Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.


 

 

Epideminė situacija Šiauliuose valdoma

Šiaulių miesto savivaldybės transliuotoje spaudos konferencijoje pristatyta naujausia informacija apie viruso COVID-19 plitimo valdymą. Naujausią informaciją pristatė sveikatos priežiūros bei gydymo įstaigų ir nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovai. Situacija atrodo nebe tokia įtempta kaip praėjusią savaitę, daugiau užtikrintumo teikia ir Šiaulių mieste taikomos prevencinės priemonės.

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento vadovė Simona Abromavičienė informavo, kad per praeitą savaitę (rugsėjo 21-27 dienomis) Šiaulių apskrityje registruoti 185 nauji COVID-19 atvejai ir vienas įvežtinis atvejis Šiaulių rajone. Šiaulių mieste iš jų – 82, dauguma jų susiję su jau žinomais židiniais (antrinio, tretinio užsikrėtimo atvejai). Aktyviausi apskrities židiniai šiuo metu: Radviliškio ligoninė (103 plius 9 antriniai atvejai), Kuršėnų ligoninė (4 atvejai), Šiaulių ligoninė (30 plius 9 antriniai atvejai), UAB „Ignitis“ (5 atvejai), UAB  „Kelmės pieninė“ (7 plius 4 antriniai atvejai). Šiaulių respublikinėje ligoninėje serga 20 darbuotojų ir 11 pacientų.

Tikimasi, jog situacija Šiaulių miesto ugdymo įstaigose neblogės. Nuo šio pirmadienio 6-12 klasių mokiniams įvestas nuotolinis ugdymas, tikimasi, jog tai padės geriau kontroliuoti situaciją. S. Abromavičienė priminė, jog šiuo metu labai svarbu riboti socialinius kontaktus, elgtis atsakingai. Artėja peršalimo ligų ir gripo sezonas, tad, pajutus kvėpavimo takų infekcijos požymių, reiktų neiti į kolektyvus, apriboti bendravimą su šeimos nariais.

Pasak Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriaus Remigijaus Mažeikos, po to, kai praėjusią savaitę ligoninėje buvo užfiksuota susirgimo atvejų, buvo atliekamas visų darbuotojų testavimas.

„Šiuo metu, ko gero, Šiaulių ligoninė yra pati saugiausia vieta. Ištyrus darbuotojus penktadienį paaiškėjo, kad turime tris gydytojus, 8 slaugytojas, 4 slaugytojų padėjėjas, 3 pagalbinius darbuotojus ir 7 pacientus užsikrėtusius COVID-19. Šiandien turime dar du diagnozuotus atvejus pacientams iš Neurologijos skyriaus. Akių ligų ir Neurologijos skyrių užsikrėtimai nėra tarpusavyje susiję. Užkrato išplitimo aplinkybes aiškinasi specialiai sudaryta komisija. Budrumas akivaizdžiai buvo prarastas tiek mūsų darbuotojų, tiek šeimos gydytojų. Be vakcinos teks gyventi dar ilgai, todėl turime būti labai budrūs“, – teigė Šiaulių ligoninės direktorius.

Pasak R. Mažeikos, visa apsisaugojimo nuo viruso išplitimo sistema ligoninėje yra sustyguota, tačiau šiais atvejais didžiausia grėsmė kilo dėl žmogiškojo faktoriaus. Planinės akių operacijos yra nukeltos, tačiau būtinoji paslauga teikiama. Registracija neurologijos naujoms konsultacijoms kol kas sustabdytos, laukiama, kol iš saviizoliacijos grįš dalis gydytojų. Kituose skyriuose irgi jaučiama įtampa, bet ne tiesiogiai dėl COVID-19, o dėl Radviliškio ligoninės veiklos pristabdymo. Šiaip, konsultacijoms pacientai registruojami, teikiama planinė pagalba. Tiesa, Infekcinių ligų skyriuje jau nebėra laisvų vietų, daugiausiai infekuotų pacientų paguldyti dėl gretutinių ligų, sunkių COVID-19 atvejų beveik nėra. Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos pirmame aukšte bus papildomai 40 lovų papildomas Infekcinių ligų skyriaus padalinys.  Darbuotojų, kuriems taikoma saviizoliacija, anot direktoriaus, šiuo metu yra 77.

„Medikams šiuo metu tikrai nėra lengva, tačiau šį iššūkį įveiksime. Turime užtikrinti paslaugų gyventojams teikimą. Negalime leisti, kad žmonės dėl sveikatos problemų būtų priversti važiuoti į kitus miestus“, – sakė R. Mažeika.

Ligoninės laboratorija dėl COVID-19 mėginių dirba 130 procentų pajėgumu. Pacientų lankymas Respublikinėje Šiaulių ligoninėje sustabdytas.

Šiaulių centro poliklinikos vadovas Mindaugas Maželis, apžvelgdamas situaciją savo valdomoje įstaigoje, konstatavo, kad ji nėra labai pasikeitusi, paslaugos teikiamos, kasdien atliekama po 1110-1150 kontaktinių ir 700-800 nuotolinių konsultacijų. Tarp poliklinikos pacientų yra registruoti 65, sergantys COVID-19, jie stebimi. Pagal grafiką kas savaitę profilaktiškai ištiriama apie 15-20 proc. įstaigos darbuotojų, sergančių šiuo metu nėra. Poliklinikoje laikomasi visų privalomų reikalavimų.

Naujiena – „Karščiavimo klinikoje“ registracija dabar vykdoma jau nebe skambinant numeriu 1808, o tiesiogiai per polikliniką. Šeimos gydytojas registruoja pacientą į kliniką darbo dienomis nuo 8 iki 20 val., telefonu 8 698 80056. Klinika paslaugas teikia 5 rajonams, o jos išlaikymas papildomai kainuoja apie 10 tūkst. Eur. Į mėnesį. Šioje klinikoje rugsėjo mėnesį apsilankymų padaugėjo, registruoti 89 apsilankymai, iš jų 8 pacientams buvo nustatyta teigiama COVID-19 diagnozė. Nors klinika veikė visą vasarą, per ją nustatytų teigiamų atvejų nebuvo.

Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro vadovė Aurika Koncienė informavo, jog šioje įstaigoje šiuo metu yra 2 COVID-19 sergantys darbuotojai, 7 saviizoliacijoje. Tačiau įstaigos paslaugos yra teikiamos, darbai nesustojo, laikomasi visų saugos taisyklių. Medikai testuojami profilaktiškai, pavyzdžiui, praeitą savaitę testai padaryti 47 darbuotojams.

Šiaulių miesto savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė pateikė informaciją apie mobilaus punkto veiklą. Lyginant su ankstesniais laikotarpiais, jo darbo apimtys yra didinamos. Praeitą savaitę punktas veikė 6 dienas, dirbo 10 komandų pamainų, atlikta per 800 tyrimų, nustatyta per 70 teigiamų atvejų. Punktas aptarnauja visą Šiaulių apskritį (išskyrus Radviliškio miestą, kur šiuo metu veikia vietinis punktas). Punkte darbuojasi keturių įstaigų komandos. Joms V. Palčiauskienė išreiškė padėką, kadangi dėl padidėjusio darbų krūvio yra sudėtinga skirti papildomų žmonių tokiam darbui. Šiuo metu punkte darbuojasi Šiaulių centro poliklinikos, Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro, Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos ir Šiaulių rajono poliklinikos pajėgos. Kreiptasi ir į kitas savivaldybes dėl prisidėjimo.

Šią savaitę punkte vėl planuojama dirbti 6 dienas, stengiamasi, kad užsiregistravę asmenys 2 dienų bėgyje galėtų atvykti ir atlikti testą. Situacija ir toliau kelia nerimą, tad dar kartą prašoma visų laikytis socialinio gyvenimo apribojimų, pagal galimybes dirbti ir mokytis nuotoliniu būdu, lankytis tik ten, kur būtina.

 

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Spalis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: