Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

 


 

Šiauliai mini Valstybės atkūrimo sukaktį!

Vienos šventinės tradicijos nepakeitė net pasaulinė pandemija. Lygiai vidurdienį Prisikėlimo aikštėje suplevėsavusi trispalvė paskelbė, kad Šiauliai švenčia Valstybės atkūrimo dieną. Lietuvos gimtadienio sukakčiai miesto centre paruošta meninė kompozicija su Lietuvos himno eilutėmis, pagrindinėje aikštėje skambėjo lietuvių poetų eilėraščiai apie Lietuvą. Šiauliečius kvietė ir gausybė virtualių renginių.

Nors absoliuti dauguma šventinių Lietuvos gimtadienio renginių persikėlė į virtualią erdvę, viena ceremonija išliko nepakitusi. Vasario 16-osios vidurdienį Prisikėlimo aikštėje suplazdėjo vėliava, kurią pakėlė šio laikotarpio herojai – COVID-19  savanoriai Generolo P. Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės vadas atsargos pulkininkas leitenantas Kazimiras Čiuplinskas ir Šiaulių skautų tunto tuntininkas Sergėjus Staponkus.

Trispalvė iškelta skambant Tautinei giesmei ir Šiaulių pučiamųjų orkestro muzikai. Nors apie vėliavos pakėlimo ceremoniją nebuvo viešai skelbiama, Prisikėlimo aikštėje, laikydamiesi saugaus atstumo, susirinko kelios dešimtys šiauliečių.

12 valandą prasidėjo ir poetinė iniciatyva „Deklamuoju Lietuvą“. Prisikėlimo aikštėje ir prie Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namų nuolat skambės lietuvių poetų eilės apie Lietuvą, kurias įskaitė Šiaulių kultūros centro renginių organizatoriai ir aktorė G. Daniusevičiūtė-Vaitkevičienė. Gimtai šaliai skirti eilėraščiai šiose viešose erdvėse skambės iki pat kovo 11-osios – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos.

Prieš šimtą trejus metus pasirašytą Lietuvos Nepriklausomybės Aktą ir jo autorius signatarus šiauliečiams primins ant Prisikėlimo aikštės statinio vaizduojama trispalvė ir Vinco Kudirkos Tautiškos giesmės posmas.

Prisikėlimo aikštėje taip pat galima apžiūrėti Šiaulių dailės galerijos ir „Lewben Art Foundation“ parengtą parodą „Homo Absentia“. Lauko ekspozicijoje šiauliečiai susipažins su perspektyvių lietuvių menininkų darbais, kuriuose nagrinėjama visą pasaulį apėmusios pandemijos įtaka žmonių tarpusavio santykiams. Lauko paroda veiks iki kovo 28 d.

Šiemet į virtualią erdvę persikėlė šiauliečių pamėgta poetinio žodžio akcija  „Nepriklausomybės maršrutai“.

Valstybės atkūrimo dienos proga Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorių miesto autobusuose skaitomų eilių šiauliečiai klausėsi jau ne vienerius metus. Ši literatūrinė-meninė akcija yra sulaukusi ir specialaus Lietuvos Prezidentūros apdovanojimo. Šiemet XX a. poetų eilės skambėjo per vietinį radiją ir televiziją, bei internete.  

Internetu taip pat buvo galima galima stebėti Šiaulių pučiamųjų orkestro pasirodymą. Mūsų miesto kolektyvas prisijungė prie iniciatyvos, kurios metu Lietuvos orkestrai skirtinguose miestuose kartu atliko Stasio Šimkaus ir Jurgio Zauerveino kūrinį „Lietuviais esame mes gimę“.

Virtualūs koncertai, parodos, edukaciniai užsiėmimai, konkursai bei veiklos kvietė šiauliečius valstybės gimtadienį paminėti kiek kitaip nei įprastai, tačiau ne mažiau prasmingai.

 

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

V. Lebedžio nuotraukos

 

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

      


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Kovas
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: