsultacijos vyksta tik nuotoliniu būdu. Konsultacijas mokesčių klausimais gyventojai gali gauti paskambinę 1882 (spausti „5“) ar pateikę paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI.

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

 

Rūta Asadauskaitė

Valstybinė mokesčių inspekcija

+370 620 88383, +370 5 687 927

ruta.asadauskaite@vmi.lt

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

      


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Balandis
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: