Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.


 

 

Teismas atmetė UAB „Šiaulių lyra“ skundą dėl Savivaldybės organizuotos gyventojų nuomonės apklausos

Uždaroji akcinė bendrovė „Šiaulių lyra“ bandė sutrukdyti įvykdyti gyventojų apklausą dėl vadinamojo „Pietinio bulvaro“ atkūrimo. Neseniai paaiškėjo, jog UAB „Šiaulių lyra“ šių metų spalio 5 dieną kreipėsi į Regionų apygardos administracinį teismą su skundu, prašydama panaikinti Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2020 m. rugsėjo 3 d. sprendimą Nr. T-355 „Dėl gyventojų apklausos“ ir ištirti, ar Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2020 m. birželio 18 d. sprendimas Nr. T-274 „Dėl Šiaulių miesto savivaldybės gyventojų apklausos tvarkos aprašo patvirtinimo“ atitinka teisėtumo, įstatymo viršenybės, Vietos savivaldos įstatymo 4 straipsnio 6, 10 punktų, 6 straipsnio, 37 straipsnio 1 dalies nuostatas. T.y. buvo bandoma klausti dėl pačios apklausos organizavimo teisėtumo, taip neleidžiant įvykdyti įstatymu numatytos teisės į gyventojų apklausą.

Teismas nepriėmė UAB „Šiaulių lyra“ skundo, motyvuodamas tuo, jog toks klausimas nėra nagrinėtinas teismų Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka. Anot teismo, pagal Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo praktiką, skundžiamas veiksmas jokių teisinių pasekmių pareiškėjui nesukelia ir net patenkinus skundą tokių pasekmių nesukeltų. Teismas atkreipė dėmesį, kad pati pareiškėja skunde taip pat nurodo, jog pradedamos procedūros yra tiesiogiai susijusios su galimu pareiškėjai priklausančio turto paėmimu visuomenės poreikiams, ir tai teismo nuomone tik patvirtina faktą, kad nėra priimtas galutinis sprendimas pareiškėjos atžvilgiu. Teismas pažymi, kad tuo atveju, kai kreipiamasi į teismą dėl norminio akto teisėtumo ištyrimo, o pareiškėjas nėra tas subjektas, kuris turi teisę kreiptis į teismą su tokiu prašymu.

Šiuo atveju siekta paklausti aplink probleminę teritoriją gyvenančių šiauliečių nuomonės apie tai, kokią jie norėtų matyti savo gyvenamąją erdvę. Buvo siekiama apklausti aplink Dainų ir Lyros takus išsidėsčiusių Gardino gatvės seniūnaitijos, Architektų gatvės seniūnaitijos, Dainų gatvės seniūnaitijos, Lyros gatvės seniūnaitijos, Dainų tako seniūnaitijos, Bokšto seniūnaitijos ir Beržynėlio seniūnaitijos gyventojus. Šių metų liepos 8 dieną Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pasirašė potvarkį, kuriuo inicijuota septynių miesto seniūnaitijų gyventojų apklausa. Buvo numatyta, kad, jei šiauliečiai pritars, kad Pietiniame rajone esantys Dainų ir Lyros pėsčiųjų takai taptų vientisu bulvaru, Savivaldybės administracija gali būti įpareigota pradėti miestui nepriklausančios tako atkarpos sugrąžinimą visuomenės reikmėms. Septynių seniūnaitijų gyventojų apklausa vyko rugsėjo mėnesį.

Kadaise vientisa pėsčiųjų arterija, vadinamasis „Pietinio bulvaras“ dabar yra padalinta į dvi skirtingas atkarpas. Lyros ir Dainų takus skiria privati nuosavybė. Preliminariais duomenimis, didžioji dauguma apklausos respondentų (98,2 proc.) pritarė Lyros pėsčiųjų tako ir Dainų pėsčiųjų tako vientisumo atkūrimui. Šiauliečiams išreiškus savo nuomonę, Šiaulių miesto savivaldybė gali pradėti turto paėmimo visuomenės poreikiams procedūrą. Šiuo metu miestui nepriklauso tako atkarpa nuo Lyros gatvės iki pastato Lyros g. 13 (PC „Lyra“).

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Lapkritis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: