Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.


 

 

 

 

Vasaros festivalyje – dėmesys vaikams ir Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metams

Liepą prasidėjęs XVII tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis įgauna pagreitį ir kviečia šiauliečius bei miesto svečius į renginius, kurie vyks iki rugpjūčio 27 d. Artimiausiomis dienomis festivalio scenoje – spektaklis vaikams ir tekstinė-muzikinė kompozicija pagal rašytojos Vidmantės Jasukaitytės kūrinį.

Susiformavo tradicija, kad kasmet festivalio programoje vienas renginys yra skiriamas mažiesiems lankytojams. Kurį laiką Chaimo Frenkelio viloje vykdavę pasirodymai vaikams dėl didelio susidomėjimo nuo 2018 m. buvo pradėti rengti vilos parko teritorijoje.

Šiais metais, liepos 28 d., leistis į muzikinį žaidimą mažuosius žiūrovus kviečia „Labaiteatras“, atliksiantis spektaklį „Aplink pasaulį 2“. Tai – improvizuota valandos kelionė, kurioje daug muzikos, fantazijos šėlsmo ir žaidimų. Mažieji žiūrovai patys tampa šios kelionės dalyviais: laivo, lėktuvo kapitonais ir netgi aplankytų šalių gyventojais. Spektaklio tikslas – supažindinti vaikus su kitomis pasaulio šalimis, skatinti domėjimąsi geografija, šalių papročiais, ugdyti jų patriotizmą ir meilę gimtinei. Teatralizuotame koncerte-žaidime mažieji keliautojai, patirdami įvairių nuotykių, besimokydami dainų ir žaidimų, atras labai seną ir amžiną tiesą: visur gerai, bet namuose – geriausiai.

Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio programoje – du renginiai, skirti Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metams. Žymaus žydų pramonininko Ch. Frenkelio statytos vilos scenoje liepos 29 d. žiūrovai išvys perkusinio muzikavimo meistrą Arkadijų Gotesmaną kitokiu amplua, be jam įprastų būgnų ir kitų skambančių ar gaudžiančių instrumentų apsupties. Šįkart A. Gotesmanas – skaitovas, žiūrovams pateikiantis artimos bičiulės, velionės rašytojos Vidmantės Jasukaitytės kūrinio „Šeštasis Dievo įsakymas: Nežudyk. Subačiaus gatvė. Getas“ tema sukurtą tekstinę-muzikinę kompoziciją. Tai tikrai ne pirmas A. Gotesmano mėginimas sujungti tekstą ir muzikos garsus, tačiau anksčiau jis buvo „muzikos garsų“ pusėje. Šį kartą A. Gotesmano skaitymui fortepijonu akompanuos džiazo, improvizacinės ir elektroakustinės muzikos atlikėjas A. Mikalkėnas.

Rugpjūčio 6 d. Chaimo Frenkelio vilos parko scenoje įvyks ansamblio „Lietuvos Jeruzalė“ koncertas. Žiūrovams muzikine kalba bus atpasakojama didinga ir tragiška Vilniuje gyvenusios tautos ir paties miesto istorija, sugrąžinamas prarastas ano meto koloritas, perteikiama ypatinga atmosfera. Šio muzikinio pasakojimo personažai nėra vien išminčiai ar meno kūrėjai, kurių darbai yra tapę pasaulio kultūros paveldu. Tai, veikiau, paprasti žmonės, darbštūs ir nagingi, beatodairiškai stojantys ginti savo tiesos ir įsitikinimų, dažnai susiduriantys su neteisybe ir pykčiu, gebantys pasijuokti iš pačių savęs. Skambės S. Prokofievʼo, B. Borisovʼo, J. Achronʼo, M. Bruchʼo, E. Blochʼo, D. Seltzerʼio, F. Latėno ir kt. kūriniai.

LIEPOS 28 D. 18 VAL. „LABAITEATRO“ MUZIKINIS SPEKTAKLIS VAIKAMS „APLINK PASAULĮ 2“

Režisierė Agnė Sunklodaitė, kompozitorius Deividas Gnedinas, dailininkė Giedrė Brazytė, aktoriai: Agnė Sunklodaitė ir Mindaugas Ancevičius.

Bilieto kaina: 4 Eur, vaikams 2 Eur. Bilietai TICKET MARKET ir Chaimo Frenkelio vilos kasose. Internetu – https://www.ticketmarket.lt/lt/e/renginys/chaimo-frenkelio-festivalio-koncertas-bilietai-20200728

LIEPOS 29 D. 18 VAL. TEKSTINĖ-MUZIKINĖ KOMPOZICIJA  „ŠEŠTASIS DIEVO ĮSAKYMAS: NEŽUDYK“

Skaitovas Arkadijus Gotesmanas, akompanimentas Arnas Mikalkėnas (fortepijonas).

Bilieto kaina: 7 ir 8 Eur. Bilietai TICKET MARKET ir Chaimo Frenkelio vilos kasose. Koncertas vyks Chaimo Frenkelio vilos Koncertinėje salėje. Internetu – https://www.ticketmarket.lt/lt/e/renginys/chaimo-frenkelio-festivalio-koncertas-bilietai-20200729

RUGPJŪČIO 6  D. 18 VAL. ANSAMBLIO „LIETUVOS JERUZALĖ“ KONCERTAS

Borisas Traubas (smuikas, ansamblio vadovas), Sergejus Okruško (fortepijonas), Valentinas Kaplūnas (violončelė), Romualdas Ramutis Taločka (klarnetas), Borisas Kirzneris (smuikas), Rolandas Romoslauskas (altas), Saulius Astrauskas (mušamieji).

Bilieto kaina: 10 Eur, su nuolaida 8 Eur. Bilietai TICKET MARKET ir Chaimo Frenkelio vilos kasose. Internetu – https://www.ticketmarket.lt/lt/e/renginys/chaimo-frenkelio-festivalio-koncertas-bilietai-20200806

Festivalio organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus. Pagrindiniai rėmėjai: Šiaulių miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba. Rėmėjos: UAB „Sabalin“, Dabija. Informaciniai rėmėjai: LRT plius, Šiaulių apskrities televizija, „Etaplius“, „Šiaulių kraštas“. Bilietus platina „Ticket Market“.

 

Facebook
Spausdinimo versija
Jūsų komentaras (Į pateiktus komentarus neatsakoma)
Vardas:
El. pašto adresas:
Įžeidžiantys komentarai neskelbiami.
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
Rugsėjis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: