Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

 


 

A. Bartulis apie investicijas pramoninėje zonoje ir nakvynės namų alternatyvas

Šiaulių miesto savivaldybės spaudos konferencijoje Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis informavo apie Savivaldybės, valstybės ir verslo investicijas Šiaulių pramoninėje zonoje, taip pat pakomentavo, kokios galimybės įgyvendinti politikų siūlymus dėl nakvynės namų.  

 

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius spaudos konferencijoje pasidalino informacija apie pramoninio parko situaciją. Pramoninio parko užpildymo procesas yra praktiškai baigtas, bus kreipiamasi į Šiaulių miesto tarybą dėl paskutinio sklypo žemės nuomos sutarties sudarymo. Į pramoninio parko infrastruktūrą (48 ha plote) jau yra investuota 13,5 mln. eurų (iš jų – 5,9 mln. eurų Savivaldybės lėšų). Šiuo metu yra planuojamas sutarties sudarymas su 17-ta įmone. Įmonės, su kuriomis jau yra pasirašytos sutartys, sukūrė 6557 naujas darbo vietas ir investavo 53,5 mln. eurų. Taigi, ši sukurta infrastruktūra daro didelę įtaką miesto ekonominiam gyvenimui.

„Pradžioje daug kam atrodė, kad milijonai investuojami į pievas, tačiau dabar puikiai matome, kad tai virto tikru sėkmės projektu. Tik sukūrus tinkamą ir patrauklią infrastruktūrą galima tikėtis, kad ateis verslas, kuris investuos ir kurs naujas darbo vietas. Panašūs procesai jau vyksta ir Šiaulių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ). 13,2 mln. yra investuoti į LEZ infrastruktūrą, šiuo metu keturios įmonės planuoja sukurti apie 230 darbo vietų, jų investicijos turėtų siekti apie 9 mln. eurų. Taip pat ir į Šiaulių oro uosto infrastruktūros atnaujinimą Savivaldybė ir valstybė investuojame apie 10 mln. eurų. Nors dėl šio projekto pasigirsta skeptiškų balsų, neabejoju, kad oro uosto išvystymas bus labai sėkmingas ir atneš didelę ekonominę naudą. Norint skristi, reikia pirma užsiauginti sparnus. Greta planuojame įgyvendinti ir viešojo logistikos centro projektą, iki jo bus atvesta nauja geležinkelio linija“, – komentavo Antanas Bartulis.

*****

Vasario pradžioje atsinaujino diskusijos dėl nakvynės namų ir galimo alternatyvaus projekto. Pasak A. Bartulio, Tarybos narys M. Šiurkus teikė pasiūlymą savo būsto neturintiems gyventojams siūlyti ne gyvenamąsias patalpas Laikinojo apgyvendinimo tarnyboje, o atskirus butus įvairiose miesto vietose. Taip esą būtų pigiau nei rekonstruoti ir pritaikyti pastatą Laikinojo apgyvendinimo tarnybos reikmėms.  

„Norėčiau atkreipti dėmesį, kad ši idėja yra sunkiai įgyvendinama. Norint, kad namų netekę šiauliečiai galėtų pasinaudoti socialinio būsto sistema, jie turėtų stoti į bendrą socialinio būsto laukiančiųjų eilę, joje  –  419 asmenų arba šeimų. Kasmet nuperkame 11-16 būstų, tai eilė mažėja ne itin sparčiai. Jei tą šimtą žmonių, kurie gyvena  Laikinojo apgyvendinimo tarnybos patalpose, įrašysime į eilę, jie lauks metų metus. Jei mes iš biudžeto nuspręstume nupirkti tiems žmonėms būstus, tai šimtas butų galėtų kainuoti iki 3,5 mln. eurų. Lyginant su nauju nakvynės namų projektu, kurio vertė – 2 mln., nebelieka jokios ekonominės naudos. Įgyvendinti pasiūlymą išnuomoti tiems žmonėms butus rinkoje iš fizinių ar juridinių asmenų irgi nėra realu. Savivaldybė jau bandė išsinuomoti butus socialiai remtiniems gyventojams, negavome nei vieno pasiūlymo. Net jei ir gautume tokį pasiūlymą, Savivaldybė galėtų dengti tik dalį, o ne visą, nuomos mokestį“, – komentavo Savivaldybės administracijos vadovas.  

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

      


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Kovas
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: