Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.


 

 

Teismai pasisakė dėl prekybos alkoholiu ribojimo – Savivaldybei pavyko apginti viešąjį interesą

Bandymai apriboti naktinių alkoholio pardavimo vietų veiklą įtraukė Šiaulių miesto savivaldybę į teismus. Pastarosiomis savaitėmis sulaukta net dviejų sprendimų, įrodžiusių, kad savivaldos iniciatyvos dėl viešojo gyventojų intereso gynimo buvo teisingos.

 

Savivaldybėje veikianti mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais ribojimo komisija 2018 m. yra identifikavusi tris probleminius naktinės prekybos alkoholiniais gėrimais adresus (tarp jų yra ir Lyros g. 13), kuriuose fiksuotas didžiausias viešosios tvarkos pažeidimų ir rimties trikdymo atvejų skaičius.  Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, Lyros gatvėje ir jos prieigose fiksuota neigiama kriminogeninė situacija. Teisės pažeidimai, įvykdyti nakties metu ir sietini su baruose vykusia prekyba alkoholiniais gėrimais, vertinami kaip nevienkartiniai. Incidentų metu padaryta žala šiauliečių turtui ir sveikatai, trikdyta viešoji tvarka ir rimtis, sukurta nesaugi gyvenamoji aplinką barų prieigose. Reaguodama į susidariusią situaciją, Šiaulių miesto savivaldybės taryba 2019 m. rugsėjį nusprendė apriboti prekybos alkoholiniais gėrimais laiką nuo 22.00 val. iki 8.00 val. visiems subjektams, įsikūrusiems adresais Lyros g. 13 ir Lyros g. 5A.

Tai pačiai įmonių grupei priklausančios bendrovės  „Naujoji vaidra“, „Šiaulių lyra“, „Masada“ „Vaivorykštė“, „VAV investicija“ kreipėsi į teismą su skundu, prašydamos panaikinti Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nustatytus laiko apribojimus. Skundą pateikusių įmonių atstovai teigė, jog viešosios tvarkos pažeidimai nėra susiję įmonių veikla ir jos negali būti atsakingos už kitų fizinių ar juridinių asmenų padarytus pažeidimus, nors jie būtų padaryti ir Lyros g. 13.

Teisėjų kolegijos nuomone, užfiksuoti teisės pažeidimai turi tiesioginę įtaką nesaugios gyventojams aplinkos sukūrimui.

Atsižvelgiant į tai, kad savivaldybės tarybai įstatymo suteikta teisė apriboti prekybos alkoholiniais gėrimais laiką siekiant pozityvių tikslų, teisėjų kolegijos vertinimu, sudarė teisėtą pagrindą priimti sprendimą.

Alkoholio kontrolės įstatyme nustatyta, kad savivaldybių tarybos, siekdamos užtikrinti viešąją tvarką ir visuomenės saugumą ir įvertinusios prekybos alkoholiniais gėrimais vietą, gyventojų, bendrijų, bendruomenių ar jų atstovų, asociacijų ar kitų institucijų raštu pareikštą nuomonę, policijos komisariatų pasiūlymus, turi teisę riboti laiką, kuriuo leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais, nustatyti vietas ir (ar) teritorijas, kuriose draudžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais.

Tuo istorija nesibaigė. UAB „Šiaulių lyra“ Tarybos patvirtintus apribojimus nusprendė apeiti pakeisdama veiklos adresą. Buvo pateiktas prašymas patikslinti licenciją pakeičiant prekybos vietą iš adreso Lyros g. 13 į Aušros al. 48. Su baro kaimynyste nesutiko tame pastate įsikūrusios kitos organizacijos, prieš tokius planus pasisakė ir Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariatas.

Šiaulių miesto savivaldybės taryba 2019 m. gruodį nusprendė, kad adresu Aušros al. 48 draudžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais, išduoti licencijas vertis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais ar papildyti licencijų turėtojų licencijas dėl prekybos alkoholiniais gėrimais vietos pakeitimo. Bendrovės „Šiaulių lyra“ ir „Šiaulių naujienos“ dėl minėto tarybos sprendimo pateikė skundą teismui.

Teisėjų kolegija padarė išvadą, jog skundžiamas Tarybos sprendimas ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas atsisakant papildyti licenciją nauju adresu, yra teisėtas ir pagrįstas. Teisėjų kolegija  pažymėjo, kad Savivaldybės sprendimai priimti siekiant užtikrinti viešąją tvarką ir visuomenės saugumą, įvertinus prekybos alkoholiniais gėrimais vietą, gyventojų, bendruomenės atstovo, institucijų raštu pareikštą nuomonę, policijos komisariato pasiūlymą. Teismų nuomone, verslo interesai negali būti laikomi svaresniais už viešuosius interesus – visuomenės saugumą, viešąją tvarką, žmonių sveikatą.

Pirmosios instancijos teismo sprendimai gali būti skundžiami apeliacine tvarka.

 


Šiaulių miesto savivaldybės informacija

D. Griškevičiaus nuotrauka

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Lapkritis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: