Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

 


 

Patvirtintas 2021 metų miesto biudžetas ir 2021-2023 m. Strateginis veiklos planas

Pirmajame šiais metais nuotoliniame Šiaulių miesto savivaldybės tarybos posėdyje balsuota dėl 2021–2023 metų Strateginio veiklos plano ir 2021 metų miesto biudžeto projekto patvirtinimo. Vieni svarbiausių savivaldybės veiklos dokumentų buvo patvirtinti be didesnių diskusijų. Nors pirmosios šių metų miesto finansų prognozės buvo nedrąsios, šiųmetinis biudžetas nebus mažesnis nei pernai, kai darbai mieste virte virė.

 

Pačioje Šiaulių miesto tarybos posėdžio pradžioje tvirtinti du svarbiausi miesto dokumentai – trijų metų strateginis veiklos planas ir 2021-ųjų biudžetas, kuriuos pristatė laikinai Strateginio planavimo ir finansų skyriaus vedėjo pareigas einanti Vaida Kalasevičienė.

2021 -2023 m. Strateginio veiklos plano ir 2021 metų miesto biudžeto pirminiai projektai pirmą kartą viešai buvo paskelbti dar praėjusių metų gruodį, sausio mėnesį buvo išsamiai pristatyti viešai, po to dar apsvarstyti ir Tarybos komitetų posėdžiuose.

Trimečio plano svarstyme sulaukta Tarybos narių klausimų dėl plėtros prioritetų, numatomų pietinio mikrorajono bulvaro atnaujinimo ir futbolo-regbio maniežo projektų, tačiau didesnių diskusijų neįsiplieskė. 23 Tarybos nariai balsavo už strateginio veiklos plano patvirtinimą, 7 susilaikė, prieš balsavusių nebuvo. Pristatant biudžeto projektą, Šiaulių miesto politikai tikslinosi dėl numatomo biudžetinių įstaigų finansavimo, klausė ar iš tiesų šiais metais numatoma užbaigti koncertų salės „Saulė“ rekonstrukciją. Už 2021 metų biudžetą balsavo 28 tarybos nariai, balsavusių prieš nebuvo, susilaikė du Tarybos nariai.

Patvirtintame 2021 m. biudžeto projekte prognozuojamos pajamos sudarys 174,4 mln. eurų. Palyginus su prieš metus patvirtintu 2020 metų pirminiu biudžetu, šių metų miesto ižde bus per 20 mln. eurų daugiau. Tiesa, pernai biudžetas buvo dar ne kartą tikslintas ir iki metų pabaigos gerokai išaugo.    

Planuojamas pajamas sudarys:

  • mokesčiai (apie 63 mln. Eur.),
  • dotacijos, įskaitant Europos Sąjungos ir kitos tarptautinės finansinės paramos lėšas (77, 6 mln. Eur.),
  • kitos pajamos, įskaitant materialiojo ir nematerialiojo turto realizavimo pajamas (11, 5 mln. Eur.).

„Kaip yra žinoma, pagrindinius biudžeto duomenis mums formuoja Finansų ministerija. Paskutinius skaičių patikslinimus gavome sausio mėnesio viduryje, džiugu, kad per tą laiką biudžeto skaičiai augo ir miestas galės nestabdyti darbų ir projektų įgyvendinimo tempo. Savivaldybės administracijai noriu padėkoti už itin kantrų darbą, labai ačiū Vaidai Kalasevičienei. Didysis krūvis formuojant biudžetą ir sprendžiant aibę klausimų teko administracijos direktoriui. Gaila, kad dėl sveikatos problemų Antanas Bartulis negalėjo dalyvauti šiame posėdyje tvirtinant biudžetą, linkime jam kuo greičiau pasveikti“, – po miestui svarbių klausimų svarstymo sakė Šiaulių meras Artūras Visockas.   

Už nuveiktą darbą formuojant biudžetą ir gerai paruoštus svarbiausių miesto dokumentų projektus Savivaldybės administracijos darbuotojams dėkojo ir Tarybos narys Gintautas Sitnikas.

Kaip įprasta, daugiausia lėšų skiriama miesto švietimo programai – 72,5 milijono (5,5 mln. daugiau, nei tvirtinant praėjusių metų biudžetą), miesto infrastruktūros objektų priežiūrai ir modernizavimui skirta 29 mln. eurų (pernai – 28 mln. eurų).

 

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

      


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Balandis
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: